Paljenje maglenki u zavojima

dendo

Member
Pozdrav! Imam c4 1.4 seduction pa me zanima kako ugasiti opciju paljenja maglenki u zavoju?
 
Posljednje uređivanje:

c4 power

New member
Nisam siguran kako se to može isključiti ali neznam zašto ti to smeta? Ionako se pale pri brzinam do cca 40km/h ili nešto manje i dodatno osvjetljuju kut prolaska zavojem ili pri parkiranju da se bolje vidi. Vjeruj mi da je bezveze i beskorisno nebi bilo ugrađivano u jako veliki broj marki i modela.
 

vborovic

C5 modifikator
Upravo tome što im i naziv govori ... ne znam za C4, ali kod mene je razlika s njima (ili bez) ogromna, jer su dodatna svjetla u boćnoj strani fara, tako da stvarno osvijetli zavoj kako treba
 

deda

New member
Kak osvjetli zavoj kad je postavljena da svjetli ispred auta?Da se okreče kak i kotači onda bi mi bilo jasno,ovak vas ne kužim.
 

Cutac

Prèkaroš
Zbog dizajna lampe ima velik kut svjetla.
Meni također pomaže kad parkiram i kad idem lošom cestom po mraku. Jednom sam po noći bio na makadamu i imao upaljene magleneke i dosta su mi pomogle da vidim kamenčine ili rupe.
 

Randy5

Active member
Reciklaža Citroenove stare ideje koja (ispravite me ako griješim) nije korištena nakon DS-a, jeftinija jer većina novih auta ima maglenke već ugrađene, pretpostavljam da nije tako efikasna kao kod Boginje, ali razmišljao sam malo o tome; koliko znam u DS-u su zakretna svijetla bila uključena samo kod dugih svjetala.
U ono vrijeme valjda promet nije bio tako gust - danas tu mogućnost ne bi se moglo koristiti bez da smetamo drugim vozačima u prometu, osim prilikom povratka iz kleti - u 4 ujutro
 

vborovic

C5 modifikator
Kak osvjetli zavoj kad je postavljena da svjetli ispred auta?Da se okreče kak i kotači onda bi mi bilo jasno,ovak vas ne kužim.
Pa, tehnički se i okreće kak i kotači, čim malo pomakneš volan na desno, pali se desna dodatna lampa, dakle, proširuje svjetlosni snop bilo kratkog ili dugog svjetla na toj strani, a uvjerljivo više nego što to rade maglenke (kod automobila kod kojih su maglenke i bend lighting odvojeni sustavi) ... najlakše provjeriti razliku dok auto stoji na mjestu, noćni uvjeti, i onda okreneš volan, pa vidiš odjednom više svjetline ispred auta sa dodatnom rasvjetom nego bez nje
 
Posljednje uređivanje:

knez-bj

New member
Meni se čini da maglenke pucaju previše prema dolje i u stranu samo zbog te funkcije za zavoje, a kad mi trebaju za maglu ili vožnju po snijegu onda su slabe. Da li se mogu poštelati unutar kućišta?
 

La Marche

Iskreni optimist
15.1.2015. u temi Maglenke, napisao sam:


"Evo, prošli tjedan, nakon tri godine PRVI put da su mi koristile maglenke koje se pale u zavoju!
Spuštao sam se usred noći niz planinsku cestu s 15-ak serpentina.
Sve u mrklom mraku, svako malo ledene plohe, nizbrdica oko 15%, nije baš za poželjeti.
Na ulasku u serpentinu (pogotovo lijevu) gledaš zavoj kroz bočni prozor, koliko je nagli zavoj i uska cesta, kratka svjetla svjetle nekamo ravno u šumu, ne vidiš ama baš ništa koliki je mrak, a onda - klik, samo se upali maglenka i vidiš sredinu zavoja k'o usred dana i ne brineš ništa. Bez nje ne vidiš uopće zavoj."
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
kad mi trebaju za maglu ili vožnju po snijegu onda su slabe
Ne može se.
Moje shvaćanje svrhe maglenki jest da te drugi na otvorenoj cesti prije i lakše uoče. I sad plus ova ekstra i vrlo korisna funkcija sa skretanjem.
 

La Marche

Iskreni optimist
Vidli smo, ali zato što smo bili mlađi. Kako starimo, svjetla su bolja pa i dalje vidimo.
Vrlo dobro se sjećam da je moj tata u jednom času odustao od noćne vožnje, jer je procijenio da preslabo vidi. Kupio tada novi auto H7 žarulje i do smrti se bezbrižno vozio i noću. Umro od starosti, ne od noćne vožnje.
 

deda

New member
Ne pomaže nikakav H7,H4 ni blue vision ni xenon,ni leće ako su farovi v vriti.Ako su farovi novi,čisti i nisu zmazani,hrđavi,vidiš i sa biluxicom kak treba.
Ja imam na Amiu nove farove i obične volframove žarulje i to žute i vidim kak stekli,isto tak i na GA,ima svjetla sa H4 bolja od pola novih auta,sa plastičnim lampama.Badava mu sve ove nove kerefeke ak je far projektirao neki mulac samo zbog dizajna.
Kaj se tiče maglenki,koriste samo kod slabe vidljivosti,kad je magla,kiša,pa je sve crno i upija svjetlo,pa ti onda svako dodatno osvjetljenje koristi,samo kolko ti to puta uopće i treba.
Vozio sam jedno vrijeme C4 vts koji je imao zakretni xenon,nikakve koristi od toga,samo me nerviral sa stalnim usmjeravanjem i korekcijom i trošil struju bez veze.
Inače nemam baš neki dobar vid,kak me znaju oni koji znaju da nosim đozluke.
Na Alfi imam H4 osram night braker +, farovi su čisti ali stari 30 godina i ne vidim niš po noći,ko da imam fenjere,eto.
 

deda

New member
I danas se vozi.Servo i abs je za :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:ice koje nemaju pojma o vožnji.Sve te drangulije su samo zato da auto može voziti svaka baba.
 
Na vrh