Pali se znak upozorenja

Mrèela

New member
Radi se o Citroenu C5 HDi ,98 kw 2004 g.
Pali se ujutro ili prvo paljenje znak stop,koji traje oko minut,dva. i nestane.
Na displeju piše na Italijanskom sledeće upozorenje: Livello circuito di raffreddemento insufficiente

Hvala ,unaprijed!:D
 

Automatic

Well-known member
Dobro ti zmix rekel danas pitam frenda koji zna talijanski i ----nivo sistema rashladne tekućine.Ako je ima ,možda nije dovoljno ili je zaštekal indikator.Ili možda nemaš tekućine za prat stakla(iako to nije rashladna tekućina)
 

Mrèela

New member
Dobro ti zmix rekel danas pitam frenda koji zna talijanski i ----nivo sistema rashladne tekućine.Ako je ima ,možda nije dovoljno ili je zaštekal indikator.Ili možda nemaš tekućine za prat stakla(iako to nije rashladna tekućina)
Nisam još išao da provjerim,mada svakih par dan gledam sve tečnost,prebrišem motor od prašine...Ja sam to preko gugla prevodio pa nije do kraja jasan prevod,i ja sam sumljao na tečnost,mada ne troši a uvjek je između maksimuma i minimuma. Sutra ću to pogledati,a i konektor ,mada su svi čisti ko suza,ja to održavam samo tako. Hvala majstore!:D
 

Mrèela

New member
Hvala kolegama ,Zmixu i Automatiku na pomoći!
Danas sam proverio tečnost,auto je uvek parkiran na isto mesto i malo nakrivljen,tako da je stalo 3 dcl.tečnosti do crte,a malo sam nasuo i preko. Vaša dijagnoza tačna!:D
E,sada gdesu su meni oči bile dok sam gledao jbg.?!
Još jednom hvala!!!!!
 
Na vrh