• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

P: dijelovi xantia

fullcool

New member
oko 600km
koliko ima km, u kakvom je stanju, jel to cijena za kompletan motor.
imaš li možda samo radilicu i jednu klipnjaču za td, imam jedan motor dobar ali je jedan ležaj na radilici zaribao i oštetio klipnjaču i radilicu?
jel bi možda uzeo pod račun taj moj motor?
 

berbatov

New member
koliko ima km, u kakvom je stanju, jel to cijena za kompletan motor.
imaš li možda samo radilicu i jednu klipnjaču za td, imam jedan motor dobar ali je jedan ležaj na radilici zaribao i oštetio klipnjaču i radilicu?
jel bi možda uzeo pod račun taj moj motor?
neznam koliko ima kilometara i cjena za kompletan motor..nemam klipnjacu i radilicu...nebi uzeo..
 

jura

New member
Full imam pitanje. Tebi je na 2.0i motoru puknut karter? Bi li pasao na njega karter od 1.6? I bi li se taj motor dauglazbit u ovu moju 1.6 99. godište?
 

fullcool

New member
Full imam pitanje. Tebi je na 2.0i motoru puknut karter? Bi li pasao na njega karter od 1.6? I bi li se taj motor dauglazbit u ovu moju 1.6 99. godište?
nije problem ugraditi motor, samo kako spojiti instalacije, to bi trebalo provjeriti.
imam i mjenjač od tog motora pa bi se i za to mogli dogovoriti. za karter nisam siguran jel isti, rupe od vijaka su iste ali dubina kartera možda nije. pokušaću malo to proučit pa ti javim.
 

jura

New member
Koja istalacija bi konkretno bila problematična? Znam da stariji modeli nisu imali kod na ključu pa bi se taj dio trebao premostit drugom bravom i kompom, a ostatak mislim da bi trebao funkcionirat. meni je naime motor dosta bučan, čuje se klepetanje jedne klipnjače, a i na iberlaufu dimi kao parnjača, što mi je čudno s obzirom da auto nema puno kilometara. Ne radi mu indikator temperature pa sam uvjeren da je prijašnja vlasnica to malo vozila i kuhala usput. Usisni sustav je razvaljen, auto nema ler gasa, ne mogu dobit miran rad motora, troši mi oko 18 l na 100 jer je komora ler motorića doslovno izglodana, to nisam u životu vidio. A i fali mu snage za popi*dit pa razmišljam da to sve izvadim van i stavim jači motor a ovaj tvoj 2.0 bi, ako je dobar, bio rhešenje. Znači trebao bi mi komplet motor sa kompletnim usisom, komp, instalacija... Joooj sto problema a riješenja ni od kuda...
 

fullcool

New member
nešto nije radio forum pa ti nisam stigao odgovoriti, evo sad par slika od tog motora:





karter je puknut sa druge strane pa se ne vidi na slici, kvačilo je skoro novo, ništa nije skidano sa motora osim agregata. znači motor sa svim tim na njemu kako je na slici dajem za 100 eura, jeftinije ne ide jer je skoro toliko po kili.
instalaciju i kompjuter motora dajem za 50 eura, znači ono što bi ti trebalo uz motor. mjenjač isto imam kompletan koji bi dao za 100 eura, a ako bi sve skupa uzeo onda bi ti bilo 200 eura sa mjenjačem. eto pa računaj sad šta ti se isplati raditi.
 

jura

New member
Eto frende, ja ću uzet sve osim mjenjača, ovaj u mojoj Xani je savršen. Malo sam se raspitao, nema razlike u karterima između 2.0 i 1.6 motora. Razlika je bila na 2.0 16v, ali ne u karteru nego je između blika i kartera dolazio 15mm širok prsten koji je služio kao povečanje zapremine kartera. Ovak, sad sam u malom financijskom knock downu, jel ti problem malo još pričekat? Ne znam koliko, dok ne odradim par fuševa da sakupim dovoljno za motor, put, remenje ulje etc? Cijena je fakat fer i tu nemam nikakvog prigovora.
 

fullcool

New member
nije problem da te sačekam. moguće da je karter isti, kod 1,6 ide 4,8l ulja a kod 2.0 5,0l, zanimljivo je da u 2.0 16V ide 4,3l ulja:confused:
cijena je povoljna jer ljudi kažu da se ti motori ne kvare pa niko ni ne kupuje polovne. tebi će se još tu nakupiti toga dok ga ugradiš ali ti onda ostaje tvoj motor od kojeg ćeš izvući koju kunu, a i usput ćeš napraviti veliki servis pa si miran na duže vrijeme.
 

jura

New member
Tako sam i planirao, dok je još na paleti sredit sve preventivno, probušit granu za plin jer namjeravam rampu stavit ispod grane da se ne vidi. U svakom slučaju čujemo se. Jesi riješio kombija?
 

fullcool

New member
Tako sam i planirao, dok je još na paleti sredit sve preventivno, probušit granu za plin jer namjeravam rampu stavit ispod grane da se ne vidi. U svakom slučaju čujemo se. Jesi riješio kombija?
kombi će uskoro malo da se sređuje pa onda ide na prodaju:)
 
Na vrh