Ovlašteni servisi žele ograničiti prodaju motornog ulja građanima

Franz

Well-known member
Cilje jestwe da se ukine gotovina
Isto kao što je "cilj" bio da se ukine konjska zaprega izumom parnog stroja, ili kao što je "cilj" ukidanje parnog stroja izumom motora unutrašnjeg izgaranja ili kao što je "cilj" zamijeniti blagajnice u dućanu automatskim i beskontaktnim blagajnama. :) Jednostvno - tehnologija je nezaustavljiva.

sta ce sa slamaricama onda
Što su slamarice?
 

Milosh

Test
Krivo. Slamarica je zapravo madrac napunjen slamom(što bi se reklo jogi za siromahe). Kad se kaže da čuvaš novac u slamarici, misli se na to da spavaš na novcu
Upravo sam i ja mislio to odgovoriti. S tim što bih ja dodao: nekada su ljudi ušteđevinu čuvali bukvalno u slamarici/madracu, pa odatle to preneseno značenje.
 

Scorpyo

Active member
Ma plaćajte vi sa god čim hoćete, to je stvar osobnog izbora, ali i dalje tvrdim da je ukidanje gotovine u potpunosti civilizacijski korak unazad koliko god se to činilo ludim i nazadnim u ovo doba sveopće digitalizacije. Ljudi su spremni odreći se svega što je na prvi pogled beznačajno i trivijalno a sve u svrhu svoje komocije ili "sigurnosti"
Djelomično se definitivno slažem sa tobom i ako bude pokušaja ukidanja gotovine definitivno ću biti protiv toga.

Aki nema šanse da ću se je**ti sa gotovinom za svaku kupovinu samo radi teorija zavjere.
 
Na vrh