Otvor ventilacije

xkappa

New member
Bok,
C5 2008. - kotačić (lijevi u odnosu na volan) na otvoru ventilacije više ne radi, okreće se u prazno, pa se klapne više ne mogu zatvoriti. Tome je prethodio veliki otpor kod okretanja kotačića (puno sile za otvaranje i zatvaranje), očito je puklo, a sad sličan otpor pruža drugi kod suvozača pa je očito da se će dogoditi isto.

Ima netko iskustva? Trivijalan popravak - otvoriti i popraviti, podmazati sam ili se naručiti novi (servis)?
 

Milosh

Test
Izvadi taj cijeli otvor/difuzor ventilacije i odmah će ti biti jasno šta se dogodilo. Vjerojatno se samo izvuče, vjerojatno ga drže samo plastične kopče.
 

visaluteju

Well-known member
Tako je, vrlo lako da se samo mehanizam rastavio, lako ces viditi kad rastavis da li je puklo ili se rastavilo, ima set zupcanika koji se lako "mimoidju".
 

xkappa

New member
Evo skinuo sam suvozačevu stranu (slike):



Tu ništa nije strgano, samo se teško okreću kotačići za otvaranje i zatvaranje ventilacije. Koje sredstvo upotrebiti za podmazivanje? Kod sebe trenutno imam ovo (silikon, mast, wd40), slika:


Ne mogu skinuti vozačevu stranu, našao sam dva inox šarafa s gornje strane (zeleno na slici), ali ne mogu naći ostale, možda se kriju iza nekih poklopčića, ali ne znam kako ih skinuti da ih ne oštetim ili strgam, zna li netko gdje su preostali šarafi (možda pod crveno zaokruženim)? Slika u nastavku:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh