Otvaranje prozora

Spallato

Active member
Mogu li se preko ključa (daljinski) otvoriti svi prozori istovremeno? Npr. isto kao kad se zaključava auto i zatvaraju se svi prozori, dugim pritiskom tipke na daljinskom.

Hvala.
 

vborovic

C5 modifikator
Mislim da su to izbacili sigurnosti radi, kao, nekim ljudima se dogodilo da su zabunom (ili nesvjesno) spustili prozore na svom autu, i onda su imali provale ili krađe iz unutrašnjosti ... bezveze, iskreno, ali opet, ima smisla ... pa su valjda dijelom i radi toga odlučili izbaciti tu mogućnost ...

Moguća su druga nestandardna rješenja, ovisi koliko ti dobro ide elektronika:

http://hackaday.com/2011/04/26/enhance-your-key-fob-via-can-bus-hacking/
 

Spallato

Active member
Ma neću se zezat s tim, nisam stručnjak. Mislim da je to korisno ljeti, rastvorit prozore prije paljenja klime...Mogu i bez toga ali ipak šteta.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ne znam na c5 ali na mom c4 sa ključanjem mogu podići sva četiri stakla ali i sa otključavanjem spustiti sva četiri stakla.:grin:
 

vborovic

C5 modifikator
ne znam na c5 ali na mom c4 sa ključanjem mogu podići sva četiri stakla ali i sa otključavanjem spustiti sva četiri stakla.:grin:
Neki aktualni modeli i dalje imaju tu mogućnost, na nekima su maknuli ... koja je logika, nemam pojma ... jedna od glupljih stvari koju recimo Peugeot ima, a Citroen ne (opet, neki, ne svi), je da pri gašenju možeš ostaviti jednu stranu pozicije da svjetli (parking fora na rubniku) ... nakon gašenja kontakta samo pritisneš jednom žmigavac u stranu koja ti treba i to je to ... X7 to recimo nema ... a BSI-jem se lako to izvede, zašto su to riješili tako, tko će ga znati ...

Meni ta funkcija iskreno ne treba (za stakla govorim), bar znam da je auto sigurno zatvoren ...a da mi i treba, vjerojatno bi išao nekom samogradnjom ili možda nabaviti neki OBD kontroler daljinski koji to ima (znam da ima za druge modele automobila, za C5 nisam provjeravao)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Neki aktualni modeli i dalje imaju tu mogućnost, na nekima su maknuli ... koja je logika, nemam pojma ... jedna od glupljih stvari koju recimo Peugeot ima, a Citroen ne (opet, neki, ne svi), je da pri gašenju možeš ostaviti jednu stranu pozicije da svjetli (parking fora na rubniku) ... nakon gašenja kontakta samo pritisneš jednom žmigavac u stranu koja ti treba i to je to ... X7 to recimo nema ... a BSI-jem se lako to izvede, zašto su to riješili tako, tko će ga znati ...

Meni ta funkcija iskreno ne treba (za stakla govorim), bar znam da je auto sigurno zatvoren ...a da mi i treba, vjerojatno bi išao nekom samogradnjom ili možda nabaviti neki OBD kontroler daljinski koji to ima (znam da ima za druge modele automobila, za C5 nisam provjeravao)
Ma te funkcije se ugrađuju samo u ove bolje modele citroen C4-II babylon crvena.:grin:
kažu da te funkcije ne idu uz plavu boju:D
 
Na vrh