Original radio

d3000

New member
Pozdrav svima,

molim jedan savjet.
Naime, u C3 (1.1 benz, 2004g.) je kod kupnje bio ugrađen neki Sony CD uređaj.
Kako nije bio originalan radio, tako nisu radile komande ni na volanu niti je na displayu (ovakvog tipa http://tinyurl.com/9webark) ispisivalo radio stanice ni ništa.
Sada se taj postojeći radio pokvario pa me zanima sljedeće , da li se mogu te komande i display podesiti da rade sa bilo kojim radio uređajem novije generacije ili baš moram kupiti original ?
Gledao sam po oglasnicima, no za c3 gotovo nema ni jednog oglasa za original radio pa me zanima koji bi drugi radio ( iz nekog drugog auta ) kompatibilan sa c3 komandama i displayom.
Hvala svim dobrim dušama!! :):)
 

d3000

New member
Unutrašnjost je identična ovome na slikama.
Bivši je vlasnik prodao original radio jer nije imao mp3 ili nešto slično,ne sjećam se točno više priče.
Uglavnom, unutra je sad Sony neki koji se također pokvario pa bi mi sad nabavili neki koji je kompatibilan sa komandama i displayem.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Sada se taj postojeći radio pokvario pa me zanima sljedeće , da li se mogu te komande i display podesiti da rade sa bilo kojim radio uređajem novije generacije ili baš moram kupiti original ?
Naravno da se može..samo trebaš kupit dodatni adapter da bi ti radile komande,a to košta :whistling:
Bolje ti je nać preko oglasa da neko prodaje dijelove s razbijenog C3 i uzet original radio..
 

Konrad

New member
ako stavi originalni radio morat ce ga kodirat po svom broju sasije (cas posla, 5 minuta)

uz to piknes neki USB box ili slicno i miran si

pitaj hakera Ciki VTS
 

Marko

Well-known member
Znači u potragu za original radiom.
Savjet: Uzmi si rađe neki cd-mp3 sa recimo bluetoothom - bar sad ima veliki izbor za razumnu svotu novaca, dobit ćeš puno više od tvorničkog i još ti tu dolazi garancija na uređaj.
Pa ni C3 tako širok/nepregledan da sekundu odvojiš ruku s volana da pojačaš glasnoću, jel? :D
 

Konrad

New member
ja sam to koristio na redizajnu jer je bilo u autu...pa mi je bilo fora...

taj tip radija ti je bio na C3, C3 pluriel i C2 prve serije...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jel imaš kod? Obično se dobije i kod i upute uz radio...
Ako i nemaš najjednostavnije di je izguglat nekog ko to radi... ima puno ekipe, a i neće te tuno koštat
 

d04d

New member
ukoliko stvar nije rjesena imam i ja origigi radio iz c3 koji dam za neku sicu.

sto se tice komandi na rucici i adaptera... doticni za kenwood bt92sd 450kn + 100 ugradnja = hvala dovidjenja.
 

Yukio

Member
neznam kako je kod vas ali ja imam jedan kao problem.

Radio mi 3 min nakon gašenja auta izgubi napon, tada i memorija se očisti. Jel tako tvorniči ili je bivši vlasnik radio neke preinake za autoradio.
I kratka svijetla su spojena nekako da uvijek rade. Jel to preko računala ili se žice rade direkt, jer kada stavim na položaj pozicije onda samo pozicija radi
 

Krky

Lakerski profesionalac
Svijetlo u kompu poštelaš..
a radio el je originalni ili dodatno ugrađen?
ako je dodatno onda mora imat na sebi dodatnu žicu za memoriju koja se pripaja na +, obično je naranđaste boje, na radiu bi trebal stalno imati struje, bar je tak kod mene, tak da mi radio svira i kad je ključ u đepu..
 

Randy5

Active member
Kod mene na Xsari gasi se sve za nekoliko minuta jer tada navodno prelazi u "safe mode" ali memorija stanica ostaje. Radio bi morao imati (ako se dobro sjećam) 8 žica za zvučnike povezanih u bunt s konektorom i 5 žica za napajanje u drugom buntu. Među tih pet bi jedna žica morala gasiti radio a jedna je zadužena za održavanje memorije stanica i ta bi morala biti povezana na žicu koja je stalno pod naponom. Ako instalacija nije rađena amaterski (rezanjem i prespajanjem žica) na njima bi moralo pisati koja čemu služi. Pretpostavljam da su tebi obje žice povezane na isti kontakt pa zato gubiš i memoriju stanica.



crvena žica je zadužena za paljenje i gašenje radia - spaja se na kontakt koji je pod naponom s kontaktom
žuta žica mora imati stalni napon
 
Posljednje uređivanje:

Yukio

Member
prije na passatu sam imao po meni idealnu kombinaciju, radio se palio na kontakt, a gasio tek kada se ključ izvuče iz brave.

Ovdje imam neki neoriginalni, kablovi nisu dirani, neznam jel se može preprogramirati šta.

Mislim da mi je napajanje radija upareno sa displayom brzine, pošto se oboje pale na otključavanje, ili na otvaranje vrata ako je duže vrijeme otključan. Također mislim da je sve izvedeno prekidanje preko žice za napajanje a ne one preko switch on/off
 

Randy5

Active member
Na žalost francuska vozila bojim se nemaju tu mogućnost jer je filozofija mogućnosti da svjetla ostanu uključena i kad se ugasi motor. Zato imaju Safe mode da ugase potrošače u dogledno vrijeme (recimo, osvjetljenje prtljažnika ako ostane otvoren). Ti možeš spojiti radio da ostane svirati ali to za sobom povlači mogućnost da ti svira tjedan dana ako ga zaboraviš isključiti.
Meni se sviđalo što su mi se na Fiatu gasila svjetla čim sam ugasio motor, ali zato tu imam zvučni signal. Drugačija filozofija izrade auta.
 
Na vrh