Opelaševa istina o Citroenu

GoranSB

New member
prije par dana je jedva upalio, izbacio neki error na boardu, jucer nece upaliti nema sanse .... bio mehanicar , nesta "promrdao" ajd upalio auto :D
danas na auto cesti pri solidnoj brzini , izbacuje error na boardu , engine failure i takve bombe , a sve normalno :eek: ( pisem ovo s odredenim odmakom, jer me taj auto apsolutno ne zanima i vozi ga bolja polovica)

pa da s vama podijelim "razmisljanje" , ako s autom imas takvih problemcica unutar 10 000km, treba li bit spreman na to svako malo ubuduce ili jednostavno prodati auto?

ganjati se po servisima/garanciji , da uklone takve ele. mušice sto vjerovatno nece bit moguce ?! i na kraju price imas nov, "neispravan" automobil koji je preplacen :whistling:

za moju corsu u prvih 10 000 nije morao dolaziti mehanicar da ju upali, automobil nikada nije zastucao, niti se na njemu ista pokvarilo, samo potrosni materijal u 150 000 :p i onda nek mi netko kaze da je hrpa mrzitelja francuskih automobila, definitnivno bez razložno :twisted:

Poruka Moderatora:
raspravu o kvaru možete pogledati u C4 2. gen. garaži: http://www.citroenforum.hr/citroen-c4-ii-120/hdi-tesko-pali-javlja-engine-failure-error-2746/
 

Ciki vts

New member
re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

Nemoj se previse opterecivati, to je normalno za citroen. Pa nisi ga dzabe platio 40% manje od konkurencije..

Zasto ne odvezes auto u servis i tamo pustis da ti sve sloze dok je pod garancijom?
 

skafetin

New member
Re: c4 1,6hdi problemi

Nije da hvalim citroen,,svakome na svakoj marki auta se dešavaju sranja...
A corsu ima moj prijatelj stara je doslovno niti godinu dana ima toliko kvarova,da u zadnje vrime vozi zamjenski spark,jer mu je corsa na servisu već pola godine...
Hoću reć da kod takvih stvari nema pravila...
 

Matija

New member
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

A koji mehaničar je bio? Iz ovlaštenog servisa?

Moraš ga vozit u servis, naći će sigurno u čemu je problem, ako i ne nađu oni sami, imaju kanale kako to riješit (barem bi morali to znati).
 

GoranSB

New member
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

serviser iz ovlastenog servisa je bio prvi puta (nisam bio prisutan) , ali je bolja polovica gledala sto je "prodrmao" :whistling: , to joj se iskustvo pokazalo kao veoma korisno , jer jutros prvo paljenje 0 bodova ;)
i kako kaze draga samo ga treba potaknuti ( fino na -17 dama dize haubu i "popravlja"), malo protreses i upali zwer :eek:

ide auto na servis za koji dan, nek se igraju s tim errorima , ali i nekim neispravnostima koje se vuku od ranije... problemi s kucistem unutrasnje rasvjete, otkazivanje " prekidaca" za otvranje gepeka i sl...

naime jos mi je nejasna ugodan Pm , koji me zatekao pri posjetu foruma ... naime upozoren sam radi provociranja ili tak nest, nisam se pretjerano obazirao , pa me zanima da li je i to znak preosjetljivosti francuskih ljubitelja ili forumasa ovog foruma , kao i simptom preosjetljivosti fr... vozila ????

e da, ako admina,boot ili bilo koga vezanog za slanje opomene o trollanju i provociranju zanima, Corsa je jutros na -17 upalila bez dizanja haube, ap si to protumacite na volju!!!
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

radi provociranja ili tak nest
Kakvog provociranja ?? Di si ti kaj provociral ?? :shock:

Opla..:whistling:..tek sad vidim da je tebi i Cikiju, udjelilo neakovi žuti "kartončić" :D

Iskreno,ne razumijem..ljudi su pisali i puno žešća sranja,pa im se nije niš dijelilo..ovo tvoje je kamilica ;)

Zar je zbilja došlo do toga da se nesme niš napisat protiv citroena i reć istinu ?? :wtf:
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

ljudi su pisali i puno žešća sranja,pa im se nije niš dijelilo
Točno. Međutim, baš kako je i prije nekoliko tjedana najavljeno, gotovo je s toleriranjem bahaćenja, općenitih pljuvanja, generalizacija, uvreda i trollanja te fleksibilnog tumačenja Pravilnika foruma, jer su pojedinci maksimalno zloupotrebljavali liberalnu politiku vođenja foruma u ovih par godina.
Stoga nema smisla da ostalih 99,8 posto forumaša trpi ispade i štetu u kvaliteti sadržaja na forumu i u 2013. godini. ;)

Mogu odmah otvoriti jednu mega-temu i u nju objaviti sve dosad pristigle prigovore na račun dosadašnjeg toleriranja kontinuiranih ispada nekolicina članova.

Pristojna komunikacija, konkretna iskustva, zapažanja, dojmovi, iskustva i dileme su, kao i uvijek, dobrodošle.

Sve suprotno tome nije. Ne znam na kojem forumu jest. :confused: Znate li vi?

Zar je zbilja došlo do toga da se nesme niš napisat protiv citroena i reć istinu ?
:D

Zaboga, ljudi. Pogledajte forum. Ozbiljno, pogledajte forum! :eek: Cijeli forum je zbirka pozitivnih i negativnih konkretnih iskustava. Naravno, kao i na svakom forumu, ljudi se dođu interesirati dok imaju problem. Isto kao i što liječniku ne idete dok ste zdravi pohvaliti mu se kako vas ništa ne boli.
A, u rasprave o relativizaciji nečije 'istine' više nemam namjeru ulaziti. Ozbiljno!

I što znači 'napisat protiv citroena'? Je li to znači normalno, pristojno napisati puklo mi je to i to, ne valja mi to i to, u servisu mi nisu napravili to i to ili deset milijuna puta iznova u gotovo pola tema pod.ebavački napisati, karikiram: 'govno, sranje, smeće, poluproizvod' i nakon toga se još svađati i bahatiti s ostalima? Koje se od to dvoje ubraja u 'napisat protiv citroena'?

Spomenuo sam i prije, ali ponovit ću. Forum nam je prije svega hobi. Nitko od nas nema više energije ulaziti u ovakve rasprave. Zato, ili pristojna, prijateljska komunikacija sukladno općeprihvaćenim socijalnim konvencijama ponašanja ili - ban. Izuzetno jednostavno.

Mirda, razumije se, naravno, kako ništa od napisanoga nije išlo konkretno tebi. Odgovorio sam općenito i s ovime završavamo raspravu na temu.
 

Nono

Èlan
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

Zar je zbilja došlo do toga da se nesme niš napisat protiv citroena i reć istinu ??
Mirda, mislim da se o tome ne radi. Pretpostavljam da je problem u tome što se od jednog konkretnog problema na jednom autu problem diže do "hrpe mrzitelja francuskih automobila".
Takvih tekstova ima na forumu i istina je da je takav pristup neproduktivan i nije u redu da se pojedinačni slučaj pretvara u pravilo pa da se još jedna od najstarijih nacionalnih industrija spominje u uvredljivom kontekstu. Jasno je meni da kad ti novi auto neće ujutro upaliti poludiš i najradije bi ga šutnuo nogom ali kad pišeš kako kaže GoranSB s "odmakom" o autu koji ga "apsolutno ne zanima" onda tu nešto nije kako treba.
Ne bih htio da se shvati da glumim nečijeg advokata ovdje, samo sam htio iznjeti svoje viđenje problema. GoranSB, niš protiv tebe nemam. Jedino su ti jedna - dvije rečenice bile malo neprikladne.
 
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

Mene zanima jedno!? Kako netko može kupiti auto od cca 110.000,00 kn i više,a da ga "apsolutno ne zanima"...? :thinking::confused::hm::shock:
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

nije ga kupio on ni bolja polovica, to mu zaručnica radi u osiguravajućem društvu pa imaju službene c4vorke
 

Lakii

Well-known member
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

Dragi Gorane,
Dobrodošao na forum. Žao mi je što te muče problemi s autom i da je to nazalost jedina stvar o kojoj nam možeš pisati.

Vidim da su kolege već dobronamjerno intervenirale, ali da i ja kazem pokoju;

Rubrika na samom vrhu foruma se zove "Predstavljanje novih članova" i služi upravo za to! Jer kada dođeš u novu sredinu, u kojoj namjeravaš ostati, pozdraviš, predstaviš se, napišeš riječ-dvije. I svi ti zažele dobrodošlicu!

I naravno, većina ljudi dođe ovdje s konkretnim problemom za koji im treba pomoć i ostali članovi rado pomognu znanjem, iskustvom, svojim vremenom i strpljenjem. Za uzvrat, mislim da bi se svima nama sviđao jedan manje destruktivan pristup sa tvoje strane.

Meni osobno ne smeta što pljujes po svom (supruginom) autu, niti čak po cijeloj marki. Nekako sam uvjerenja da većina ljudi ne vozi ove aute zato što im treba tuđe odobravanje ili potvrda.
A i di bi bili da se svi rasplačemo jer postoji hrpa mrzitelja francuskih automobila. Ako im se ne sviđaju francuzi, neka kupe, recimo, VW ili Opel i riješen problem!

Svoj odnos prema tom stroju si pokazao, ako se upali nekakva kontrolna lampica nekako najlogičnije bi bilo otići u servis i otkloniti kvar. Pogotovo jer je auto nov i što je pod garancijom i još vaznije zato što je u njegovu kupnju uložena ozbiljna količina novaca. Isto tako, ako je auto službeni, nekako mislim da poslodavac nebi bio zadovoljan da čuje da se nemarno odnosi s njegovom imovinom.

Isto tako, nije mi jasan stav "ne zanima me"! Zašto onda pišeš po ovom forumu?

I za kraj, jako mi je drago zbog tebe, što te tvoja Corsa vjerno služi! Želim ti još puno zadovoljno prijeđenih kilometara!
 

Ciki vts

New member
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

naime jos mi je nejasna ugodan Pm , koji me zatekao pri posjetu foruma ... naime upozoren sam radi provociranja ili tak nest, nisam se pretjerano obazirao , pa me zanima da li je i to znak preosjetljivosti francuskih ljubitelja ili forumasa ovog foruma , kao i simptom preosjetljivosti fr... vozila ????
Nemoj se ni na to previse obazirati, normalno je na ovom forumu da kad napises negativno iskustvo da dobis warn, istina, drugdje to tako nije, ali eto, od nedavno sto god napises ide warn. Sto je najzalosnije, oftopica od kolege moderatora Dalibora ima ko dreka, to se tolerira, ali ako ti napises da citroen ne upali ujutro ide warn. Nema zejebancije, posebno kad si rekao protiv citroena.


tek sad vidim da je tebi i Cikiju, udjelilo neakovi žuti "kartončić"

Vidis da sve polako dolazi na svoje, poceli shvacati ljudi kako stvari funkcioniraju pa vise ni ne pisu nista.
 
Posljednje uređivanje:

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

normalno je na ovom forumu da kad napises negativno iskustvo da dobis warn
Dobar pokušaj, ali ne drži vodu, jer sada su sva ikad izdana upozorenja kao i razlozi vidljivi svima. U dvije i pol godine izdana upozorenje je dobilo četvero forumaša. O njima postoji i log. Npr. ti si dobio tri komada. Piše ti i u profilu.
 

Ciki vts

New member
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

Nemoj se praviti lud Sale kad to nisi.

Sjeti se samo svih obrisanih postova, da je bilo 0 warnova, dabe ti sve kad se brisalo sakom i kapom, tko god je rekao nesto lose.

A sad je i sluzbeno objavljeno da ce tako biti. Mislim, meni puca neka stvar, vidis i sam u sto se pretvara ovo. Na kraju ce ostati samo oni koji vide svoj nos i ispred njega citroen, a ti se uvijek i bune ;)
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Re: HDI teško pali, javlja engine failure/error

Sjeti se samo svih obrisanih postova
Sjeti se da sam milijun puta lijepo, strpljivo, onako-ovako tražio, nakraju čak i molio da se ne iniciraju ili produbljuju razni virtualni sukobi.

Što se tiče obirsanih postova, oni su tu: na dva klika. Uredit ćemo da i 'obirsani' postovi budu vidljivi svima. ;)

meni puca neka stvar
O, također. Vjerojatno čak i više, jer ne da mi se zaje.avati. Pričaj s ovim, pričaj s onim, umiri ovog, umiri onog, ma je-ebš to. Baš sam bio neki ludi entuzijast. Nemam više volje ni živaca za tu vrstu 'diplomacije'. Zato sam i amenovao novi pristup.

Uživajte.
 
Na vrh