zmatelja

New member
Re: Motor se pri paljenju zastrese i padaju mu obrtaji

Je li može biti još nešto. Auto normalno ide i povremeno mu se upali žuta lampica kao onečišćenje i sama ugasi.
 

zmatelja

New member
Motor se kratko trese

Kada ujutro ili nakon kratkog ostajanja na parkingu ponovno upalim automobil, motor se privremeno trese (10 sekundi), ne prima gas te kad isto prođe tada automobil normalno radi. Povremeno se zna upaliti žuta lampica i informacija "antipollution" te se ista ponovno isključio. Promijenio sam gornju lamda sondu, očistio katalizator, promijenio indikator temperature i opet isto. Kažu mi da je donja lamda sonda.

Je li itko imao slična iskustva što bi moglo biti?
 

Citru

New member
Re: Motor se kratko trese

Poruka Moderatora:
teme zmatelje sa istim problemom su spojene


procitaj i ovo;

http://www.citroenforum.hr/citroen-c5-faza-i-i-ii-123/depollution-system-faulty-1848/index2.html#post89855
 
Posljednje uređivanje:

Kizokc

Active member
Re: Nemiran rad u leru

Evo da ne otvaram novu temu, događa mi se isto to, tj počelo je prije par dana, mislio sam da će proći, sumnjao sam na loše gorivo, ali nije prošli, moj motor je 1.6. Benzinac, pali,vuče i troši normalno, ali nemirno radi u leru tj "stepa" se auto...

Što mi je činiti?
 

Kizokc

Active member
Re: Nemiran rad u leru

Evo samo da se tu nadovežem, kako sam obavio servis, i zamjenio cijev oduška ulja, više mi se auto ne trese u leru. sve 5 ! :):):)
 

tonci5

New member
Trokira i gasi se u vožnji

Pozdrav svima!

Moj C4 (1.4. 16V., 2005g, 60000km) nedavno je ponovno počeo trokirati ili se gasiti u vožnji. Izbacilo je Pollution faulty poruku. Dijagnostika u servisu pokazala je "problem paljenja goriva u cilindru 2". Potom su promijenjene svjećice i bobina ali se problem nastavio pojavljivati. Naglašavam da se problem UVIJEK pojavljuje kad je motor topao, nikada hladan. Prošle je godine zamijenjena i lambda sonda kod sličnih simptoma.

Vaše ideje?
 

tonci5

New member
Citru, hvala ti na brzom odgovoru!

Pošto nisam baš stručnjak, čisto me zanima što bi se promijenilo s tim potezom? Zašto bi se problem riješio ako su injektori isti?
 

tonci5

New member
Pozdrav, evo mene ponovno sa istim problemom. Mehaničar je ustanovio da je problem u tome što nakon izmjene bobine nije izbrisana greška iz kompjutera?!. Naravno, nakon jedne malo duže vožnje problem je nastavio - trza i gasi se u vožnji ali ne izbacuje nikakvu grešku.
Majstor sada kaže da je otišao katalizator (1400kn) a auto je uredno prije 3 mj prošao eko test?
 

tonci5

New member
To će se svakako dogoditi, bilo bi i prije ali sam već radio tu pa sam zbog garancije na lambdu morao kod njih! Naravno, sve bi bilo puno lakše da se ima love...
 

Alan Ford

New member
Imao sam slične simptome, upali normalno vozim se i samo se ugasi - bez trokiranja, bez upozorenja. Otišao senzor radilice. 170 kunića i sad radi ko bebica. Ostala greška starenje katalizatora - to bi bio kvar koji ti je dijagnosticirao majstor a ima ga i moj zmaj, ali meni ide normalno bez trokiranja i gašenja tako da ???? :confused:. Jedino da se nije katalizator iznutra rasipao ili deformirao pa kada se zagrije još se više deformira i smanji protok ispušnih plinova ??? pa guši motor. To je moje razmišanje, nije dijagnoza kvara tako da to ne uzmeš za 100% to je to i da me dečki sa foruma koji se sigurno puno puno više razumiju u sadašnju tehniku :stovanje: (jesam mehaničar ali za avione i u struci ne radim nažalost od rata) ne pop...ju da lupam gluposti.
 

Citru

New member
Pozdrav, evo mene ponovno sa istim problemom. Mehaničar je ustanovio da je problem u tome što nakon izmjene bobine nije izbrisana greška iz kompjutera?!. Naravno, nakon jedne malo duže vožnje problem je nastavio - trza i gasi se u vožnji ali ne izbacuje nikakvu grešku.
Majstor sada kaže da je otišao katalizator (1400kn) a auto je uredno prije 3 mj prošao eko test?
moguce je da katalizator strada zbog;
1. neispravna bobina - injektor i dalje ubrizgava gorivo koje sagorijeva u katalizatoru, previsoka temperatura uzrokuje taljenje katalizatora
2. neispravna lambda sonda - nepravilno korigiranje smjese u cililindrima za sobom povlaci blokiranje katalizatora

pitanje je u kojem smislu je katalizator neispravan?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Majstor sada kaže da je otišao katalizator
Gubi li snagu u vožnji?
Èuje li se ovako na leru dok otpuštaš gas?
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=YE_5hcJa2sY[/ame]

Prije će biti da je problem u ovome što @Alan Ford kaže
 

Saša1

Citroen C4
C4 benzinac trese u leru

Pozdrav,
Imam problem s C4 1.4 16V. Motor trese kada radi u praznom hodu, osjeti se prvih nekoliko minuta dok okretaji ne padnu. Ponekad trese jače, ponekad trese manje a ponekad ne trese uopće.
Je li problem u elektromotornom ventilu za podešavanje rada u praznom hodu, odnosno senzoru? Ili nešto drugo ili treće?
Ima li netko takav problem i zna li netko riješenje?
Hvala
 
Na vrh