Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Zmix

New member
:whistling::whistling::whistling:

Ono, nije da nije...
Mada, imao sam i nekoliko zimskih epizoda kroz Liku i o tome ne bih javno jer ako budem opisivao tadašnja dešavanja na putu, ovaj post će mi biti cenzurisan. LOL

Zaključak posle vožnje - Lika mu materina!
 

Echo49teen

New member
Ajde redom da napišem svoja iskustva... Sava Adapto 175/70 R13 cjelogodišnje = završio sam u stupu nepuna dva tjedna kako sam ih stavio nula bodova od mene za sve save općenito osim Eskima S3 i S3+...imao sam ih i 175/70 R13 i 195/65 R15... dobar omjer uloženo dobiveno, osim na mokrom kada treba malo pripaziti na gas ali budimo realni ni nisu namjenjene za trke niti mokre ceste... Fulda Eco control 175/70 R13 e tih sam odvozio 4 seta (8 komada) i odlične su za manji gradski a i mrvicu jači (Megane 1.6e s 90 konja). Po meni najbolje do sada, Uniroyal Rain expert 195/65 R15... te gume je samo Bog napravio jer su me u nekoliko jako nezgodnih situacija na mokroj cesti izvukle da ne sletim ili da stanem na vrijeme
 

ibirkic

Member
Evo da i ja komentiram.

Sava Adapto 185/65/14, stavljene prošlu zimu. Sada su na skoro 10000 km, zadovoljan sam. Nisam sklon brzoj vožnji pa joj nisam testirao krajnje granice. Guma čisto ok, ne proklizava, kočenje je dobro, jedino se ljeti osjetilo da je ipak nešto mekša jer se radi o cjelogodišnjoj gumi. Ocjena dobar ;)
 

Echo49teen

New member
Bio je početak 9. mj, lagano mokra cesta...nisam išao ni 50 i proklizale su te sam završio u stupu. Od tada da mi dođu na autu ili da nemam za druge nego samo njih išao bi rađe pješice nego ih ikad više stavio.
 

Krky

Lakerski profesionalac
BCT S800
Dali ima tko kakvih saznanja o tim gumama?
Èuo, vidio, probao?
dali su bučne kao Toyo Proxes r1 pošto su sličnog profila?
kak bi se ponašale po mokrom po suhom?



 

dax77

New member
Ljetne gume 500-600 kn

Pozdrav,

Trebao bi kupiti ljetne gume dimenzije 205/65/15.
Do sada su bile Michelin energy saver koje su bile na njemu od kupnje.
Htio bi kupiti gumu Nokian Line.
Da li ima tko iskustva sa tom gumom ili imate kakvu preporuku za gumu oko 500-600 kn.
 

brezC4

New member
Re: Ljetne gume 500-600 kn

Pirelli P7 ali u Sloveniji. Kod nas je cca 700kn. Izvozao već dva seta od 16 cola i predobre su
 

dax77

New member
Re: Ljetne gume 500-600 kn

Sad sam pregledao,nema ih.
Nisam spomenuo Nokian gumu mogu kupiti za 500 kn./kom.
Mislio sam staviti 195, ali Citroen mi je napisao da mogu staviti jedino 215.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Krkinjo,
Uspoređuješ Nokian zotim Federalim,Siljverstonima i linglong gumama :shock::D

Po meni, nemreju ni primrlisat Nokijankama :whistling:

Ja bi osobno u razmatranje zel Uniroyalke rainexpert 3....fenomenalna guma za kišu i mokro…..na suvom su ionak sve više/manje dobre...bar dok su nove :D

Nisam spomenuo Nokian gumu mogu kupiti za 500 kn./kom.
Super ponuda po toj cijeni..:cool:
 

c4 power

New member
Ja sam ove zime stavio Continental wintercontact ts 850 205/55/16, najbolje gume koje sam ikad vozio. Fenomenalne po snijegu, kiši, bljuzgi a i na suhom.
Mislim da su na testu u ovoj dimenziji osvojile 1. mjesto.
 

liberty

Well-known member
zub vremena/kilometara mi načima zimske gume
u kišnim uvjetima postaju "nepreporučljive"
a tek im je 3 godine i cca 4 mj i oko (valjda) 33-35.000 km

ima da izdrže još jednu mediteransku zimu...nema popuštanja i nema odrešenja kese:grin:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh