Ogrebotine - kako sanirati?

Leprechaun

Member
Primijetio sam nekoliko većih ili manjih ogrebotina na svom Saxu koje sežu do lima. Srećom, još nije počelo s hrđanjem, a tko zna koliko su te ogrebotine tu, jer auto imam odnedavno. Najveća je kod prednjeg blatobrana, vjerojatno je kamenčić napravio svoje.
Zanima me kako najučinkovitije sanirati te ogrebotine? Èini mi se da sam jednom davno u lokalnom Citorenu vidio nekakve korektore laka u bojama vozila. Što tražiti, ne razumijem se baš u problematiku, a nebih baš posezao za običnom bojom za metal kako sam radio na staroj Škodi, ako postoji bolje rješenje.
 

Zmix

New member
Postoje korektori a možeš i kupiti boju u nekoj minimalnoj količini (1-2 dl) pa da zafarbaš oštećeno mesto.
Naravno, vrlo pažljivo. :)
 

Leprechaun

Member
Znači zaista ne haluciniram oko tih korektora, hehe, a davno je bilo da sam to vidio. Hvala svima, kupujem korektor ovih dana i lakiram nokte, ovaj auto :p
 

fullcool

New member
Znači zaista ne haluciniram oko tih korektora, hehe, a davno je bilo da sam to vidio. Hvala svima, kupujem korektor ovih dana i lakiram nokte, ovaj auto :p
da ne bude zabune, imaš korektor i on ti je baš kao lak za nokte, ali možeš kupiti i bočicu spreja sa bojom. i ne mora biti u citroenu, imaju to sve mješaonice boja. u citroenu bi mogao to čekati i dva tjedna, kod drugih imaš odmah. ako kupiš lak u spreju, kupi si mali kist, onaj sa kojim djeca slikaju u školi, pa boju iz spreja našpricaš u neku malu posudicu(može poslužit "kapa"od bočice) i onda sa kistom nanosiš na ogrebotinu. ako negdje nešto zabrljaš možeš sa nitrorazrdivačem oprati nanešenu boju jer boje iz spreja nemaju utvrđivač pa se poslije mogu skidati bez problema.
 
Na vrh