Ogi & Berlingo 1.6HDI

ogi

New member
Nakon mirovanja preko noći, ulje je danas u jutro bilo točno do oznake max :)

Znači u ponedjeljak ipak nisu stavili dovoljno ulja
 

ogi

New member
Automehanika u Škorpikovoj koji je navodno upravo kupio Citroen Hrvatska

Jučer je ulje stavljao jedan mlađi serviser i sve je bilo OK
 

ogi

New member
12.000km, servo ne gubi ulje i radi odlično :)

Da li ima smisla promijeniti ulje motora već sada ili da čekam prvi servis?
 

Damaj

Active member
12.000km, servo ne gubi ulje i radi odlično :)

Da li ima smisla promijeniti ulje motora već sada ili da čekam prvi servis?
Ima i onih koji mijenjaju na 10tkm, no ja to smatram pretjeranim, po mom prva izmjena na 15tkm, ostale na 20tkm.
 

liberty

Well-known member
ja mijenjam svakih 20.000 km
točnije - prva zamjena obavljena na oko 19.300 km, a uskoro slijedi druga zamjena na 39.300 km

provjeravaj si svako toliko nivo ulja i dolij po potrebi
 

ogi

New member
Snijeg je zatrpao auto i ovih dana ga nismo dirali
Danas je skliznuo s krova na haubu i pri tome je strgao antenu
Ali to je manji problem jer ionako radio nije u funkciji

Problem je u tome što se plastika jednim dijelom odvojila od lima i sada postoji 2-3mm zazora s jedne strane
Možda je time otvoren put vodi??
Lim se također lagano uvinuo :(

Auto ne mogu odvesti na servis jer je zatrpan gomilom snijega a bojim se ulaska vode
Na servisu mi nisu znali ništa reći, očito nemaju iskustva

Točno sam znao da će se to dogoditi i pokušao sam antenu odšrafiti, kada sam onemogućio radio prijem, ali nije išlo
Danas sam je odšrafio bez problema, valjda se materijal stisnuo na nižoj temperaturi
 

Franz

Well-known member
Danas je skliznuo s krova na haubu i pri tome je strgao antenu
:( Žao mi je.

Za vrijeme prvog snijega, dok sam ga uklanjao partvišem s auta, doslovno sam je njime otkinuo. Isto je pukla baš na postolju. Hebiga, potpuno sam smetnuo s uma da je antena na krovu. :eek:

Ako netko sazna cijenu kompleta sa zamjenom, neka se ne bude stidio napisati ovdje. ;)
 

ogi

New member
Hvala!

Meni nije pukla antena već se izolacija odvojila od sajle
"Postolje" isto nije puklo, barem ne vidljivo, se samo odvojilo od lima sa stražnje strane

Zvao sam i prodavaonicu dijelova, samo su rekli da se to naručuje
 

ante66

Active member
trebalo bi od kvačila i serva biti ulje isto, brenze su nešto drugo.
Dobro si mi rekao , provjeriti cu . Zato kad vozim na u i iz garaze (preusko-polagano na kumplugu !) , cuje se cesto "skrip, skrip".U servisu se nista nije culo jer ipak brze pustam kumplug.U Trogiru kad sam bio kod prijatelja(koji mi odrzava sve aute-inace opelov serviser i vlasnik c3) culo se isto "skrip". Kaze da moze bit nesto sa kumplugom ili getribom i da bi trebalo prestati s vvremenom.Di ce nalazi ulje za kumplug i servo?
 

Marko

Well-known member
možda da staviš malo silikona da ti ne ulazi voda i vlaga, bar za prvu ruku
Auto na toplo (nekam u gražu ili sl.) i sanirati to da se lijepo primi - servis ti bi napravil isto ili bu te kak sam veliš rebnul za novi komad. Mada 2-3 mm nije puno ali pusti vraga...
 
Na vrh