Odušak uljnih para?

kileVTS

New member
dakle, bio kod majstora, veli mi da nije cistio bmc jer je nesto bilo strgano...nisam skuzio sta, reko aj nema veze...danas provjeravao antifriz i skuzim da je ova mala crvena gljivica lijevo od bmca strgana...pa sam povezao zasto ga nije skidao....

di se moze kupit, kolko dodje, jel ovo opce original dio? i jel to opce iberlauf uljnih para :grin:



cackao danas po tome, nije spojena na filter zraka iliti bmc al kad covjek pogleda sliku stvarno izgleda ko da je dio bmc-a, pogotovo jos kad vidim ovaj srebrni lim ispod naljepnice CDA .
 

AX-ja

èudo jedno
u orginalu je spojen na cijev usisa,ali tu kod tebe je netko stavio gljivu jer je eliminiran standardni filter
imas na ebayu
 

kileVTS

New member
da ti iskreno kazem ne znam, tak je bilo kad sam kupio auto.

koja je alternativa toj gljivici?

u gabreku taj mali filter 280 kn ... nisam bas raspolozen davat te novce za istu gljivicu.
 

AX-ja

èudo jedno
kao odusak je ok.

ALI motor kad se gazi zna napunit ulja u taj filter pa masina bude zasr*na.
a kad je orginal spojen onda zna mastit leptir i usis.
tak da opet nije bas najsretnije rijesenje

po meni je najbolje oil catch tank.

Taj mali filter ti je na ebayu 10ak dolara,nije kn ali sluzi svrsi
 

kileVTS

New member
problem je jer je dosta nestabilan i posto je potrgan nebi htio puno dirat da ne sje_b_em do kraja.
a mozda je ovo na mom autu taj oil catch tank? :grin:

jer evo slika npr isto ima taj filter na vrhu :surprised:

 

AX-ja

èudo jedno
tebi je na autu samo ovaj filteric bez tanka.

taj filter mora bit da tank moze "disati",ne mozes imat zatvoren sistem,bez oduska.
tank sluzi da u njemu ostane ulje koje dospije kroz odusak,a kroz filter na vrhu "dise"

ali skini gornji poklopac i vidjet ces taj filter kako je spojen,jednostavno full
skini i mozes ga pokrpat za prvu ruku
 

kileVTS

New member
posto neznam kak bi to naso na ebayu (neznam sta da upisem u trazilicu haha, i oce li pasat) , mislio sam skinut gljivu i otic u ducan koji sadrzi djelove za skutere i to kupit... pretpostavljam da moram pazit na promjer (fi) ... zanima me jel problem za auto ako skinem taj dio ?
 

kileVTS

New member
ivane neznam sta da upisem da mi izbaci gljivicu na ebayu, znaci neznam koji je naziv na engleskom za taj dio :cool:

btw stavit cu istu, nebi uzimao oil catch tank :eek:
 

Lix

Active member
catch tank ti je najbolja stvar ako si imalo vičan mehanici znao bis ga vjerujem i sam spojit na auto, svakih godinu dana ga provjeri i po potrebi isprazni, ipak je to nov auto nebi ga trebao punit, gljivic je dobra ali jbg ja nikad nisam bio za to upravo iz razloga sta se može zaprljat motor od ulja, catch can ti je oko 20 ak dolara a gljivica oko 10, catch can je zauvijek a po meni je gljivica ko i filter ulja od izmjene do iizmjene jer više i nemore trajat
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Spojeno je direktno na usis... mislim da ću uskoro to ukinut, ne volim mastan usis :grin:
 

kileVTS

New member
stvarno nije skup taj oil breather tako da cu narucit sa ebaya 2,3 komada i amen , samo moram izmjerit fi ovog koji je trenutno na autu i to je to.

ljudi hvala na pomoci svima , posebno tebi ivane :D
 

Lix

Active member
ford recimo ima okej riješenje, konkretno ka, u original airbox mu ulazi cjevčica od oduška i na kraju cijevčice je umetnuta spužvica koja se natopi uljem, mjenja se na svkoj izmjeni filtera zraka jer se dobije u setu, pa eto ako neko želi orignial izgled vjerujem da bi se dosta jednostavno dalo nešto slično napravit da izgleda okej
 
Na vrh