Odnos automobilskih medija prema citroenu

ccccxm

New member
Deda prijatelju nije to samo problem kod automobila .Nažalost na š narod u večini je izgubio moral i ljudskost teško je objasnit kakav je to narod koji štuje tuđe bogove .Što ste i sami rekli dva audija u garaži grah na stolu,dok je njemačka od ona četiri kruga pošuavala sastaviti nešto što bi se približno moglo nazvati automobilom,citra je imala sve.Tako je bilo nekad bili smo sretni što imamo citrače yugiče četvorke trešnja je jednako cvala kod svakog susjeda a danas ti isti ljudi koji su nekada sa nama živjeli u skromnosti ali i poštenju nekako počinju srat zlatna govna da izvinete pa se pitam jesu li ti ljudi ikada imali dostojanstvo jer mi se sve čini da nije bila njemačka da bi oni služili bilo kome ko bi ih kako bi vi rekli gore "mogel dobro izjebat za dobru paru" ÈAST POŠTENIM I ÈASNIM LJUDIMA.
 

Zmix

New member
Jedna prigodna pesmica za sve ljubitelje nemačkih tariguza...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=jR6w7M64uZ8[/ame]
 

jura

New member
Ne bi ja da me se krivo shvati, oni koji me znaju duže znaju da mi je citroen svetinja, doista je, ali ne želim se opterečivati pokušavanjem preobraćenja okoline na svoju "vjeru". Zašto bi vozači drugih marki automobila automatski morali biti klasificirani kao majmuni? To je malo preopćenito i neumjesno razmišljanje. I ja sam vozio BMW i u isto vrijeme imao i 2 BXa u garaži, na BXima sam se guštao a sa BMWom zaradio. I opet dobro. Zamislite da postoji samo jedna jedina marka automobila, ne bi li i tad svatko od nas tvrdio da je baš njegov bolji od svih ostalih?
 

deda

New member
A,gle Jurek,ja nisam naklonost prama Citraćima,pa i ostalim francuzima nasljedil,moj stari nije dal da se koji francuz ni sparkira u dvorište,a kamoli da nekaj dela na njima,još manje da ima kojeg i dan danas odmahuje glavom kad dojde kod mene.Imal sam svakakvih marki automobila,neki su odlićno služili,neki su me zajebavali i na kraju sam završil na Citroenima.Inaće sam poznat u selu po tome da uvjek imam neke "ćudne " aute,kak mi vele susedi,prijatelji itd.Znaći od Zastava,Fiata,Lada,Mercedesa,Opela,Alfi,VWa,Rovera,Matre,Peugeota,Škoda..... odabrao sam Citroena od kojeg više ne odstupam,a valjda to sve govori.
 

Marko

Well-known member
Druge marke se dapače mogu kritizirati - nekad kritiziramo i Citroen ali nikad ne pljujemo bezveze i neutemeljeno... :angel:

Vraćam se na temu: Zanimljivo je da medije koji se bave i žive o izvještavanju iz svijeta automobilizma krasi jedna velika neobjektivnost i pristranost pojedinim markama! Ako nisi profesionalac makni se i ne trkeljaj, zna da žive od sponzora i od reklama ali ako si objektivan reporter više marki budeš privukao da ti budu sponzori u pravljenju emisije i dobavci test vozila... Bogami samo se uvijek testiraju vozila vag koncerna, istina naleti i koja druga marka ali samo da je sposeru i da ustvrde da oni misli daje vag naj naj...

novine automotorisport - bilo njemačko orig izdanje ili hrv. prijevod u većini grupnih testova uvijek pobijedi vag, iz bodovanja se vidi da motor nije bog zna kaj, menjač tak-tak ali je ergonomija za zavidnoj razini i zato eto to vozilo pobjeđuje. Imate test njemačka verzija časopisa nedaobog da polo ne pobjedi: http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/citroen-saxo-1-6i-16-v-opel-corsa-1-6-16-v-gsi-peugeot-106-1-6-16-v-renault-clio-1-8-rsi-vw-polo-100-1-4-16-v-757654.html

i ovo: http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/doppeltest-peugeot-106-1-6-16-v-s16-gegen-vw-polo-1-6-16-v-gti-756033.html

Pozitivno me iznenadio ovaj ks magazin sa hrt-a (slučajno sam naletel), bili sami citroeni u emisiji - pregled DS3 R i šparavec test sa c3-em!! Gledal tko?
 

deda

New member
Znaš kaj je prije vozil,dok nije nabavil prvog Gnojfa? Škodu 105 l.
Nego da se vratimo na temu,jel neko gledal onog lika kaj uspoređuje dva auta iste klase,glavna ocjena za pobjedit u duelu,je kolko košta.
 

ccccxm

New member
Ne bi ja da me se krivo shvati, oni koji me znaju duže znaju da mi je citroen svetinja, doista je, ali ne želim se opterečivati pokušavanjem preobraćenja okoline na svoju "vjeru". Zašto bi vozači drugih marki automobila automatski morali biti klasificirani kao majmuni? To je malo preopćenito i neumjesno razmišljanje. I ja sam vozio BMW i u isto vrijeme imao i 2 BXa u garaži, na BXima sam se guštao a sa BMWom zaradio. I opet dobro. Zamislite da postoji samo jedna jedina marka automobila, ne bi li i tad svatko od nas tvrdio da je baš njegov bolji od svih ostalih?
Da me nebi netko krivo shvatija nisam mislija na obične ljude koji pošteno rade i voze ono što žele kupiti za svoj novac nije bitno jeli bmw ili citra ili nešto drugo pod onim majmunima sam mislio na lopove koji su nas opljačkali kao narod jer ih se večina vozi u njima.Ja nikada ne dajem neutemeljene i bezvezne izjave.Inače moja životna filozofija je živi i pusti živjeti poštujem svačije odabire ma kakvi oni bili .Ako sam nekog uvrjedio ja se ispričavam.
 

deda

New member
Ma nemaš se kaj ispričavat,ja sam sve svatio,a nadam se i drugi mene.Znaš kaj je rekao direktor Citroena HR kada je došao C6,koji kupci će kod nas kupovat taj auto?Oni koji žele vrhunski auto,jest da dosta košta,ali je još uvjek cijena niža od konkurencije,a luksus koji malo koji auto te klase ima,oni koji upravo to žele,a da nisu primjećeni.Samo što je danas to malo teže,jer su svi auti manje više slićni.Kada sam se jedno vrijeme vozio sa C6 svi su mi se micali i propuštali me,nigdje se nisam trebao gurat,odmah mi se ostavljalo mjesta za prestrojavat,a pandurima nije ni palo na pamet da bi me zaustavljali,jer auto je velik,crne boje,a to što je Citroen danas je sve manje važno.Ja bi ga jako rado imao,ne zbog prestiža,nego auto je stvarno mrak i poseban, osjećaj vožnje u tom autu je slićan kao nekad tamo 1975 kada sam prvi puta vozio CXa,koje probao,zna o ćem pričam.
 

ccccxm

New member
Deda hvala na razumjevanju mislim da su i drugi shvatili i vas i mene i obratno.
Ipak da se vratimo na temu c6 sam imao prilike vidjeti ali voziti ne na žalost.Ono što ste pričali o utisku same pojave takvih automobila,sam osjetio i sam ipak vozim xm-a.Istina što ste rekli voziš iz gušta a ne da te neko vidi.Ipak sam bija u situaciji kad su ljudi doslovno zavirivali citru ili što vi kažete micali se s puta.A najzanimljiviji trenutak mi je bija kad san ga parkira isprid robne kuče u zadru onako lipo uglancanog,i sija priko puta došla su dva čovika komentirala ga i divila se a ja san nekako bija zadovoljan jer ipak mislin da neču doživiti da če ga neki radnici neke firme kamenovati ipak je biliROFL
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
U temi je spomenuto protežiranje Peugeota nad Citroenom. Zanima me kako točno? ;)

Evo, pogledajte npr. Novi Pug 208. Takav dizajnerski korak unatrag ili bolje rečeno AUTOGOL već dugo nisam vidio na EU autosceni. Može se izgledom sakriti iza Citroena. Da nema znaka, mnogi bi rekli da se radi o nekoj korejskoj vozilici.













 

jura

New member
Doista, ovo izgleda kao konfekcijsko odijelo. Sve je na svom mjestu, svaki nabor na sakou prati liniju hlača, kravata i košulja nepogrešivo usklađeni... ali... ovdje nema ni traga nekakve posebnosti. U moru slijepih jednooki je kralj, nije li. I dok god svi ostali budu radili konfekcijska odijela Citroen će imati svoje tržište, ljude koji više vole dizajnersku odjeću. Polako počinjem shvačati zašto svi auti sliče jedni drugima i gadi mi se i sama pomisao da će jednog dana i moj biti samo jedan od istih.
 

deda

New member
To je sudbina autoindustrije.Nego jeste vidli kak vani niću male karoserijske autokuće koje same rade kojekakve aute sa osobnim dizajnom,ili vlasnika ili narućioca,samo kaj si to nemre svak priuštit,kao što si i nekad nije mogao auto priuštit bilo tko.
 

1587 VTS

New member
U temi je spomenuto protežiranje Peugeota nad Citroenom. Zanima me kako točno? ;)

Evo, pogledajte npr. Novi Pug 208. Takav dizajnerski korak unatrag ili bolje rečeno AUTOGOL već dugo nisam vidio na EU autosceni. Može se izgledom sakriti iza Citroena. Da nema znaka, mnogi bi rekli da se radi o nekoj korejskoj vozilici.
Bas tako! To sam i sam pomislio. A da vidis tek unutrasnjost :surprised:
 

Dalibor

Dado Tornado
ovaj pežo 208 jedan mi od zanimljivijih novih modela nakon citroen DS linije... i volio bih ga isprobati. zadnji kraj mi se posebno sviđa...
koliko netko ko vozi ZX može govoriti o ljepoti :D

Nego jeste vidli kak vani niću male karoserijske autokuće koje same rade kojekakve aute sa osobnim dizajnom,ili vlasnika ili narućioca
britanci imaju ginetu i noble, nešto što bi isto volio probati...
posebno noble :wub:
 

ccccxm

New member
Meni ti gradski kako ih danas zovu idu na živce,a ovaj 208 izgleda ka napuhana mazda 3.Totalna katastrofa ali kako je krenulo čini mi se da če svi auti izgledati jednako:mad::eek:

Ma dobro cure če sigurno biti oduševljene:wub:ROFL
 
Na vrh