Odčađivanje prije tehničkog

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Èekan ekipu danas nakon posla uz pivu, mobitel na dlanu, listan forume... I naletin na folcika forumu di lik pita kako bi ispuva dizela prije tehničkog da mu zacrnjenje bude manje.

I eto ti meštara govoru mu pritisni ga na ovliko iljada, drži ga na onoliko iljada obrtaja. I momak posluša:

(cili gutljaj pive san ištrica na nos od smija; ekipa me gleda; majica mokra sve)

 

Memphis

Active member
Kakve to veze ima sa stiskanjem što je njemu nastao kvar? Ako je motor održavan bolje je da ga stišćeš i voziš življe nego da ga tušiš, pogotovo dizlo ... Kad ti se smješa ulje koje slini na trubini sa čađom koju nagura egr ventil u usisnoj grani fino smješa u mazut i zafuflja usis onda je to kombinacija u kojoj motor odumire.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema on osjećaj za filing za propuhivanje :D
A sličnu stvar sam vidio u redu na tehničkom, u pitanju su bili G3, uzbuđeni deda prije eko testa i cijev turbine :grin:
 

Mirage

Well-known member
Prije neki 5 godina ja na tehničkim i djed prije mene padne s golfom 4 benzincem od neznam neki 130 ks (bubam) al malo je jači bio .

Djed sav u panici ne zna šta će ja mu kažem dajte mi 10 minuta i dva kruga proći će al gledao me čudno.
 

Franz

Well-known member
Kad ste već načeli temu, može li mi netko objasniti vrijednosti s mojeg prošlogodišnjeg tehničkog.

Konkretno, što je ovo "Zacrnjenje uzorak", pa nabrajanje "m-1", pa ono "Prazni hod (min-1): min: 750 - maks: 850"

Kod:
ISPITIVANJE ISPUŠNIH PLINOVA MOTORNIH VOZILA (EKO TEST):

Prazni hod (min-1):            min:  750        maks:  850               800
Regul. isključuje (min-1):     min:  4670       maks:  4930              4800

Zacrnjenje uzorak:    1 (m-1):    0,89
                      2 (m-1):    1,97
                      3 (m-1):    0,75
                      4 (m-1):    0,59
                      5 (m-1):    0,70
                      6 (m-1):       -
                      7 (m-1):       -
                      8 (m-1):       -
                      9 (m-1):       -
                     10 (m-1):       -

Rasipanje rezultata (m-1):     min:  -          maks:  0,50              0,16
Srednje zacrnjenje (m-1):      min:  -          maks:  1,49              0,68*

* Rezultat utječe na prolaznost na eko testu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

ZAVRŠNA OCJENA:

                          Vozilo je tehnički ispravno
 
Na vrh