Novi (rezervni ključ)

Blaster

New member
Ne mogu da vjerujem da se ključ tako lako iskopira? Zar vas (vlasnike) to ne brine nimalo?

Ja za renault ne mogu karticu da programiram nigdje nego da je naručim u ovlaštenom (od proizvođača) po broju šasije i sa prometnom na moje ima... Eh da, i to košta 150€ kartica + 20€ sinkronizacija za elektronikom u autu (što rade u servisu)
 

Brruno

Well-known member
Ne mogu da vjerujem da se ključ tako lako iskopira? Zar vas (vlasnike) to ne brine nimalo?

Ja za renault ne mogu karticu da programiram nigdje nego da je naručim u ovlaštenom (od proizvođača) po broju šasije i sa prometnom na moje ima... Eh da, i to košta 150€ kartica + 20€ sinkronizacija za elektronikom u autu (što rade u servisu)
Pa nije da se lako iskopira. Treba spojiti auto na dijagnostiku i reprogramirati sve kljuceve nanovo. Znaci ako imas kljuc bez auta nista. Ako imas auto bez jednog kljuca nista. Jedino po VINu original u autokuci. Renault kartica se također može jeftinije kod nekog tko se bavi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne, zašto bi? Nemože ti ih netko iskopirat ako ih sam nedaš, tako da...

Uostalom, prema većini istraživanja, Citroeni se vrlo rijetko kradu i provaljuju, a i među težima su za provaliti... nikakve brige nema.

Svakako mi je to bolje, nego da ključ košta 170€... (za auto koji isto neće nitko ukrast :D )
 

Milosh

Test
Slažem se sa Brrunom i Ivanom. Nema straha da neko može nešto napraviti bez pristupa dijagnostici i svim kljucevima.

A ta Renault kartica se isto tako lako kupi nova iz Kine i programira u auto kao i Citroën kljuc. Tako je sa svim kljucevima.

Ima naravno načina da se ukrade auto, ali od toga te neće sačuvati nikakav ključ/kartica. Èak je Renault sa svojim beskontaktnim otključavanjem podlozniji krađi od Citroena.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, auti se ionako većinom kradu bez ključeva...

Prije koju godinu dok sam radio u firmi sa vučnom službom, gazda je uzeo komplet za provaljivanje u zaključane aute. SVE moguće aute, razlika je jedino u vremenu potrebnom za otvaranje.
Komplet je bio dosta skup i striktno je kupljen na njegovo ime tj. firmu, mislim da su i s policijom neku papirologiju odradili.

Uglavnom švabi idu u par minuta, na svoje oči sam gledao otvaranje Audia A6... niti minutu nije trajalo. 100€ i pazite na ključeve ubuduće :D
 

Blaster

New member
OK, možda sam malo pretjerao. Ipak, ja sam tražio sebi novi ključ koji treba naručiti po broju šasije. Skupo mi je dati 200E pa se zezam sa ovim što loše hvata. Imam još jedan (rezervni) koji gospođa koristi i on radi perfektno.

Nego, par puta sam pitao jeli ima tko da ih programira na što sam dobio negativan odgovor. Sve su to ljudi koji servisiraju renault-e pa sam mislio da je tako. Možda se odlučim proširiti potragu za majstorom malo šire.

P.S. znam da se kradu bez ključeva. Meni su ukrali VW (našao sam ga sljedeći dan) pa kada sam rekao policiji "vjerojatno neki narkoman" on se sagne i pokaže mi kabel i kaže "za ovo treba alat i nije narkoman". Tek sam nakon te krađe saznao gdje sve imam pretince jer je svaki bio otvoren i pretražen. :D Još zanimljiva situacija, zovem ovlašteni servis da preuzmu auto jer je u defektu i napomenem da je volan zaključan (blokiran). Oni dođu i nisu ga znali "slomiti" nego su prednje kotače stavili na one koturaljke da ga stave na šlepu.
 
Na vrh