Novi djelovi za xm ,repariranje starih kako gdje

ccccxm

New member
Evo ovako zamolio bih forumaše koji znaju gdje mogu nabaviti set za reparaciju zadnjih ruka na mostu od xm,Također letva volana nova koje su cijene i dali se može reparirati i ako može što se točno reparira.Zanima me ako je netko imao iskustva sa ovim zamjenskim kuglama dali išta valjaju?
 

deda

New member
Ja sam prije 4 godine kod Tokića kupio zamjenske za BXa i još uvjek sve radi odlićno,čovjek se vozi svaki dan s tim autom.
 

ccccxm

New member
Ja sam prije 4 godine kod Tokića kupio zamjenske za BXa i još uvjek sve radi odlićno,čovjek se vozi svaki dan s tim autom.
Da mislim se staviti te četiri nove iznad kotača,a ove centralne i glavnu originalne napuniti.Tokić je i meni nudio te kugle ima valjda i valeove pločice korpu lamelu uglavnom solidno ali to je bilo prije tri godine tako da sad nemam pojma kakva je situacija.Najviše me brine sad ta letva volana:hm::thinking:
 

jurapz

New member
Razlika u kvaliteti kugli između zamjenskih i originalnih je velika, po meni je bolja opcija naci što novije polovne originalne nego zamjenske, zamjenske nakon dvije godine kada kupiš nove već su izgubile skoro pola pritiska, a nakon četri godine će se probiti ako ih ne napuniš, a razlika je u udobnosti naravno.
Kugle od xantie 2 ili xm-a 2 koje imaju trostruku membranu izdrže preko 200000km bez punjenja ;)

Reparirati se naravno da obična letva od xm-a, zavisi gdje procuri.
 

jurapz

New member
Mogu li one na XM 1?
Naravno da mogu:whistling:

Baš sam išao prije neki dan uzimati bratu dijelove za xm u tokiću:

Pločice prednje valeo 240kn
Pločice zadnje valeo 150kn
Senzor temp. 100kn
Povratne cjevčice sa prednjih teleskopa samo može u originalu i 160kn/kom :(

Preko 100 eura za čas, sve su ok cijene osim ovih povrata
To je bez ikakvog popusta
 

ccccxm

New member
Razlika u kvaliteti kugli između zamjenskih i originalnih je velika, po meni je bolja opcija naci što novije polovne originalne nego zamjenske, zamjenske nakon dvije godine kada kupiš nove već su izgubile skoro pola pritiska, a nakon četri godine će se probiti ako ih ne napuniš, a razlika je u udobnosti naravno.
Kugle od xantie 2 ili xm-a 2 koje imaju trostruku membranu izdrže preko 200000km bez punjenja ;)

Reparirati se naravno da obična letva od xm-a, zavisi gdje procuri.
Jura znam da se da reparirati kad procuri lhm ali kod mene je jedan drugi problem satrala se letva u mehaničkom djelu odnosno tamo gdje sama letva klizi po kučištu letve dali se to može uopće reparirati ili moram naći zamjensku a koliko bi uopće koštala nova?????
 

jurapz

New member
Šta misliš koliko košta nova, bolje nemoj pitati:grin:, tako neki dijelovi se ne isplate kupovati novi i teško je naći moraš imati 1-2 xm-a sa strane sa kojih skidaš dijelove teško je drugačije voziti xm, a potrošne dijelove kupuješ nove i to se nađe lagano. Ja imam dva vozna xm-a i tri za dijelove :cool:
 

ccccxm

New member
Šta misliš koliko košta nova, bolje nemoj pitati:grin:, tako neki dijelovi se ne isplate kupovati novi i teško je naći moraš imati 1-2 xm-a sa strane sa kojih skidaš dijelove teško je drugačije voziti xm, a potrošne dijelove kupuješ nove i to se nađe lagano. Ja imam dva vozna xm-a i tri za dijelove :cool:
To je definitivno iduća stvar koju ću napraviti,uspio sam pronaći dva u zadru pa ću viditi koliko bi koštali moram imati bar jednog za djelove.:hm:
 

ccccxm

New member
Dali netko zna koji su se ležajevi koristili za zadnje ruke od xm na trapu.
Znači prozvođač prve ugradnje ili original.I zadnje manžetne ako je netko kupovao koliko dođu odprilike.:thinking:
 

zlatkocx

New member
Gledajući zadnje ruke od XM-a i od CX-a rekao bi da su gotovo identične,ima mala razlika na dijelu glavnog ležaja kotača radi nazubljenog vijenca za ABS,ali moguće je da je osovinski prednji dio ruke gotovo isti kao i od CX-a,ako to neko može potvrditi mogu ti reći koja je dimenzija ležaja jer sam mjenjao te ležaje na Cx-u, ito nije neki problem.
Zamjenske kugle koje spominješ,kolega je kupio u Tokiću i uspoređujući orginalnu i zamjensku vizuelno nema razlike,osim što originalna ima Citroenov logo,ali da to neznaš nebi mogao reći da je zamjenska,vozi već godinu dana i nema zamjerke a niti razlike u ovjesu i radu regulatora tlaka od originala...koliko će dugo držati tlak neznam,treba kontrolirati.

Nisam spomenuo glavnu razliku,cijenovna razlika,originalna je gotovo 800 kn a zamjnska gotovo upola jeftinija.Ja sam kupio prije dvije godine originalne za CX,sada više nisu zelene nego sive boje.Imao sam ih i na xantiji...auto gotovo da plovi.Ljubitelj sam hidraulike ali nisam za robovanje firmi,treba probati i tu kombinaciju.
 

damir22

New member
Dali netko zna koji su se ležajevi koristili za zadnje ruke od xm na trapu.
Znači prozvođač prve ugradnje ili original.I zadnje manžetne ako je netko kupovao koliko dođu odprilike.:thinking:
Ja sam gotovo na svim svojim CX-ovima i XM-ovima mjenjao ležajeve zadnjih ramena, (ako se misli na konusne, koji su na vijku koji rame veže za šasiju), zadnjih 10-15 godina iste sam kupovao u SKF-ovom dućanu u Velikoj Gorici (mislim da se zove Lageros dućan, al me nemojte držati za riječ jer ovdje na poslu nemam svoju bilježnicu), čovjeku/prodavaču se kaže marka auta i godište, i dobije se SKF ležaj (puno povoljnije od orginala), uglavnom uvjek je bila zamjena originala sa SKF-om a nakon toga nikad SKF nisam trebao zamjeniti. Ovo je moje iskustvo. Pozzz
 

ccccxm

New member
Dečki hvala na trudu ali već je gotovo sve stiglo za xm od kugla preko zadnjih ležajeva manžeta...treba riješiti još nešto dijelova i na tome se radi...;)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav! 🙂
Postavit cu ovdje upit, znači zanima me radi li tko još reparaciju šolja amortizera? Il dal ima tko reparirane prodat?
Hvala
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ne znam gdje ovo upitat, pa evo ovdje!
Tražim ovakav prednji branik, odnosno ovu masku podno njega, pa et ak je netko negdje vidio na nekom grobu kraj puta, nek javi 🙂
20210410_211525.jpg
 

drago_st

Well-known member
Donator foruma
Pogledat cu ti ja ima li sta..ja sam sebi nabavio prednji i uadnji branik musketier, ali se mislim da li da to stavim.
 
Na vrh