Novi C4 Alu felge

Blackking

Kralj
Pozdrav,

Ovako imam novoga C4 sa seduction opremom, nažalost nema alu felge, prilikom kupnje sam zakazao što nisam tražio alu felge, a i nisam se nadao da neće imati serijski ... najme zanima me dali mogu nabaviti negdje alu felge za novi c4 originalne? Pitao sam u Zagrebu u Automehanika d.o.o. imaju ih ali su cijene do vrtoglavih 12,000 kn.

Pa ako ima negdje jeftinije da se moze nabaviti?
 

amorphis

Member
Ja imam isto Seduction i probao sam kod kupnje dodati i alu felge (16") ali nije išlo kao dodatna oprema nego su rekli jedino preko rezervnih dijelova a onda je cifra puno veća i to oko 1500 kn po komadu (citiram ih). Ako te zanima, kontaktiraj ih - CS Zagreb, Tratinska 32, tel: 3821 909.
Što se mene tiče, trenutno mi nisu toliko bitne alu felge, kako vrijeme leti ionako će uskoro zima, a oni zimi znaju imati akcije na takve stvari pa ako ti nije hića...
 

amorphis

Member
Točno tako, auto je bio na lageru (točnije u salonu) tako da mi je bilo malo bed što nisam mogao riješiti felge kao dodatnu opremu ali što je tu je, treba biti strpljiv, vrebati akcije i s vremenom to riješiti:whistling:
 

zzelenika

Chief Engineer for Really
Ja sam prošli auto kupio sa alu felgama no to mi je iskreno bio najnepotrebniji komad dodatne opreme - često se više od pola godine vozi na zimskim gumama, pa ako nećeš kupovati dodatni set alu felgi ili stalno seljakati gume veći dio vremena se voziš sa crnim željeznim felgama ili moraš tražiti originalne naplatke (koji su također nepotrebno skupi). Ove godine sam kupio novi C4 sa dosta dodatne opreme, ali BEZ alu felgi - naplatci Atlanta su dosta lijepi, najesen ću kupiti zimske gume i felge istih dimenzija i samo prebacivati naplatke...
 

deda

New member
Zakaj tražite originalne felge,to ku...ne valja.Materijal od kojeg su napravljene drobi se ko sir,debele su i teške,jer je al legura slaba.Odeš u Vulkal i izabereš OZ felge koje su jedne od najboljih i puno jeftinije.Inaće Automehanika je d.d.
 

XSARA VTS

Member
Zakaj tražite originalne felge,to ku...ne valja.Materijal od kojeg su napravljene drobi se ko sir,debele su i teške,jer je al legura slaba.Odeš u Vulkal i izabereš OZ felge koje su jedne od najboljih i puno jeftinije.Inaće Automehanika je d.d.
__________________
Ne kužim tu tvoju izjavu pa original felge ne proizvodi neki zemljak u garaži nego isto neki renomirani prozvođač koji ima ugovor s tvornicom u ovom slučaju neznam točno tko ih radi za nove citroene ali na starijim ih je radio SPEEDLINE i za Cit. i za Pug. a to se zna da nije smeće od firme i nisam još nigdje naletio ili čuo da mi je tko rekao da mu je original alu felga pukla podrobila se ili tako nešto. Ne napadam te nego jednostavno se ne slažem s tom teorijom !
 

deda

New member
Nagledao sam se tih felgi,a tko im to proizvodi neznam.Ali stvarno u uspredbi sa OZ,BBS,Borbet,TSW i tak dalje ne vrede niš.Prvo puno su teže od svih ovih renomiranih proizvođača,sam odljev i obrada je katastrofa i onda još na kraju neke su i bez središnje rupe,pa to više nitko živ normalan ne radi na kugli zemaljskoj. A,tek šarafi,majko moja!!!!Što se tiče materijala u usporedbi sa ostalima, felge od Peugeota i Citroena su stvarno krhke,radio sam sa gumama i felgama 12 godina i jako dobro znam o ćem prićam.Nedo ti bog da je opizdiš u rupu ili nešto,pucaju i drobe se,nedaju se više ravnat ni švasat.Kako god ,svako nek radi kaj hoće,ali ja ih nebi imal na autu ni za badav,a ne da dajem tolku lovu za to smeće.Osim toga Citroen i Pug su poznati po škrtosti u nekim stvarima,tak nije za ćudit da im neko to radi za neku sitnu lovu, bez obzira tko je;kolko para tolko muzike.Eto ti još jedan primjer; 50 godina nisu u stanju napraviti kolo volana a da se ne raspada nakon nekoliko godina,pa bio GS,Spaček,XM,Xsara,Berlingo,Saxo,C 5 ili C4,da ne nabrajam više.
Usporedi ih,pa će ti odma biti sve jasno o ćemu pišem.
 

amorphis

Member
Na prošlom autu (Corsi) imao sam Dezent alu felge (malo jeftinija varijanta od onih koje je naveo deda) i pokazale su se jako dobre, godinama, i još su kao nove (nadam se)...
Moguće je da se pod "originalne" felge svašta protura, za razliku od poznatih firmi specijaliziranih za izradu alu felgi čija je cijena u pravilu uvijek manja od originalnih...
Ako se kad ukaže prilika možda i upiknem koje "neoriginalne" alu felge (uglavnom zimi znaju biti veća sniženja...), samo nisam ziher koji je razmak rupa na novom C4, nisam mjerio ali pretpostavljam - 4x100?
I još nešto...alu felge nisu samo šminka (pogotovo ljeti), puno je o tome napisano...zaista puno...
 

ledolomac

New member
Mislim da je pretjerivanje tvrditi da originalne felge ne valjaju. Poznato je da su OZ superleggere felge najpoznatije najkvalitnije i najlakše. Mislim da ih koriste i u Formuli 1.Sve što je kvalitetno nije jeftino tako da i one komadno koštaju oko 2000 kuna /,zavisno od dimenzija/. Sastav legure i određuje kvalitetu, lakoću i čvrstoću, jer se aluminiji i mješa sa magnezijem, silicijem itd.Točno je da među aluminijskim felgama ima dosta smeća koje su teže i od čeličnih, oksidiraju i ljušte se, ali to sigurno nisu originalne.
 

deda

New member
Pošto sam puno radio i naprodavao se stotina garnitura felgi,ali te felge koje idu kao original na Psa grupaciji su stvarno loše kvalitete.Kada se uzmu recimo Audijeve,mečkine,Bmwove ,etu je sasvim druga priča.Zašto Citroen od svojih dobavljaća kupuje to smeće,samo oni znaju.Aluminijska felga je svaka teža od čelićne,jedino felge koje se rade od specijalnih legura,ali te koštaju itekako.A teža felga opterećuje ovjes zbog povećane mase,tako da to jedino samo za šminku koristi.Sve kvalitetne felge se rade kovanjem legura,a taj proces je dosta skup i svaka legura aluminja se ni ne može kovati da se postigne određena čvrstoča,elastićnost i da se može odžarivati i zavarivati i ravnati kada se ošteti.A to proizvođači ako rade od jeftinih legura nadoknađuju debljim stjenkama jer moraju zadovoljiti određenu čvrstoću na pucanje i lom.Najopasnije pucanje je ono što se ne vidi,to je pucanje na dosjedima šarafa,a toga ima za primjer kolko hoćeš.Da bi izbjegli rizik pucanja na dosjedima PSA grupacija radi ili netko za njih,svejedno, felge sa ravnim dosjedom i zato imaju šarafe sa ravnim podloškama.Malo pogledajte u specifikacijama kada se kupuju felge,koja je njihova težina i felga mora zvonit kao crkveno zvono kada se kucne,a toga nema kod ovakvih debelih ugojenih felgi.Probajte razlika je očigledna i drastićna.Pa još možete malo popričat sa poznatim vulkanizerima,ne nekima bezveznim i priučenim koji to imaju usput,pa ćete ćuti njihovo mišljenje,nisam to ja izmislio i što će vam reč za te felge,pa one jeftilen kao što je Dezent,Aezz,Alessio,(fala bogu,propali su) i takve slične nebulozne marke.Èak i tvorica koja je radila felge nekada za Yugiće radila je kvalitetne felge,a ovo što se danas nudi na tržištu je kriminal,ali tko to gleda,glavno da je jeftino i da se ljudima sviđa,a kvaliteta nikom ne pada na pamet.
 

amorphis

Member
Hvala hvala, sjetih se da sam preletio taj topic no nisam se zadubljivao...
Zanimljiva mi je ova opcija za zimu s prelaskom na 15", zbog pogodnosti užih guma u zimskim uvjetim ali i financijski naravno;)
Jedino će trebati drljati po prometnoj i upisivati 15" kao dodatnu dimenziju (upisali su mi naravno 17" i 18")...
 

sLi

Dr. Xsara
Mislim da je pretjerivanje tvrditi da originalne felge ne valjaju. Poznato je da su OZ superleggere felge najpoznatije najkvalitnije i najlakše. Mislim da ih koriste i u Formuli 1.Sve što je kvalitetno nije jeftino tako da i one komadno koštaju oko 2000 kuna /,zavisno od dimenzija/. Sastav legure i određuje kvalitetu, lakoću i čvrstoću, jer se aluminiji i mješa sa magnezijem, silicijem itd.Točno je da među aluminijskim felgama ima dosta smeća koje su teže i od čeličnih, oksidiraju i ljušte se, ali to sigurno nisu originalne.
ultraleggere a ne superleggere

nego koji je komentar na one alu felge sa c5 sta izgledaju kao celicne? imaju 4.8kg, dok je ultraleggera u 15" 5kg
 

deda

New member
Ima super lagera i ultra lagera,a ove kaj izgledaju kao čelićne nisam vidio.Kod felge od al već sam podatak o težini sve govori.
 

ledolomac

New member
znam da ima i super i ultra, al ultre su cesce i kolko znam su lakse
Ultra jesu možda češće ali su superleggera lakše



OZ Antares Cast 18x8 25.0
OZ Competition Cast 17x8.5 30.0
OZ Crono EVO Cast 17x7 19.0
OZ Crono EVO Cast 18x8 20.0
OZ F1 Cup Cast 17x7 25.0
OZ F1 Cup Cast 18x8 25.3
OZ F1 Plus Cast 17x7.5 26.0
OZ Forgiata Forged 17x7.5 13.2
OZ Forgiata Forged 18x8.5 16.5
OZ Mito Modular Cast 17x7 27.0
OZ Prodrive P1 Cast 17x7 20.4
OZ Racing F1 Cast 15x7 19.8
OZ Record Cast 18x7 22.5
OZ Salina Cast 18x8 28.0
OZ Superleggera Cast 15x7 11.5
OZ Superleggera Cast 16x7 14.6
OZ Superleggera Cast 17x7 15.2
OZ Superleggera Cast 17x8 15.9
OZ Superleggera Cast 18x8 17.6
OZ Superleggera Forged 19x8 21.5
OZ Superleggera III Cast 19x8.5 25.1
OZ Superturismo Cast 15x6.5 18.5
OZ Superturismo Cast 17x7 20.7
OZ Superturismo Cast 16x7 19.6
OZ Superturismo Cast 17x8 23.3
OZ Superturismo Cast 18x8 26.0
OZ Superturismo Evolution Cast 17x7 18.0
OZ Ultraleggera Cast 15x7 11.7
OZ Ultraleggera Cast 16x7 16.0
OZ Ultraleggera Cast 17x7 17.0
OZ Ultraleggera Cast 18x7 17.6
OZ Vela Cast/Spun 18x8 24.5
OZ Vela Cast/Spun 18x9 25.3
OZ Volcano Cast 16x7 23.0
OZ Volcano Cast 18x8 26.3

težinu u kg jednostavno ćete dobiti djeljenjem sa 2.2046
 

Matija

New member
Kad smo već kod felgi, da li je netko naišao na specifikacije felgi za novi C4? Konkretno me zanimaju "čelične" 16''. Ono, širina felge, promjer središnje rupe, offset (iliti ET)? Da li je isto kao i na starom C4?

Bliži se zima (znam da je 8. mjesec, al će začas doći 10. mjesec i onda frka panika) pa se počinjem psihički (čitaj: financijski) pripremati za kupovinu zimskih guma. :)
 
Na vrh