Nova Xantia?

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nova Xantia? Naišao sam na ove slike, ali ne i na podatak u kojem dijelu svijeta se još proizvode. Kina nije. Eventualno J. Amerika ili J. Afrika? :confused:



 

1587 VTS

New member
Nemam pojma :confused: Meni bi bilo draze da je nisu ni mijenjali ;) Onako lip auto (i za danasnje pojmove) su unistili :surprised: A mozda ipak stvar ukusa..
 

zoran37

New member
Nova Xantia? Naišao sam na ove slike, ali ne i na podatak u kojem dijelu svijeta se još proizvode. Kina nije. Eventualno J. Amerika ili J. Afrika? :confused:



Pa ljep je auto sa ovim branicima, djeluje robusnije, više stil amera, jako ljep.
 

Olaf

New member
Ja mislim da je C6 njezin nasdljednik pa su mozda napravili na njoj redizajn za drugo trziste


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Olaf

New member
Kod nas dolazi stariji covjek koji ima XM i kaze da ga nebi dao za nista, mislim da je 2.5 dizelas, exclusive oprema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

fullcool

New member
zanimljivo je usporediti linije SM-CX-XM-C6, ispadne xm nasljednik sm-a, a c6 nasljednik cx
ko zna povijest 25 td motora koji je ugrađivan xm, nisam ništa našao na netu
 

Zmix

New member
Ne znam ništa o istorijatu motora 2.5 td ali znam neke karakteristike.
Kod njega je održavanje nešto skuplje i teže je nabaviti pojedine delove. Najveći problem nastaje ako se sistem za hlađenje ne održava kako treba.
Potrošnja u uslovima gradske vožnje je min.12 litara a na otvorenom 7-8,5 u zavisnoti od težine cipele. Postoji model sa i bez katalizatora valjda u ovaj sa katalizatorom ide eurodizel a u ovaj drugi može i običan dizel.
Ukratko, to je to.
 

fullcool

New member
mene bi zanimalo koji motor mu je prethodio, jel to isti kao motor kao kod jumpera, znam da mu je oznaka DK5, i vidim da ima one dodatne osovine, radi mirnijeg rada, zaboravih kak se to zove, 2,2 hdi mislim da ima to
 

Zmix

New member
Probao sam nešto da saznam ali ništa novo nisam našao. :meh:
Znam da je taj motor nastao 1994. godine kada je izašao XM serije 2, a prethodno se taj motor ugrađivao u Peugeot 605.
Èim još nešto pronađem, javljam.
 
Na vrh