Nosač prozora zadnjih vrata

misa

Active member
Pozdrav momci!

Danas sam pokusao da popravim el. podizac stakla zadnjih vrata i posle skidanja tapacira naisao sam na parce drveta s kojim je staklo podglavljeno. :wtf:

Motor sa sajlama je bio u gepeku od kad sam ga kupio,tako da mi fali nosac stakla.
Nisam siguran ali trebalo bi da izgleda ovako:



Koliko to polovno uopste moze da kosta i kako se skida,ukoliko negde nadjem?
 

sipe

od Dijane do XM-a
Èekaj što tebi točno fali? Cijeli podizač? Sajla? Ili ona plastika koja podiže i spušta motor? Što točno?

Ja sam mjenjao na xantiji pukla mi je takozvano plastična kopča. Ne sajla niti ništa samo kopča. Kopča je 70kn bila promijenio stavio radi super.
http://www.ebay.com/itm/CITROEN-XANTIA-WINDOW-REGULATOR-REPAIR-CLIP-FRONT-R-L-/320643721266?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4aa7dae832&vxp=mtr

Na xm-u sam ovo ljeto sajla se počela gloditi i zapetaljal se. Skinuli smo motor, kupili sajlu za bicikle i namotali novu. E sad ne znam točno što tebi treba kopča? Ili cijeli motor?
http://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-XM-ELECTRIC-WINDOW-REGULATOR-MOTOR-OFF-SIDE-FRONT-2-PIN-FITTING-/190723137251?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model:XM&hash=item2c67fc1ee3
Jel cijeli podizač ili samo ova bijela kopča?
 

Lakii

Well-known member
Kakva plata - takva vrata!!! :D:D:D

Pukla ti je mala plasticna kopca koja drzi cijelo staklo.
Ali daj neku vecu sliku, ovaj mehanizam mi se cini kompletan!
Ugl. to je sve sto imas od mehanizma u vratima, mozes skinuti drugi tapecirung pa usporedivati!
Da se ovaj reparirati a polovno ne znam koliko dode kod vas!

Sipe, tebi sam pisao o ovome preko PP, aj pripomogni, iskopaj to sto sam pisao i stavi ovdje.
 

misa

Active member

brezC4

New member
Ako cemo tom logikom onda ljudi odavno ne bi trebali ni da imaju vrata.
to ti je bila fora na jednom jugu kojeg su prodali novog iz trgovine. čovjek sjeo u njega i nema kvake. skinu oni tapecirung kad netko u tvornici napisao: kakva plata takva vrata.

hehe da li je istina ili je pak samo urbana legenda, ne znam.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Kakva plata - takva vrata!!! :D:D:D

Pukla ti je mala plasticna kopca koja drzi cijelo staklo.
Ali daj neku vecu sliku, ovaj mehanizam mi se cini kompletan!
Ugl. to je sve sto imas od mehanizma u vratima, mozes skinuti drugi tapecirung pa usporedivati!
Da se ovaj reparirati a polovno ne znam koliko dode kod vas!

Sipe, tebi sam pisao o ovome preko PP, aj pripomogni, iskopaj to sto sam pisao i stavi ovdje.
Da da kod mene je pukla kopča u xantiji, zelena koja drži prozor. Niti sajla niti ništa drugo.
Njemu treba cijela ona šina. Tj. vodilica.

Ovo što si mi ti napisao sam nažalost obrisao zbog memorije pp-a :(

Uglavnom njemu treba samo onaj metalni dio.
http://i.ebayimg.com/t/GENUINE-CITROEN-XM-REAR-ELECTRIC-WINDOW-REGULATOR-NEW-GENUINE-CITROEN-PART-/00/s/NzY0WDEwMjQ=/$(KGrHqNHJBEE63St9KUuBO1gFMYRmQ~~60_12.JPG
Evo bolje slike. E sad nabavljat cijeli motor s ebaya ti se ne isplati, rađe pitaj nekog ko ima citroen otpad ili neko s xm-om da ti skine s donatora. Ja ti mogu slikat što imam od stare xantije
http://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-XANTIA-MK-I-O-S-DRIVERS-RIGHT-SIDE-ELECTRIC-WINDOW-MOTOR-/120979766647?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model:Xantia&hash=item1c2af4bd77

ako ti paše mogao bi ti i poslati čak.
 

Lakii

Well-known member
pogledaj na nekom autootpadu, nebi te trebalo puno doci, uzmi kompletan mehanizam, da ne rastavljas bezveze.

PS. Sto se tice onog "kakva plata - takva vrata"
prica koju sam ja cuo ide tako da je covjek kupio stojadina ali nije mogao otvoriti prozor na vratima jer nije bilo rucice. kad su skinuli tapecirung prozor je bio uglavljen komadom drveta a u vratima je pisalo "kakva plata takva vrata".
 

misa

Active member
Ok...to sam i mislio da uradim.;)

A sto se tice Zastave,Yuga...nista me ne cudi.

Ima i ona prica za Yuga i Toyotu kako proveravaju dihtovanje u kabini...

Japanci ubace macku u Toyotu i ako crkne do sutra-znaci da dobro dihtuje.

Mi ubacimo macku u Yuga i ako ne pobegne do sutra...dobro je!:D:D:D

...ako ti paše mogao bi ti i poslati čak.
J***m li ga....meni izgleda skoro isto.:hm:
 

misa

Active member
Update:

Ubacen kompletan mehanizam(nosac)el.prozora.

Dok nisam zakacio prozor za onu plasticnu kopcu...sve je funkcionisalo odlicno.Isao je i skroz gore i skroz dole bez problema.Kad sam zakacio prozor...od skoro polovine pa na dole pocinje da koci i nekad nece da se ponovo vrati u gornji polozaj.

Sve u svemu...oko polovine pocinje da koci,bilo da ide gore ili dole.Za sad sam ga ostavio tako-kako je...bitno je da radi,pa cu se pozabaviti time neki drugi put.

Cini mi se da bi sam nosac(metalna poluga) trebalo malo da se savije ka unutra,jer sam se malo pomucio oko ubacivanja plasticne kopce kroz onaj otvor na samom prozoru. :confused:

S obzirom da sam kupio polovan i da je vec bio skinut ko zna kad...moguce je da je neko zgazio na njega i malo ga iskrivio...taman toliko da zaglavljuje. :hm:
 
Na vrh