Neobavezni razgovori 💬

diegos

Well-known member
Da li znate kojeg limara na području Istre da se bavi sanacijom podvozja i zaštitom od korozije, pragovi, blatobrani i ti neki najranjiviji dijelovi?
 

Cutac

Prèkaroš
Šta bi bilo kad bi ostavio auto u garaži Lidla na 3-4 dana? Na parking se ulazi bez kartice (ima rampu), stavim ga u garažu negdje u kut i ostane par dana. Jel bi itko skužio, a ako bi, jel bi dobio poziv, opomenu, kaznu?
 

kralj98

New member
Šta bi bilo kad bi ostavio auto u garaži Lidla na 3-4 dana? Na parking se ulazi bez kartice (ima rampu), stavim ga u garažu negdje u kut i ostane par dana. Jel bi itko skužio, a ako bi, jel bi dobio poziv, opomenu, kaznu?
u areni zagreb stoji nekoliko vel satisa parkiranih vec jako dugo (auti su doslovno prašnjavi)... tako da 99% bi bio u redu...?
 

Cutac

Prèkaroš
Pa da, ne znam ni sam. Garaža je velika i uglavnom prazna. Budem pitao zaštitara kad budem išao idući put u trgovinu.

U Areni neki tip sa sivom S2000 stalno parkira, tj. koristi ju kao 24/7 garažu. Jedino što je Lidlova manja i ima rampu, pa ne znam koliko su rigorozniji.
 

kralj98

New member
Pa da, ne znam ni sam. Garaža je velika i uglavnom prazna. Budem pitao zaštitara kad budem išao idući put u trgovinu.

U Areni neki tip sa sivom S2000 stalno parkira, tj. koristi ju kao 24/7 garažu. Jedino što je Lidlova manja i ima rampu, pa ne znam koliko su rigorozniji.
jeste, htio bih i ja svog možda tamo držati... radim u mcdonaldsu pa bi mi bilo zgodno pokraj zastitara mozda parkirat ako bi dopustili...
 

Cutac

Prèkaroš
Ne verujem da ce Lidl da zove pauka da ti nosi auto. Jedino kad ne rade, ne možeš izaći :D
E, istina, to mi nije palo na pamet :D
Možda bolje ne onda.

jeste, htio bih i ja svog možda tamo držati... radim u mcdonaldsu pa bi mi bilo zgodno pokraj zastitara mozda parkirat ako bi dopustili...
Pa drži, šta fali. Isto jel 8 sati budeš na poslu ili u trgovinama. Mislim da je njima okidač kad auto već neko vrijeme stoji, pogotovo ako je manja garaža.

Ali možda bih mogao motor tamo držati, provučem se ili kraj rampe ili preko nogostupa.
 

kralj98

New member
E, istina, to mi nije palo na pamet :D
Možda bolje ne onda.


Pa drži, šta fali. Isto jel 8 sati budeš na poslu ili u trgovinama. Mislim da je njima okidač kad auto već neko vrijeme stoji, pogotovo ako je manja garaža.

Ali možda bih mogao motor tamo držati, provučem se ili kraj rampe ili preko nogostupa.
fali to što sam uspio naći stan na trešnjevci i nemam ga gdje držati ovdje, a auto uopće ne vozim često
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nedavno me je to pitala MyPeugeot mobilna aplikacija, ali nisam imao (službenog) P5008 za povezati s mobitelom u blizini...
MyDS app (niti MyCitroen app) me to još nije pitala.
A bilo bi zgodno da se svi podatci o obavljenim servisima (u ovl.) automatski iz sustava prenose u app - da ne moram ručno unositi. Jer onda mogu unijeti i ono što nije učinjeno...
 

bono

Active member
Nedavno me je to pitala MyPeugeot mobilna aplikacija, ali nisam imao (službenog) P5008 za povezati s mobitelom u blizini...
MyDS app (niti MyCitroen app) me to još nije pitala.
A bilo bi zgodno da se svi podatci o obavljenim servisima (u ovl.) automatski iz sustava prenose u app - da ne moram ručno unositi. Jer onda mogu unijeti i ono što nije učinjeno...
prošle godine kupili fiestu 2019. nema servisne knjižice samo računi. skinuo aplikaciju, unos podataka i vidiš povijest servisa. najvjerovatnije servis mora biti kod ovlaštenog.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Jasno.
Svi moji servisi su kod ovlaštenog, ali očito i sustav mora funkcionirati, tj. aplikacija mora moći komunicirati s podatcima unesenima u ovl. servisu i pohranjenima na Stellantisovom serveru.
Nažalost, kod DSa (barem u RH) to još nije moguće...
 

Milosh

Test
Ma Clio mi lupa naprijed (preko neravnina), ko da će točkovi otpasti. Dva majstora gledala sve oko ovjesa i kažu da nigdje nema lufta i da su amortizeri ok. Zato mislim da su vjerovatno zakretači amortizera otišli. Gledao sam cijene zakretača ali i amortizera (ako se već skida onda bih promijenio i amortizere, 210 hiljada su prešli). Od amortizera imaju Sachs za 108 Eura, Meyle 75 eura i Magneti Marelli 70 Eura. Zakretači su SNR 43 Eura. Sve cijene su po komadu. Ako bih uzeo Sachs + SNR sve ukupno izađe 300 Eura, što mi je iznenađujuće puno, iskreno. Zato pitam kakvi su MM.
 

Cutac

Prèkaroš
Hmm, nemoj SNR kape ako ne moraš. Radije uzmi Kayabu, Lemforder, Corteco. Nemoj ni SKF, za ****c su postali.

A amortizere... Meyle je možda bolji nego MM, ali oboje su na glasu da pakiraju smeće.
Ne možeš naći Monroe od jeftinijih?

Probaj iskopati TRW možda.

Ako hoćeš, daj kataloške pa ti pogledam sutra na poslu šta ima gdje.
 
Na vrh