Neobavezni razgovori 💬

Cutac

Prèkaroš
Vanplas ti je isto Kinez, pripazi s njime.
Znam, ali frend ih ima hrpu i baš je hc u moddanju, pa kaže da se može staviti čisti android, a i da njihov OOB OS nije hrpa bloatwarea.

Imaš Google Pixel 4a koji u Njemačkoj košta 315 Eura. Kod nas gledati na Njuškalu da li netko prodaje. Ima i 5G verzija koja je skuplja 420 Eura. Jedino je kućište plastično.
Hvala, generalno čekam Pixel 5A i OnePlus Nord novi da vidim što je i kako je, htio bih mobitel iz 2021. radi security patcheva.
 

szahtila

Well-known member
Ja sam na Huawei već dugo, i jako zadovoljan! Xiaomi sam brzo opisao. Uzeo sam mi 10t pro i za dva mjeseca ga promijenio za huawei p 30 pro. Možda kakav asus?
Ja sam do nedavno koristio Asus Zenfone 3,telefon je avion u odnosu na Huawei P20 lite koji sada koristim. Inače ne kupujem mobitele, "naslijeđujem" ih od djece
 

Milosh

Test
Proizvođač OnePlus, Oppo i Realme brendova je kineski Oppo, a negdje sam pročitao da je on treći najveći proizvođač na svijetu. Ja koristim Realme X2 i dobar mi je, a od oem bloatware-a nema baš ništa, vjerovao ili ne. Na njemu stock Android 10, koristim ga vec godinu dana. Ekran super, zvuk odličan, performanse super, baterija isto. Kamera je dobra, nije u rangu S20 ali je dobra. Ako hoćeš mogu ti popisati koje aplikacije su došle u njemu, da vidiš.
 

Milosh

Test
E ovo me privlači!
Jel imaš googleove Contactse, Messaging i takve aplikacije?
E nemam pojma jesu to baš stock Google aplikacije, ali ne vidim da im je išta dodano. Pod bloatware-om sam mislio na app tipa Samsung/Huawei/Xiaomi app store, igrice, i tako to.

Evo šaljem ti na Whatsap slike tih aplikacija pa probaj procijeniti.
 

Cutac

Prèkaroš
Našao sam što uzimam.
OnePlus Nord CE 5G
4500mAh baterija, 3.5mm izlaz, jako čist OS. Jedino fali što je od plastike, jbg... Za pravi OnePlus ne dam pare.
 

pokra89

Well-known member
Puklo crijevo visokotlačnog perača. Jel se to može reparirati, popraviti na način da se izreže puknuti dio i "nakalemi" na zdravi, ili ta igra ne postoji? Hitno mi je, pa je svaka preporuka dobrodošla.

Ako šta znači, u pitanju je Stihl RE 108IMG_20210616_202929.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Ovako...
Možeš rezati, staviti VT spojnice i tako ubaciti segment, ali mislim da ti je i jeftinije i lakše kupiti novo crijevo.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ovako...
Možeš rezati, staviti VT spojnice i tako ubaciti segment, ali mislim da ti je i jeftinije i lakše kupiti novo crijevo.
Tako sam ja.
U praksi te šelne smetaju, zapinju, zaboraviš na njih, pa si obrižeš ruke dok zamataš crijevo...
To je ovo:



Probaj za početak s tim, pa vidi. Ja sam to uzima u Bauhausa. ;)
 

visaluteju

Well-known member
Dobri ljudi ajmo prijedlog navigacije za telefon u 2021?

Nekada prije 2-3 godine sam koristio map factor navigator koja je tad imala kamere ali je malo bila cudna prilikom pretrage adresa, trazila je da se uvijek odabere i neko raskršće, a morala se unjeti baš adresa, nije mogla ona jednostavna pretraga kao u google maps da ukucas npr Robot Murter :) a i znalo joj se desiti da pokaze neku nelogičnu rutu

Osim nje sam koristio waze koja je bila fleksibilna za pretragu ali nije imala kamere.

Kasnije mi nešto nije ni trebala navigacija dugo a kad zatreba koristio sam google maps koja mi je ekstra radi svega osim sto nema kamera...

Znaci nesto jednostavno mi treba ali da je precizno, fleksibilno za pretragu i da ima kamere, danke unaprijed
 

szahtila

Well-known member
Dobri ljudi ajmo prijedlog navigacije za telefon u 2021?

Nekada prije 2-3 godine sam koristio map factor navigator koja je tad imala kamere ali je malo bila cudna prilikom pretrage adresa, trazila je da se uvijek odabere i neko raskršće, a morala se unjeti baš adresa, nije mogla ona jednostavna pretraga kao u google maps da ukucas npr Robot Murter :) a i znalo joj se desiti da pokaze neku nelogičnu rutu

Osim nje sam koristio waze koja je bila fleksibilna za pretragu ali nije imala kamere.

Kasnije mi nešto nije ni trebala navigacija dugo a kad zatreba koristio sam google maps koja mi je ekstra radi svega osim sto nema kamera...

Znaci nesto jednostavno mi treba ali da je precizno, fleksibilno za pretragu i da ima kamere, danke unaprijed
Copilot
 

Milosh

Test
G Maps ima kamere, barem one koje korisnici prijave, mada znam da ne misliš na to.

Meni je iGo oduvijek bio naj naj među navigacijama. Nije najjednostavnije za instalaciju ali je vrhunski.
 

Koko

Well-known member
Koristim ja Sygnic, ali samo kad podjem na dalji put ( kod prijatelja u Sibenik ili u CG na more ) radi stacionarnih kamera na putu. Pri prvoj instalaciji na mobitel je free full verzija mislim traje 7 dana, a onda se gasi dosta bitnih opcija koje se kupovinom aplikacije vracaju. U principu mi odradi posao za vrijeme putovanja i nije komplikovan za rukovanje.
 
Na vrh