Neobavezni razgovori 💬

Cutac

Prèkaroš
Nastavak sa velikim rasipom i pola metra udaljenost od motora.
Znam da nije dobro, ali je sve bijelo, zao mi ga.
Druga solucija je obični šlauf, ali to je pak preslabo. Ili onaj nastavak koji usmjeri mlaz, ali to je jace nego minivos.
 

Milosh

Test
E da, kad smo već kod toga, imam pitanje..

Kakva su vam iskustva sa parnim čistačima?

Je li to korisna stvar za imati u kući i oko kuće (kupatilo, kuhinja, rerna, motor, felge, itd..)?

Gledam često reklamu za onaj Top Šop neki Rovus parni čistač, a odavno sam razmišljao kako bi to bilo korisno imati.

Još jedna stvar zbog koje bih ga volio imati je to što moji na selu zimi često imaju potrebu prati nešto masno napolju (kad je svinjokolj/kolinje bude hrpa masnog suđa za prati, plus kad pripremamo slavu bude jako puno suđa od pripreme ribe) a to se po pravilu radi tako da uzmeš kantu vrele vode (iz bojlera ili eventualno nekog kazna) i prvo sve spereš vrelom vodom, to je zakon za masnoću.

Gledajući karakteristike ovog Rovusa, rekao bih da je to možda i ok ("zagrijava za manje od 10 sekundi, a zatim daje do 13 minuta neprekidnog čišćenja sa parom od 120°C")..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, to je to, Hep, samo drugo ime :D
Kakva su vam iskustva sa parnim čistačima?
Dobra alternativa teškim kemijama, ne gušiš sebe i nije problem ako je materijal osjetljiv. Odmašćuje fantastično, felge recimo čisti bolje od bilokojeg spreja. Kad smo uzeli Soula sam kompletnu plastiku u unutrašnjosti sa tim prošao.
Ali je nekada tlaka jer ima žica, pa zagrijavanje i tako u krug, pa nije za redovno korištenje... no drago mi je da ga imam :D
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Cijena. Svi obračunavaju struju nijansu drugačije, imaš još RWE, Hepi, GEN-i, netko je preuzeo HTovu ponudu od njih i možda koju manju firmu.
Treba izračunati po potrošnji koji je najjeftiniji.... znam da je nekoliko ugastitelja prešlo na GEN-i, oni su valjda najjeftiniji za velike potrošače. S tim da svi imaju više tarifa.

Neznam koliko je aktualan, ali evo jedan kalkulator:
https://mnalis.com/struja_cijene/
 

Cutac

Prèkaroš
Ček, kao zajebancija ili je 24 sata rekao namirivati račune? :D
Ovih dana su svi nadasve humanitarni pa se ne bih čudio da su to izjavili :D:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma ne, nego ih “tužiti” u medije ako pošalju račun... nebi bilo u redu da HEP oprašta, a drugi ne
 
Na vrh