Neobavezni razgovori 💬

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
A cila nam se vlada cijepila, a njima ništa. Neće grom u koprive., eba mu pas :)
Meni nakon prve doze nije bilo baš najbolje. Druga me doza neće vidit,a ni ja nju. Bol u ruci tri dana, smetenost, dva dana, trnci u glavi, hladne noge, stezanje u prsima, četri puta skoro zva hitnu, tri puta skoro sam otiša na hitnu. Drugu dozu nesebično prepuštam brojnim interesentima. :)
 

dinko1981

Well-known member
Zvuči glupo, ali isto je i s cjepivom. Što msiliš tko će biti odgovoran ako netko umre od Aspirina? Bayer? Neće. Imaš uputu o lijeku u kutiji, (isto kao i za cjepivo), nabrojene su nuspojave, a odluka dal ćeš je progutati je tvoja. Netko izleti s ceste i ubije se iako na Citroenu ima ABS i ESP? PSA? Neće. Ako netko od suviše roštilja dobije dijabetes, kolesterol i završi fatalno? Pik Vrbovec? Neće. :)
Ma nije jebeno isto, kako ne svacas? Ako citroen proizvede jednu seriju ili samo jedan primjerak koji ima tvornicku gresku koja nekog ubije, citroen je odgovoran za to. Ja kao dozivotni invalid ili moja obitelj mogu tuzit citroen. Citroen nema imunitet mada me nitko nije prisilio da ga kupim i vozim. Ako popijem neki lijek koji je na trzistu i ako ja budem jedan od milijarde koji ima reakciju na taj lijek ja mogu trazit na sudu odgovornost iako sam mogao ne popiti taj lijek, a cjepivo maltene moram primit a svi imaju apsolutni imunitet, nema mogucnosti traziti odgovornost na sudu niti od proizvodaca niti od drzave koja me na to prisiljava. To je samo jedan od razloga zasto ljudi nemaju povjerenje
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
citroen je odgovoran za to. Ja kao dozivotni invalid ili moja obitelj mogu tuzit citroen.
Ja ne govorim o greški na proizvodu, nego o mogućim nuspojavama (vožnje automobila).
Greška bi bila da ne odgovara ili ne djeluje prema sepcifikacijama.

Citroen nema imunitet mada me nitko nije prisilio da ga kupim i vozim. Ako popijem neki lijek koji je na trzistu i ako ja budem jedan od milijarde koji ima reakciju na taj lijek ja mogu trazit na sudu odgovornost iako sam mogao ne popiti taj lijek, a cjepivo maltene moram primit a svi imaju apsolutni imunitet, nema mogucnosti traziti odgovornost na sudu niti od proizvodaca niti od drzave koja me na to prisiljava.
Gdje piše da se primanjem lijeka ili cjepiva odričeš prava na tužbu u slučaju teške nuspojave, invaliditeta ili smrti?

Što se tiče kovd-potvrda, to je, slažem se diskutabilno. Svi otkazi koji eventualno budu dani, bi za pet-šest godina mogli biti osporeni u tužbama kada se ustali sudska praksa i napravi razmjernost poduzetih mjera koje su odgovaral tadašnjim (današnjim) spoznajama, znanstvneim dostignućima, itd. Moglo bi se dogoditi da, recimo , svi dobiju tužbe, pa troškovi odu u nebo.
 

dinko1981

Well-known member
Ja ne govorim o greški na proizvodu, nego o mogućim nuspojavama (vožnje automobila).
Greška bi bila da ne odgovara ili ne djeluje prema sepcifikacijama.


Gdje piše da se primanjem lijeka ili cjepiva odričeš prava na tužbu u slučaju teške nuspojave, invaliditeta ili smrti?

Što se tiče kovd-potvrda, to je, slažem se diskutabilno. Svi otkazi koji eventualno budu dani, bi za pet-šest godina mogli biti osporeni u tužbama kada se ustali sudska praksa i napravi razmjernost poduzetih mjera koje su odgovaral tadašnjim (današnjim) spoznajama, znanstvneim dostignućima, itd. Moglo bi se dogoditi da, recimo , svi dobiju tužbe, pa troškovi odu u nebo.
Prijatelju ne znam na kakvom oblaku ti zivis ali u slucaju cjepiva protiv korone, proizvodjaci a i drzave imaju imunitet, tj ne snose nikakvu odgovornost, NE MOZES nikoga tuzit! Jer je kao rijec o specificnoj situaciji, pandemiji i vrijede posebna pravila, nema odgovornosti za cjepivo, samo za neprimanje istog
 

charllie

Active member
Jao,jao,dragi moji forumasi,odjeebite svoj EGO,vidjet cete kako je zivot lijep,tada cete govoriti i zivjeti kroz dusu,a to ste vi DUSEVNO bice a ne tjelesno.
.Znam da je mnogima to od vas nerazumljivo,no svi ste sposobni to shvatiti,kad smirite ego i pocinjete zivjeti po vasoj intuiciji i ravnati se iz srca.Jos ce mnogo vode proteci ispod Savskog mosta,dok se ne promijenite ali nekoji od vas su vec zakoracili svojim putem-SRETNO.
Smirite se i pocnite propitivati postupanje stozerasa i politicara,postace vam sve jasniji Plan Agenda 20.. i bileka gatesica kao i klausica svabica planovi,morone nema vec trovanje i strahovlada,fasizam ustaje iz pepela.Al NEBOJTE SE dosta ljudi je vec prokuzilo zlotvore i sve su hrabriji, ovi zlotvori su dobro placeni nece posustati vec i dalje taktika-2koraka naprijed,jedan nazad.
Trebate znati reci NE i dosta je,imate svoju VOLJU i vi odlucujete o sebi a ne ove sotone od ljudi,balenka,seros(vrtni patuljak)lazinovic,capcarapak i anemicni te njihova svita.Koga je vise nas ili njih,gdje lezi snaga u njima ili nama,nije laz i obmana najjaca snaga u svemiru kao sto se prikazuje.
Najveca snaga u svemiru je LJUBAV a zatim INAT,pa cega se onda bojite,znajte da je strah i lijenost najgori covjekov neprijatelj,imate SLOBODNU VOLJU kako cete sijati tako cete zeti,valjda ste to vec shvatili jer vrapci na grani vec odavna jesu.🤫
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Na zalost ima primjera sa nuspojavama koliko hoces, neka netko proba to provest u praksi
https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.com/amp/2020/12/16/covid-vaccine-side-effects-compensation-lawsuit.html
If you experience severe side effects after getting a Covid vaccine, lawyers tell CNBC there is basically no one to blame in a U.S. court of law.

Isto tako: The protection lasts until 2024.

Za ovo kod nas nema osnove. To si priče iz anglosaksonskog prava. Oni su donijeli poseban zakon o tome.
 

dinko1981

Well-known member
Oni su donjeli zakon, kojeg se nesluzbeno i mi drzimo. Niti jedna tegoba se ne moze i nesmije dovesti u vezu sa cjepivom, svi bas slucajno imaju mozdane i srcane nakon cijepljenja...
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
svi bas slucajno imaju mozdane i srcane nakon cijepljenja...
To je meni najveća mora sad. Preživjeti kornu, pa riknut od moždanog u 33. godini radi cjepiva. Čujem da je rizik najveći nakon druge doze, tako da me neće drugi put vidt na šalteru.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Preživjeti kornu, pa riknut od moždanog u 33. godini radi cjepiva.
Opsuti se. Pet puta je veća šansa dobit ugruške i srčani i moždani nakon korone. Riknut ćeš ko i svi mi jednom, ali ne od cjepiva. Ako te toliko brine, nakon deset dana odi u neki lab i izvadi si D-dimere. (cca 80 kuna) Ako im je broj povećan, to upućuje na moguće stvaranje ugrušaka. Ako nije, nećeš od moždanog. :) Mnogi su ih vadili nakon korone, jer je rizik daleko veći.
 

charllie

Active member
Majko moja,pa vi jos uvijek vjerujete u moronu,jadni moji drugovi,stvarno ste preplaseni,gdje vam je Slavenski duh i inat.
Inhalirajte se ljudi,otkrijte cari i moci sume,planina,bacite TV ubicu kroz prozor,mojod februara je samo ukrasni predmet ali uskoro bivsi.
Laka vam noc i pocnite razmisljati svojom glavom,koristite konacno svoju volju i smognite hrabrosti reci NE fasizmu. ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋
Majko moja,pa vi jos uvijek vjerujete u moronu,jadni moji drugovi,stvarno ste preplaseni,gdje vam je Slavenski duh i inat.
Inhalirajte se ljudi,otkrijte cari i moci sume,planina,bacite TV ubicu kroz prozor,mojod februara je samo ukrasni predmet ali uskoro bivsi.
Laka vam noc i pocnite razmisljati svojom glavom,koristite konacno svoju volju i smognite hrabrosti reci NE fasizmu. ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋
 

szahtila

Well-known member
Majko moja,pa vi jos uvijek vjerujete u moronu,jadni moji drugovi,stvarno ste preplaseni,gdje vam je Slavenski duh i inat.
Inhalirajte se ljudi,otkrijte cari i moci sume,planina,bacite TV ubicu kroz prozor,mojod februara je samo ukrasni predmet ali uskoro bivsi.
Laka vam noc i pocnite razmisljati svojom glavom,koristite konacno svoju volju i smognite hrabrosti reci NE fasizmu. ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋
Majko moja,pa vi jos uvijek vjerujete u moronu,jadni moji drugovi,stvarno ste preplaseni,gdje vam je Slavenski duh i inat.
Inhalirajte se ljudi,otkrijte cari i moci sume,planina,bacite TV ubicu kroz prozor,mojod februara je samo ukrasni predmet ali uskoro bivsi.
Laka vam noc i pocnite razmisljati svojom glavom,koristite konacno svoju volju i smognite hrabrosti reci NE fasizmu. ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋ ✋
Izgleda da nekima osim slavenskog duha i inata nije u glavi ostalo ništa
 

Brruno

Well-known member
To je meni najveća mora sad. Preživjeti kornu, pa riknut od moždanog u 33. godini radi cjepiva. Čujem da je rizik najveći nakon druge doze, tako da me neće drugi put vidt na šalteru.
Na stranu cijepljenje i želja/potreba za tim , moždani možeš dobit sutra. Prije korone, i to par godina prije, granica za vjerojatnost dobivanja T.I.A iliti moždani ako se ne prati zdravlje, tlak, masnoća i slično,osim što tia ima jako malo posljedica,je spuštena na 35 godina zbog učestalosti. I ja sam među njima bio prije 5 godina tako da ,bez obzira što se sada priča o pojačanom dobijanju moždanog/srčanog nakon cjepiva, slučajevi TIA ili moždanog su u jako uzlaznom trendu već godinama među mlađima. Nažalost, imam i cijepljene i necijepljene poznanike koji završavaju na hitnoj radi toga već godinama i najnoviji slučaj je kod prijatelja u 9. mjesecu koji je inače veliki protivnik cijepljenja i ima svoj stav o tome kao i svi ljudi na svijetu. Srećom izvukao se relativno ok ali sada ima napade tjeskobe za koje treba piti tablete inače mu se tlak,vrtoglavice vinu u nebesa i naravno, takvo stanje će trajati još dugo dok se ne oporavi koliko toliko. Stric od kolege s posla je umro od srčanog (necijepljen) pred 2 tjedna ,52 godine zdrav ko dren i radišan čovjek, testiran na koronu i bio negativan. Nikad kod doktora što ne znači da nije imao nekih zdravstvenih problema. Dobar prijatelj od šogora je imao srčani pred 3 mjeseca (cijepljen) i naravno , pričalo se da je od cijepljenja. Naravno ,može biti a i ne mora. Kardiolog kod kojeg ja idem kaže da većina takvih nikad nije izmjerilo npr tlak, i napravili bar krvnu sliku, iako se danas zna da je visoki tlak genetski uvjetovan (90% slučajeva) i treba raditi preglede jednom godišnje da bar vidiš svoje zdravlje. Želim reći da je danas jako teško izbjeći bilo šta ako ne paziš na sebe,ako ne pratiš svoje zdravlje,a srčanih i moždanih sve više neovisno o cijepljenju i covidu. Osim kod ovih jako mladih koji umiru od Johnsona. To se već zna. Nažalost ,zbog takvih slučajeva teško da ćemo se riješiti korone. Što zbog zdravstvenih što zbog političkih razloga.
 

Koko

Well-known member
Mislio sad da nikada necu pisati u temama o COVID19, ali...
Ovo je toliko nezgodna tema za pisati da je najbolje ne pisati, vec gledati i slusati sebe i svoju intuiciju u koliko covjek uopste dovoljno poznaje sam sebe?
Ali ajmo redom:
1. Mislio sam da je COVID19 jos jedna gripa u nizu kojekakvih "zivotinjskih" gripa u zadnjih 20 godina kada je krenula u zimu 2020?
2.Kada sam vidjeo da ne posustaje do ljeta ove godine odlucio sam se vakcinisati prvenstveno zbog toga sto radim sa ljudima u firmi, a supruga je imala operaciju srca 2018.godine, pa kao takva spada u rizicnu grupu i strahuje da ne dobije Covid, a ne zeli da se vakcinise iz razloga eto koji se navode na forumima i u medijim svih vrsta.
3. Krajem Juna primam prvu dozu Pfizer vakcine bez ikakvih nus pojava, a pocetkom Jula drugu sa blagom temperaturom ( 37.2C ) u trajanju cca 24h.
4. Nedelja 31.10. ujutro po ustajanju dobijam "napad" kijavice i curenje nosa, kao kod alergija u trajanju jedno 1-2h i to prestaje. Ostatak dana sve OK.
5. U ponedeljak 01.11. bez ikakvih simptoma odlazim ujutro na posao i oko 10h se vraca kijavica i curenje nosa u istom intervalu kao u nedelju te odlucim da se javim svom porodicnom ljekaru uz sumnju da nisam dobio kakvu alergiju na maciju dlaku posto sam se u petak igrao sa jednim prelijepim mackom kod jednog drugara, pa rekoh da nisam pokupio dlaku u disajne puteve, te curenje nosa i kijavica od toga?Porodicni me upucuje u Covid ambulatnu na pregled gdje me uz pregled ( grlo, pluca, tlak...sve uredno ) za svaki slucaj salju da uradim PCR test, posto pandemija uveliko hara u cijelom okruzenju. Radim test i recno mi je da ce me obavjestiti telefonski o rezultatu testa u srijedu 03.11. prije podne.
6. Utorak 02.11. ustajem normalno i bez ikavih problema, odlazim na posao i vracam se kuci kao i svaki dan, ali taj utorak donosi preokret u vecernjim satima kada oko 18.30h osjetim da dobijam temperaturu koja je 37.4C, a nos pocinje ponovo curiti i usi se zapusavati. U 21.30h temperatura 38.3C i primjetim da sam izgubio culo mirisa, a ukusa imam?
7. Srijeda ne idem na posao, vec ostajem kuci cekajuci rezultate PCR testa i nemam temperaturu, a ni miris, ukus i dalje imam. Oko 11h mi se javljaju iz Covid ambulante da mi kazu da sam pozitivan i da me od 31.10. do 09.11. stavljaju u izolaciju i pod nadzor kao oboljelog od Covid19, a takodje i suprugu sa detaljnim upustvimao nacinu izolacije uz izdavanje Rjesenja od strane Komunalne policije o izolaciji. Ona prelazi u drugu sobau da smo razdvojeni.
To sto sam stavljen u izolaciju od 31.10. ( nedelja ) je radi toga sto sam ljekarki u Covid ambulanti na pregledu u ponedeljak rekao da od tada imam curenje nosa i kijavicu. Taj dan ( srijeda ) ponovo uvece dobijam temperaturu i oko 21h je bila 38.4C. I dalje nemam miris, a imam ukus.
8. Cetvrtak 04.11. nemam temperaturu cijeli dan, a ni uvece, ali i dalje nemam miris, a imam ukus.
9. Petak 05.11. nemam temperaturu cijeli dan, a ni uvece samo sa tom razlikom da pocinjem oko 20h osjecati po malo miris. Iskreno ne mogu da vjerujem, pa stalno njskam k`o lovacki ker, ali osjetim mirise?
10. Subota 06.11. nemam temperaturu, osjetim miris i naravno ukus koji nisam ni gubio cijelo vrijeme, osjecam se dobro kao da nista nije bilo, tj. kao da sam prelezao prehladu?
Svi dani su protekli bez ikakvih drugih posljedica i tegoba, tipa bolova u tijelu, kasljanja, kijanja, bez gubljenja apetita uz redovne fizioloske potrebe.
11. Nedelja dobro, kao i ponedeljak. U utorak 09.11. me zovu iz Covid ambulante da me pitaju kako sam i mogu li doci na kontrolu posto je to zadnji dan izolacije. Kazem da sam dobro i da cu doci na pregled, sto i cinim. na pregledu sve isto, pluca, grlo, tlak sve ok, s`ti mda me upucuju u laboratoriju da mi se uradi kompletna krvna slika i D-dimeri. Nakon 2h dobijam nalaze sa svim zadovoljavajucim parametrima zdrave osobe, te mi kazu da mogu 10.11. ponovo na posao.
Eto ukratko kako sam kao vakcinisana osoba sa 63 godine zivota prebolovao Covid19.:)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Na stranu cijepljenje i želja/potreba za tim , moždani možeš dobit sutra. Prije korone, i to par godina prije, granica za vjerojatnost dobivanja T.I.A iliti moždani ako se ne prati zdravlje, tlak, masnoća i slično,osim što tia ima jako malo posljedica,je spuštena na 35 godina zbog učestalosti. I ja sam među njima bio prije 5 godina tako da ,bez obzira što se sada priča o pojačanom dobijanju moždanog/srčanog nakon cjepiva, slučajevi TIA ili moždanog su u jako uzlaznom trendu već godinama među mlađima. Nažalost, imam i cijepljene i necijepljene poznanike koji završavaju na hitnoj radi toga već godinama i najnoviji slučaj je kod prijatelja u 9. mjesecu koji je inače veliki protivnik cijepljenja i ima svoj stav o tome kao i svi ljudi na svijetu. Srećom izvukao se relativno ok ali sada ima napade tjeskobe za koje treba piti tablete inače mu se tlak,vrtoglavice vinu u nebesa i naravno, takvo stanje će trajati još dugo dok se ne oporavi koliko toliko. Stric od kolege s posla je umro od srčanog (necijepljen) pred 2 tjedna ,52 godine zdrav ko dren i radišan čovjek, testiran na koronu i bio negativan. Nikad kod doktora što ne znači da nije imao nekih zdravstvenih problema. Dobar prijatelj od šogora je imao srčani pred 3 mjeseca (cijepljen) i naravno , pričalo se da je od cijepljenja. Naravno ,može biti a i ne mora. Kardiolog kod kojeg ja idem kaže da većina takvih nikad nije izmjerilo npr tlak, i napravili bar krvnu sliku, iako se danas zna da je visoki tlak genetski uvjetovan (90% slučajeva) i treba raditi preglede jednom godišnje da bar vidiš svoje zdravlje. Želim reći da je danas jako teško izbjeći bilo šta ako ne paziš na sebe,ako ne pratiš svoje zdravlje,a srčanih i moždanih sve više neovisno o cijepljenju i covidu. Osim kod ovih jako mladih koji umiru od Johnsona. To se već zna. Nažalost ,zbog takvih slučajeva teško da ćemo se riješiti korone. Što zbog zdravstvenih što zbog političkih razloga.
Mi smo svi niskotlakaši. I kad se naručem slanih srdela i kave, jedva preko 120-125 ide. Neugodan je nizak tlak, ali nije opasan. Navodno.
I jesi se ti cijepio? 😉
eto nas opet u bitci ustaše vs partizani.
Rekao je jedan "mi smo dva puta pobijedili" u ratu. 😂🤣
I s koronom je bilo slično prošlo ljeto.
 

dinko1981

Well-known member
Ja uopce nemam namjeru razdvajati ljude, upravo suprotno od toga, postujem svakoga i njegov izbor. Ne tvrdim da korona ne postoji, znam da moze proci bez ikakvih simptoma ali i sa smrtnim ishodom. Ali danas kada imamo cjepivo koje je dostupno svima i u svakom momentu i kada znamo kako djeluju i kako po nekim ocekivanjima ipak ne djeluje, jos uvjek ne shvacam opravdanje da se isto prisilno namece. To je glavni problem koji razdvaja ljude
 
Na vrh