Nemiran rad motora i smrad iz auspuha

josip vtr

New member
Opet problemi...
Dakle,iz čista mira auto mi je počelo kao trokirati,upalila se lampica dijagnostike motora i uzasno i intenzivno smrdi iz auspuha.Auto upali normalno
ali u leru se gasi,u vožnji slabo vuče i "štuca".
Neka logika mi govori da se možda katalizator raspao i začepio ispuh ali mi je malo čudno jer se to doslovno odjednom desilo,bez ikakvih prethodnih simptoma.
Motor je 1.6 16v,VTR,165.000 km.
Ima li itko ikakvu ideju šta bi to moglo biti?:hm:
 

Konrad

New member
u svakom slucaju ja ti nebi preporucio voznju...

na 1.4 8v sam imao da su ljudi dosli nakon malo duze voznje s neispravnom bobinom, katalizator se uzario buduci jedan cilindar nije imao iskru pa je benzin isao do katalizatora i tamo gorio, uglavnom katalizator se rastalio iznutra....

eventualno je moguce da je frknuo ventil jer se znalo dogadati na tim motorima ali onda se primjeti postepeno drhtanje kako ventil pomalo izgara i na kraju trokira...

skini bobinu i svjecice, ako su lose zamijeni ih i ako nemas nekog s tim motorom neka ti netko s foruma posudi bobinu na 5 minuta da vidis da li ce auto raditi dobro...
 

josip vtr

New member
OK,zahvaljujem.Ujutro cu sve rastaviti pa ću viditi.
Nisam dugo vozio,to mi se desilo odjednom,do tada je sve bilo u redu,nista se cudno nije događalo.A jeli moguće da se raspao katalizator,zacepio ispuh pa zato tako jako smrdi iz auspuha.
 

Konrad

New member
katalizator se nemoze odjednom raspasti...prije da ti je svijecica frknula ili bobina...

svijecice si dobro pogledaj, zna i porculan puknut na njima pa upasti u cilindar

za skidanje bobine ti treba TORX20 kljuc, te sarafe imas na poklopcu izmedu bregastih 6 komada i na bobini imas 4 komada...
 

josip vtr

New member
To sam i mislio za katalizator,on bi se trebao postepeno raspadati... Ništa,ujutro ću sve rastaviti pa cemo viditi.
Može li se ikako provjeriti je li valja bobina bez da stavljam drugu?

Ipak je bobina crkla... 1100 kn zamjenska,mehaničar mi ne preporuča polovnu koja je skoro 3 puta jeftinija,pa ti sad budi pametan :confused:
 
Na vrh