Nema Follow me home i Welcome opcije

Cutac

Prèkaroš
Dakle, ne mogu naci u postavkama te dvije opcije. Kako da dodjem do njh?
Oprema je Seduction.

Hvala :)
 

Runner

Member
Dakle, ne mogu naci u postavkama te dvije opcije. Kako da dodjem do njh?
Oprema je Seduction.

Hvala :)
Ima li auto paket automatska klima? Nisam 100% siguran, ali moguće je da ukoliko nema taj paket, da nema ni ove dvije opcije.
U svakom slucaju, mogu otici pogledati pa poslati upute kako doci do toga :)
 

Cutac

Prèkaroš
Nema automatske klime.
Moze li se to aktivirati u servisu "tweakanjem" racunala preko skripte?

Koliko sam cuo, dosao je nekakav novi update softvera, a ovaj nije bio u servisu vec godinu dana pa mozda update ne donosi samo poboljsanja nego i neke nove opcije.
Nije fer da nemaju svi sve opcije koje bi trebale biti dostupne.
Ja automatsku klimu nisam zelio pa mi sada fale neke "banalne" opcije.
Ccc
 

Runner

Member
Nema automatske klime.
Moze li se to aktivirati u servisu "tweakanjem" racunala preko skripte?
To ja stvarno ne znam, bolje da netko stručniji odgovori :)

ali mislim, i opet nisam 100% siguran ali mislim da je povezano s funkcijom automatskog paljenja svjetala budući da mora postojati senzor koji će seljački rečeno "odlučivati" kada će se paliti "Welcome lights" i "Follow me home lights" :cool:
sad ako se ne varam, ako auto nema automatsku klimu, čini mi se da nema ni automatsko paljenje svjetala (ni u to nisam siguran) pa onda vjerojatno ni s pomoću update-a to neće biti moguće :) a možda sam se i prosrao sad :D
 

Cutac

Prèkaroš
To ja stvarno ne znam, bolje da netko stručniji odgovori :)

ali mislim, i opet nisam 100% siguran ali mislim da je povezano s funkcijom automatskog paljenja svjetala budući da mora postojati senzor koji će seljački rečeno "odlučivati" kada će se paliti "Welcome lights" i "Follow me home lights" :cool:
sad ako se ne varam, ako auto nema automatsku klimu, čini mi se da nema ni automatsko paljenje svjetala (ni u to nisam siguran) pa onda vjerojatno ni s pomoću update-a to neće biti moguće :) a možda sam se i prosrao sad :D
To mi je palo na pamet i ima smisla. Puno smisla.

Ali ipak sam "vidio" tu opciju svuda. :hm:
Da se svjetla pale svaki put.
Follow me home se može upaliti povlačenjem ručice žmigavca, ali je šteta što nema Welcome funkcije. :meh:

Bilo bi lijepo kada bi se u auto mogla dodavati bilo koja oprema s popisa, bez restrikcija. :angel:
 

Runner

Member
na kraju, paket automatska klima je zapravo donio dosta sitnica koje nekima puno znače, fora je u svakom slučaju imati takve stvarčice, uvijek se s nečim možeš zabavit :)
mi smo ga isto mislili preskočiti, pa eto, zeznuli bi se da jesmo :whistling:
 

ZVAJ

Skoro zreo
Gospodo!
Koliko je meni poznato "Follow me home" je opcija kad ugasiš auto, izvučeš ključ, povučeš ručicu za svjetla prema sebi (blicneš svjetlima) upale se oborena svjetla i svjetle neko vrijeme cca 30sec da vidiš iz garaže doći kući, i sama se ugase.
Druga funkcija, za noćno označavanje vozila (svijetli prednje poziciono svjetlo i zadnje za označavanje vozila) kad ugasiš motor, označiš lijevu ili desnu stranu vozila pomicanjem ručice žmigavca. Èuje se ton potvrde i upali se na tren strelica žmigavca na instr. ploči. Ključ može biti u bravi a možeš ga i izvući, funkcija je aktivna još neko vrijeme.
Ja to imam na Nizozemcu koji je nešto između attraction i seduction modela i radi.
Lp,
 

Runner

Member
Budući da je Cutac postavio pitanje kako ne može u postavkama pronaći opcije ja sam se orjentirao na taj višenamjenski ekran koji ja imam u C4.

Istina, "Follow me home" je funkcija da kada se ugasi auto, izvuče se ključ, zaključa se auto, svjetla rade određeno vrijeme kako bi se lakše pronašao put kući ili gdje već. Kod mene se ta funckija regulira pomoću već spomenutog tzv. višenamjenskog ekrana. Isto vrijedi i za funkciju Welcome lightning, kada se auto otključa putem daljinskog, svjetla se pale ukoliko je namješteno u izborniku tako. Pale se i LED svjetla na retrovizorima kako bi se olakšao i pristup samom vozilu. Sve ovisi od paketa do paketa opreme, ali ukoliko ZVAJ kaže da može onako, onda neka i Cutac proba tako :cool:

U izborniku je ponuđeno vrijeme trajanja od 15, 30 ili 60 sekundi... Ukoliko je ručica za svjetla/žmigavce namještena primjerice na "AUTO" za automatski način paljenja svjetala, i ukoliko je vani mrak, svjetla će se paliti kada se auto otključa (welcome lightning) i kada se auto zaključa (follow me home).

Druga funkcija koju je naveo ZVAJ mislim da nema veze s ove dvije funkcije za koje je pitao Cutac. :thinking:

evo ovako to kod mene izgleda

 

Cutac

Prèkaroš
Sad mi je žao što nema automatskog paljenja svjetala. :oops:

Za ovo povlačenje ručice sam znao ali se zna desiti da ljudi čudno gledaju kada netko blica na njih.
Ovo za poziciju je nevezano, ali lijepo je reći da drugi vide. Hvala Zvaj!

Eto, to je to
Hvala na iscrpnim objašnjenjima :)

LP
 

ZVAJ

Skoro zreo
Evo malo sa vremenskim odmakom !!!
Ako sam dobro shvatio Welcome opcija bi u stvari bilo paljenje svjetala u kabini kad se daljinskim otključava automobil. Recimo auto mi je u mraku na nekom parkiralištu i ja ga daljinskim otključavam. Žmigavci se se pale i gase nekoliko puta a u kabini se upali svjetlo (welcome). To radi uredno na Nizozemcu ALI ne može se podešavati na meniju, na ekranu.
Follow me ja koristim po mraku kad idemo u posjetu prijateljima i valja hodati po mraku nekih 50tak metara do njihove kuće. Ugasim motor, izvučem ključ i blicnem svjetlima. Izađem, zaključam auto, a oborena svjetla ostaju upaljena nekih 20-30 sec da gospodin vidi doći do kapije.
Nikakva doplata se nije tražila i čini mi se da to radi na svim C4.
Ono sa "označavanjem vozila" ne spada ovdje u temu ali je isto korisno, zato sam i pisao o tome.
Sad sam probao i autom.paljenje svjetala. Radi, ali tako da na ručici na upravljaču ostanu upaljena oborena svjetla. Gašenjem motora svjetla se gase. Ponovnim paljenjem motora svjetla se pale nakon 1-2 sekunde kad motor proradi. Cutac, to bi bilo to ?? Zar ne?

Pozdrav svima!! :)
 

Runner

Member
Welcome opcija podrazumjeva paljenje oborenih svjetala prilikom otključavanja vozila (ukoliko je vani mrak, i senzor prepozna da je paljenje potrebno). Unutarnje osvjetljenje prilikom otključavanja se pali na svakom autu, neovisno o paketu opreme, dok tzv. Welcome lightning nemaju svi paketi opreme.

Zatim, ovakav oblik Follow me home koji ste vi naveli imam ja i u 307-ici staroj 10 godina, tako da vjerujem da postoji i u C4 koji je star eventualno jednu ili tri godine, tako da taj oblik paljenja svjetala sigurno može i Cutac koristiti, te je to koristan savjet ukoliko nije ranije znao za to :)

A vezano za automatsko paljenje svjetala, u mom C4 na ručici za paljenje svjetala postoje 4 moda. Prvi je "0" i podrazumjeva paljenje dnevnih svjetala, bio mrak ili ne, drugi je mod "AUTO" koji pomoću senzora detektira kada paliti oborena svjetla, treći je paljenje samo pozicije, a četvrti podrazumjeva stalno upaljena oborena svjetla.

Pozdrav svima :)
 

GocC4

Member
Jel se one diode u retrovizorima pale na senzor kad je vani sumrak, pitam jer meni uredno rade kad je vani sunce u podne ili mrkli mrak?!?
 

GocC4

Member
Moze biti imas pravo, ja sam automatsko paljenje stavio na off nekako mi je draze da sam palim,jer po ljetu mi ne trebaju svjetla preko dana ako na isto mislimo
 

linkres

New member
Moze biti imas pravo, ja sam automatsko paljenje stavio na off nekako mi je draze da sam palim,jer po ljetu mi ne trebaju svjetla preko dana ako na isto mislimo
HeHe, a ja jučer isključio auto svjetla navečer da vidim da li će raditi osvjetljenje ispod retrovizora i RADE.
 

Cutac

Prèkaroš
Evo malo sa vremenskim odmakom !!!
Ako sam dobro shvatio Welcome opcija bi u stvari bilo paljenje svjetala u kabini kad se daljinskim otključava automobil. Recimo auto mi je u mraku na nekom parkiralištu i ja ga daljinskim otključavam. Žmigavci se se pale i gase nekoliko puta a u kabini se upali svjetlo (welcome). To radi uredno na Nizozemcu ALI ne može se podešavati na meniju, na ekranu.
Follow me ja koristim po mraku kad idemo u posjetu prijateljima i valja hodati po mraku nekih 50tak metara do njihove kuće. Ugasim motor, izvučem ključ i blicnem svjetlima. Izađem, zaključam auto, a oborena svjetla ostaju upaljena nekih 20-30 sec da gospodin vidi doći do kapije.
Nikakva doplata se nije tražila i čini mi se da to radi na svim C4.
Ono sa "označavanjem vozila" ne spada ovdje u temu ali je isto korisno, zato sam i pisao o tome.
Sad sam probao i autom.paljenje svjetala. Radi, ali tako da na ručici na upravljaču ostanu upaljena oborena svjetla. Gašenjem motora svjetla se gase. Ponovnim paljenjem motora svjetla se pale nakon 1-2 sekunde kad motor proradi. Cutac, to bi bilo to ?? Zar ne?

Pozdrav svima!! :)
To sam znao, za povlačenje ručice, ali me zanimalo može li se namjestiti da se sama pale jer je malo dalje od parkinga kod zgrade park i ljudi često čudno gledaju kada netko blicne na njih i ostavi ih osvjetljene neko vrijeme :D

Jasno mi je da nema. Nije da mi je neophodno, samo sam pitao.
Hvala! :)

Welcome opcija podrazumjeva paljenje oborenih svjetala prilikom otključavanja vozila (ukoliko je vani mrak, i senzor prepozna da je paljenje potrebno). Unutarnje osvjetljenje prilikom otključavanja se pali na svakom autu, neovisno o paketu opreme, dok tzv. Welcome lightning nemaju svi paketi opreme.

Zatim, ovakav oblik Follow me home koji ste vi naveli imam ja i u 307-ici staroj 10 godina, tako da vjerujem da postoji i u C4 koji je star eventualno jednu ili tri godine, tako da taj oblik paljenja svjetala sigurno može i Cutac koristiti, te je to koristan savjet ukoliko nije ranije znao za to :)

A vezano za automatsko paljenje svjetala, u mom C4 na ručici za paljenje svjetala postoje 4 moda. Prvi je "0" i podrazumjeva paljenje dnevnih svjetala, bio mrak ili ne, drugi je mod "AUTO" koji pomoću senzora detektira kada paliti oborena svjetla, treći je paljenje samo pozicije, a četvrti podrazumjeva stalno upaljena oborena svjetla.

Pozdrav svima :)
Kao što sam rekao kolegi iznad, znao sam za blicanje. :)

Hvala na odgovorima! :palacgore:
 

GocC4

Member
HeHe, a ja jučer isključio auto svjetla navečer da vidim da li će raditi osvjetljenje ispod retrovizora i RADE.
I meni rade ali uredno u pola bijela dana,a nema potrebe, znači misliš da je to do toga jer sam isključio onu opciju Daylight off :eek: ?
 
Na vrh