Neispravan prikaz preostalog goriva

Citruss

New member
Vozdrica...

Nedavno sam ugradio plin u svog 3.0 C5 i jos uvijek se privikavam... Imao sam sljedecu situaciju... Nakon ugradnje plina vozao sam na benzin dan dva zato sto je vodu za rasplinjac majstor uzeo sa pogresnog crijeva i potrosio je benzin skoro na rezervu, i rijesili smo to, sad puno ranije prebacuje na plin, ali izgleda da je nebitno na koje gorivo vozim doseg koji mogu proci po boardu mi se mijenja, i kilometri rapidno padaju... Dakle nasuo sam 12 litara benzina i 40 litara plina i pokazivalo mi je da mogu preci 220 km, presao sam 150 km vecinom na plin, na benzin samo dok se auto zagrije, i upalila mi se rezerva, sto bi bilo logicno da vozim na benzin ali ne i na plin... Nakon sto se upalila rezerva dospem jos 12 litara benzina i vidi cuda, skoro pola rezevara pokazuje da ima benzina na kazaljci a doseg je oko 330 km??? To je super, ne trosi benzin iako sam misli da trosi, ali zasto mi pokazuje na kazaljci da nema goriva ako ima?? Kakav je plovak na C5?? Kako racuna doseg predjenih kilometara?? Plinasi, sta se treba podesiti??
 

ante66

Active member
Vjerojatno preostalo gorivo ( primarno benzin) racuna putno racunalo prema prodjenoj kilometrazi.Bez obzira vozis li se na plin ili benzin.Mislim da bi trebao jedino dobiti upozorenje kad benzin padne ispod priblizni 6 litara( tada se pali lampisa vezana uz plovak) , a sve ostalo stima putno racunalo.

i upalila mi se rezerva
Ne kuzim zasto se upalila rezerva????
 

joja

Member
Vozdrica...

Nedavno sam ugradio plin u svog 3.0 C5 i jos uvijek se privikavam... Imao sam sljedecu situaciju... Nakon ugradnje plina vozao sam na benzin dan dva zato sto je vodu za rasplinjac majstor uzeo sa pogresnog crijeva i potrosio je benzin skoro na rezervu, i rijesili smo to, sad puno ranije prebacuje na plin, ali izgleda da je nebitno na koje gorivo vozim doseg koji mogu proci po boardu mi se mijenja, i kilometri rapidno padaju... Dakle nasuo sam 12 litara benzina i 40 litara plina i pokazivalo mi je da mogu preci 220 km, presao sam 150 km vecinom na plin, na benzin samo dok se auto zagrije, i upalila mi se rezerva, sto bi bilo logicno da vozim na benzin ali ne i na plin... Nakon sto se upalila rezerva dospem jos 12 litara benzina i vidi cuda, skoro pola rezevara pokazuje da ima benzina na kazaljci a doseg je oko 330 km??? To je super, ne trosi benzin iako sam misli da trosi, ali zasto mi pokazuje na kazaljci da nema goriva ako ima?? Kakav je plovak na C5?? Kako racuna doseg predjenih kilometara?? Plinasi, sta se treba podesiti??
Putno računalo dobiva podatke o količini benzina i neovisno da li se voziš na plin, on tako i preračunava potrošnju i količinu benzina u tanku. To je dakle normalno. Tako će i nakon izbačene kilometraže, prema proračunu i signalizirati da je "potrošio" benzin kada se prijeđe ta kilometraža. Može se ugraditi, ako ti to smeta, prekidač na instalaciji pumpe goriva koji će, kada ugasiš auto, prekinuti dovod struje i odglumit će kao da si bio na benziskoj. Ako ne, tada je dovoljno da autom dođeš na uzbrdicu, ugasiš ga i malo pričekaš. Plovak bi trebao nakon toga pokazati stvarnu količinu goriva u spremniku. Kod mene je tako i već sam navikao. Recimo da za svaka dva tanka plina natočim za cca 100,00 kn bezina i ok.
Inače, razlika između potrošnje benzina i plina ne bi smjela biti veća od 0.4 l/100km ( prosječno).
Nadam se da sam pomogao.
 

atomislav

New member
Kupis FLE-P emulator koji kosta oko 20€ i povezes na instalaciju benzinske pumpe ispod zadnjeg sedista. Povezivanje je vrlo jednostavno i lako preko 4 zice, svaka je obelezena. Kazaljka ce se resetovati svaki put kad ugasis auto i prilikom ponovnog paljenja ce ocitati i prikazati pravo stanje. Minus za majstora koji ti je ugradio plin, treba da zna da Francuzi imaju taj problem.
 

Citruss

New member
Hvala svima na korisnim informacijama... Pokusat cu dosipati po malo goriva da se ne bi napunio rezervar, a vjerujem da se svakim dosipanjem to restartuje... Vidjet cemo... Potrosnju jos uvjek testiram... Presao sam 200 km a da se crvena jos nije upalila, a u bocu stane oko 38 litara... Vidjet cemo... Javim potrosnju, na plinu, inace na benzin je po gradu trosio oko 14,4 litra... :eek:
 

joja

Member
Kupis FLE-P emulator koji kosta oko 20€ i povezes na instalaciju benzinske pumpe ispod zadnjeg sedista. Povezivanje je vrlo jednostavno i lako preko 4 zice, svaka je obelezena. Kazaljka ce se resetovati svaki put kad ugasis auto i prilikom ponovnog paljenja ce ocitati i prikazati pravo stanje. Minus za majstora koji ti je ugradio plin, treba da zna da Francuzi imaju taj problem.
Taj FLE-P emulator na eBay-u košta cca 40$. Di ga ima za 20 EUra ?
 

Citruss

New member
Taj FLE-P emulator na eBay-u košta cca 40$. Di ga ima za 20 EUra ?
Mene jos interesuje da li je to isto za sve Citroene ili zavisi od proizvodjaca instalacije plina?
Obzirom da sam vidio da svi imaju neki svoje emulatore...
 

atomislav

New member
Emulator nema veze sa ostatkom plinske instalacije, vec samo sa pumpom i plovkom. Ja ga platio toliko u Bgd, pre oko godinu i nesto. Potrazite po radnjama koje ugradjuju plin, oni znaju gde da naruce ako nemaju na stanju.
 

Citruss

New member
Danas ugradjen FLE-P emulator.. Cijena sa ugradnjom 30 EUR-a... Vec sam testirao i fino pokazuje... Ujednaceno restartuje... Zadovoljan sam... :)
 
Na vrh