Neispravan poklopac motora?

pikolino

New member
Pozdrav raja.
Nisamo mogao naci na internetu kako izgledaju poklopci motora moga auta ali mi je bas ovo zapelo za oko. Na poklopcu pise e-HDi, sto je greska, posto je motor 2.0 HDi 150PS.

Ako je to greska, da javim svome prodavacu, jer avtomobil je jos uvjek u pripremi i plan preuzimanja je sljedeca nedelja.

Ovako izgleda:
WhatsApp Image 2020-10-10 at 17.32.03.jpeg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sta bi trebalo da pise? Na mom pise 16 hdi, prvobitno sam mislio da je 1.6hdi, a motor mi je 2.0. U stvari predstavlja 16 ventila
 

pikolino

New member
Pa koliko sam gledao e-HDi su 115ps masine. Mozda sam se izrazio neispravno, pa je sve uredu i mora da bude tako ali mi cudno, da pise e-HDi. Mada iskreno i neznam sta znaci taj e-HDi.
 

pikolino

New member
Mogu pitati direkt u Citroen servisu.
Evo ovo je od 2016to godista GP, 150PS varijante.



Mozda mi prodavac zeli uvaliti 115ps motor :D ali onda ne bi bacio gresku UREA :p
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Eve ti sa interneta slika, Grand Picasso 2014 Exclusive blue hdi 15020-18-50-050.jpg
Post je automatski spojen:

Po meni, sve regularno
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja prodavca na placu taman krenuo da napadnem, sta je ovo. Kad vidim da nema tačke između brojeva :D. Posle mi rekao da je to za broj ventila
 

Avladis

Member
Koliko sam ja upoznat, e-hdi je oznaka norme motora. Dakle, bio je onaj običan HDI, taj je bio do norme euro 4, e-hdi je euro 5, a blueHDI (ili tako nekako) je euro 6.
Uglavnom, nema veze sa konfiguracijom motora.
 

pokra89

Well-known member
Pa tvoj je i e-HDi i blueHDi, logično.

I moj je. Moj, recimo, na gepek vratima ima oznaku blueHDi, a na poklopcu motora oznaku e-HDi. Ili u prijevodu, ima euro 6 motor s jebenom ureom, a sve to popraćeno start stop sustavom. Brat mi ima c4 2015., i kod njega je BlueHDi, ali nije e-HDi, odnosno nije mu start stop sustav u autu.
 
Na vrh