Ne vuče dok se stisne gas

MartinK

New member
Pozdrav, opet ja ;)

Da se nadovežem na post, te da ne otvaram novi slične teme jer, imam sličan problem. Prilikom odlaska na posao vozio sam uzbrdo te dao malo gasa i sve je bilo okej dok nisam stao na semaforu. Nakon toga auto jednostavno nije ubrzavao. Došao sam na laganoj uzbrdici do 2000 o/min i to je bilo to. Trajalo je svega cca 10 sek. Nakon tih 10 sek (drzao sam papucicu gasa do kraja) auto je poceo ubrzavati pa onda cukati tj ko da se pali i gasi turbina(kolegi koji je pisao post auto uopce nije ubrzavao). Naravno nikakav senzor i nikakav stop mi se nije pojavio na displayu. Pročitao sam što ste napisali te budem otišao na dijagnostiku što prije ali bi vas molio da netko prokomentira kvar kako bi se psihofizicki pripremio za udarac po džepu. Ako ja nakon ovoga ne prodam ovaj auto onda stvarno neznam. Ima zainteresiranih? ;)
Auto je c5 2.2HDI, 2003 godine.

Unaprijed hvala,
Martin
 

Automatic

Well-known member
Prikopčaj ga na lexiu i buš videl sigurno je zapamtil.Najvjerojatnije senzor goriva ili senzor pedale.Ak vam je skupo iti na servis kod mog frenda morete napravit dijagnostiku za 100 kuna.Èovek se stvarno kuži u elektroniku i nije se..onja.Sve vam lijepo objasni kad radi.
 

Dalibor

Dado Tornado
ti auti su imali problem sa MAF senzorom, jer mu vlaga ulazi kroz kučište filtera.
zatvori si na lijevoj strani auta, s unutarnje strane spoj između karoserije i branika, i izbuši malu rupicu dolje negdje na kučištu filtera zraka (i naravno, pogledaj filter i MAF senzor) - to je bilo službeno riješenje.

ovih je dana vlažno, te vjerojatno to zeza.
 

MartinK

New member
Nadam se da je kako si napisao. Ali sam za vikend išel u gorski kotar te vozil 150 km bez ikakvog problema na sam takvoj vlazi. I sad mi na trasi zg-ka se to dogodi. Niš nema smisla s tim autom ;)
 
Na vrh