Ne radi grijanje sjedala! :(

dinko1981

Well-known member
Ostavi se multimetra dok ne savladas osnove. Tebi je za sada potrebno samo da znas dali na osiguracu ili dzeku imas struju i za to ti je dovoljno ovo



Zabicu spojis na masu - (goli lim) a ispitivac na osigurac ili zicu/konektor gdje moras imat struju tj +. Ako svjetli imas struju
 

Cutac

Prèkaroš
Ostavi se multimetra dok ne savladas osnove.
:cry:

Mislim da danas više neću ništa raditi jer je hladno i ne vidim.
Sutra mjerim napon na osiguraču i sve ištekavam i perem kontakt sprejem.

Sad sam mjerio napon na osiguraču.
Jednu sondu multimetra u osigurač, drugu u metalni klin koji stoji u šarki vrata(ništa drugo nisam našao). Na leru je napon išao(jako brzo) između 11V i 14V(mislim da je to zato što kontakt sa klinom nije bio najbolji), a kad bih upalio grijanje sjedala, tj. okrenuo kotačić na 3, ostalo bi identično.
Znači nema nikakvog utjecaja.
I dalje ne radi grijanje.

Što dalje da pokušam?
 

sir.Oliver

Well-known member
aha , znači da je osigurač OK. napon na osiguraču postoji . idemo dalje .... konektor ispod sedišta .... premeri napon na konektoru ....
 

Milosh

Test
A autoelektričar? Zvuči kao problem koji bi autoelektričar riješio za 15 min i stotinjak kuna. Ili bi barem našao uzrok kvara, pa bi onda znao na čemu si.
 

dinko1981

Well-known member
Pa mislim da sam vec napisao al ajmo jos jednom. Znaci imas struju na osiguracu i sad moras pratit dalje instalacije i vidjet gdje je prekid. Najjednostavnije, za prvu ruku, je odpojit dzek sa sjedala i uvidom u shemu vidjet koje su zice za grijenje i dali imaju struju. Ako imaju problem je u samim sjedalima a ako nemaju prati dalje instalaciju do sljedeceg spoja pa tamo opet testirat struju.
 

Cutac

Prèkaroš
Sutra ću zvati električara, danas ću još ići na dijagnostiku vidjeti očitanja senzora temperature i ako još što ima.

Pregledat ću i konektor ispod sjedala, ali sumnjam da je kvar na instalaciji. To je debela žica provučena ispod metala, nema šanse da joj je nešto. Najvjerojatnije je do BSI-ja ili te žice.
 

josip.b

New member
Pozdrav, malo je stara tema, ali imam pitanje, možda ste riješili ili znate nekog. Znači C4 Grand Picasso II 2018, na suvozačkom sjedalu grijanje ne radi. Gumb za regulaciju svijetli kad se auto upali, ali čim se prebaci sa 0 na 1,2 ili 3 nakon minutu se ugasi. Jednom u možda 10 dana grijanje radi 5-10 min i brojke na regulatoru svijetle, onda prestane grijati i ugase se. Ako može na PM preporuka električara koji bi mi to mogao riješiti jer nemam vremena gnjaviti se s time. Hvala! P.S. jednom pod garancijom 2019g. su mi već mijenjali cijele kablove od sjedala do valjda kontrolera zbog istog problema na istom sjedalu ali to je u rangu 1000€ ili sad čak i više pa naravno ne dolazi u obzir.
 

sir.Oliver

Well-known member
Pozdrav, malo je stara tema, ali imam pitanje, možda ste riješili ili znate nekog. Znači C4 Grand Picasso II 2018, na suvozačkom sjedalu grijanje ne radi. Gumb za regulaciju svijetli kad se auto upali, ali čim se prebaci sa 0 na 1,2 ili 3 nakon minutu se ugasi. Jednom u možda 10 dana grijanje radi 5-10 min i brojke na regulatoru svijetle, onda prestane grijati i ugase se. Ako može na PM preporuka električara koji bi mi to mogao riješiti jer nemam vremena gnjaviti se s time. Hvala! P.S. jednom pod garancijom 2019g. su mi već mijenjali cijele kablove od sjedala do valjda kontrolera zbog istog problema na istom sjedalu ali to je u rangu 1000€ ili sad čak i više pa naravno ne dolazi u obzir.
tebi bi auto trebao biti pod garancijom još ovu godinu . provjeri u ugovoru koliko je garancija 4 ili 5 godina .
 

josip.b

New member
samo dvije godine ??? ovdje u EU je minimum 4 ili 5 a ako doplatiš , imaš i 8
auto je kupljen nov u Hamburgu usred EU u travnju 2018 sa 2 god garancije, onda sam ga u siječnju 2019 uvezao u HR gdje je isto 2 god garancija, a da je i 20god ne bi pokrivala više od 160tkm...koliko vidim i sad je na diesele i u DE i u HR 2god garancija,jedino neke kombinacije za elektro/hibride imaju.
 

sir.Oliver

Well-known member
auto je kupljen nov u Hamburgu usred EU u travnju 2018 sa 2 god garancije, onda sam ga u siječnju 2019 uvezao u HR gdje je isto 2 god garancija, a da je i 20god ne bi pokrivala više od 160tkm...koliko vidim i sad je na diesele i u DE i u HR 2god garancija,jedino neke kombinacije za elektro/hibride imaju.
čudno ... ja sam u 9. mjesecu kupovao nov C - elysée i dobio garanciju 5 godina od dana isporuke vozila .
 

josip.b

New member
a davali su to na neke aute, ali 80 ili 100tkm, a ja radim oko 35-40 godišnje s tim autom, pa mi dođe na isto. Da ne kvarim temu dalje sa garancijama...stvarno bi bilo super ako ima netko tko mi može pomoći u rješavanju problema sa grijačem sjedala
 

sir.Oliver

Well-known member
znaš li odkopčati konektor ispod sjedala i izmeriti otpor dekice / dekica . sumnjam na slomljen grijač ( žicu ) u samom sjedalu .... ponekad se krajevi dodirnu i grijanje proradi .
a možeš provjeriti i sam prekidač . to , što svijetli kontrolka , ne mora značiti da su spojeni i kontakti grijanja . od mene za sada toliko .....
 

josip.b

New member
a mogu probat kad bude toplije i nađem unimer u garaži, vjerujem da ima još žica od aribaga, masaže sjedala i ne znam čega sve ne pa da nabodem ove od grijača, nije da mi se da uopće baviti s tim, stvarno bi volio kontakt nekog autoelektričara koji zna što radi i može mi to srediti...
 
Na vrh