Navigacija C4 Picasso

bistra

New member
Pozdrav,

Nedavno sam kupio Citroen C4 Picasso, 2016. godina.

Na glavnom ekranu 12" nemam prikaz navigacije, samo skroz desno kompas.
U srednjem polju gdje bi trebala biti karta nema ničega.

Na ekranu 7" navigacija radi normalno, karte i softver su ažurirani na najnoviju verziju.

Da li netko ima ideju kaj da napravim da dobijem navigaciju na gornjem ekranu ako se može?

Hvala
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
A vidio si da na nekom drugom C4 Picasso 2016 to radi i na velikom, 12" ekranu?

Koji je to sat-nav uređaj?
Daj koju sliku pa ćemo lakše skužiti što te muči i probati naći rješenje (ili barem odgovor)...
😎
 

bistra

New member
Imam sve te tri opcije displaya ali koju god da stavim kad stavim navigaciju u gornjem desnom dijelu je kompas koji čak točno pokazuje ime ulice di sam ali u sredini di bi trebala bit karta nema ničega.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch?v=-uMWaXXqvp8&ved=2ahUKEwjW293z-4f-AhWFHuwKHdVwCYYQwqsBegQIGxAF&usg=AOvVaw2rQXUTCjRsntH48LleFiml

Vidio sam tu npr, ima još videa na YT di se vidi da na većem ekranu može biti navigacija.

Softver na autu je smeg+ 5.43.A.R2
verzija karte DbDw_349/GR_423
1 like i 0 komentara za gornji video (prvi link)?
Nije mi baš vjerodostojno...
Ovo dolje je priča o promjeni boje, ne o dupliciranju mape na oba displaya. Ili ja ne vidim nešto?
Zanimljivo je i da nitko od tih koji imaju taj dupli prikaz ne daje upute kako to izvesti?
 

Pankoz

Active member
Da bi imao prikaz navigacije i na gornjem (12" ekranu) moraš prebaciti kroz meni da ti bude navigacija u prikazu.
Kod starijih modela 2013-2016 god uslov je da i na donjem,manjem ekranu mora biti prebačeno na navigaciju.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ja osobno na 2017 godište mogu i gore,i dolje navigaciju!Gore,ili u sredini,ili desno!Nije u onom izborniku gdje su Profili,boje.....,nego u nekom drugom,pa pod opcije dolje lijevo!Dosta je zbrkano sve,teško se snalaziti!Ako mislite da imamo isti sistem,sutra nađem i poslikam!Gore u sredini,i desno mogu biti četiri stvari(navigacija,obrtaji,trip,obrtaji,ili prazno)!Baš jučer sam sve nadogradio,i zaslon,i mape......,sve gratis preko MyCitroen aplikacije na računalu!Sve je bilo u originalu od 2017-te!
 

bistra

New member
Ja osobno na 2017 godište mogu i gore,i dolje navigaciju!Gore,ili u sredini,ili desno!Nije u onom izborniku gdje su Profili,boje.....,nego u nekom drugom,pa pod opcije dolje lijevo!Dosta je zbrkano sve,teško se snalaziti!Ako mislite da imamo isti sistem,sutra nađem i poslikam!Gore u sredini,i desno mogu biti četiri stvari(navigacija,obrtaji,trip,obrtaji,ili prazno)!Baš jučer sam sve nadogradio,i zaslon,i mape......,sve gratis preko MyCitroen aplikacije na računalu!Sve je bilo u originalu od 2017-te!
Ajde molim te poslikaj pa ću se poigrati.
Hvala
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ajde molim te poslikaj pa ću se poigrati.
Hvala
Na lijevoj ručici od svjetala, na vrhu ona tipka sa jednim pritiskom nudi kod mene 4 opcije. Ako stisnem jednom, promjeni se na sljedeči, a ako gledam u te 4 opcije koje se pojave, mogu stiskati do određene. Ima mislim Navigation, Dials, Simple, i User...., na engleskim postavkama. A User postavke su po sječanju, tipka auto, gdje nudi za isključiti Start/Stop i dr, pa gore u desnom kutu zupčanik ili sl....
Ajde molim te poslikaj pa ću se poigrati.
Hvala

EVO SLIKA!PRVO ČEMO POSTAVKE EKRANA PREKO LIJEVE RUČICE,I SVA 4 MODA,.....A ONDA KROZ MULTIMEDIJU,DO POSTAVKI/UREĐIVANJA DESNA DVA DIJELA GORNJEG ZASLONA!MOJ JE GRAND PICASSO 2017!
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Pankoz

Active member
Mora i kod tebe biti opcija da se i na gornjem (velikom) ekranu može prikazati navigacija.
I ja imam stariji model (2014-to) pa sve radi.
Doduše ja da bi mi prikazalo i na gornjem ekranu biram preko donjeg točkića na volanu sa leve strane,ukoliko imaš tkve komande na volanu.
Gornji točkić sa leve strane je za podešavanje tempomata.
 

bistra

New member
Imam taj kotačić. Mogu na njemu birati dials, photo, media, navigation. I kao što sam rekao kad okrenem na navigaciju pojavi se kompas u desnom kutu. Sredina je prazna. Na autoputu mi u toj sredini pokazuje ograničenje brzine, po lokalnim cestama ne. Guglao sam po raznim forumima i nisam našao da nekog to isto muči
 

Pankoz

Active member
Kada okreneš taj točkić na navi mora na donjem ekranu da bude tada isto navigacija prikazana.
U suprotnom na gornjem ekranu imaš prikaz kompasa.
 
Na vrh