Namještena kilometraža?

emil111

Member
Pozdrav svima,možda sam zakasnio u nekim stvarima.Naime u Emil Frey-u sam kupio rabljeni C4 Picasso 2014.godište(uvoz Francuska) prije 2 godine.Inače auto je super.Sad me kopka jedna stvar,neki dan mijenjam ulje kod mehaničara koji me naravno pustio u svoju radionu.Stojim ispod auta i gledam po ovjesu,motoru i getribi,skrecem pažnju na šarafe oko getribe pa i motoru.Znači radilo se po autu a u kopiji servisnih intervala koji su mi dali prilikom sklapanja ugovora nigdje nema zahvata po motoru i getribi nego samo izmjene ulja,check razine aditiva za dpf,gume i ostale sitnice.Zovem Librića u Frey da mi ponovo isprinta servisne intervale,naravno to nije ucinio i kao opravdanje da on garantira za točnost kilometraže,ali da nezna jel je distributer kaj radio na autu?????Dolazim do zakljucka da je auto prevalio dosta više kilometara nego što su mi prezentirali,da su vec mijenjali kvacilo a i ovo sadasnje je vec gotovo ili je vozilo pretrpjelo nekakvu prometnu nezgodu pa se prešutjelo_Ona dihtung masa na getribi nije originalna i šarafi su izglodani,kaj uopće sad napraviti?hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Provuci broj šasije kroz https://uk.vin-info.com/, reda radi :)

No Citroeni sa skinutim km su rijetkost. A što se tiče neupisanih radova, mogu samo reć svoje iskustvo iz raca, gdje je bilo slučajeva kada bi se auto popravljao ''na crno'', prvenstveno radi brzine i cijene. Znači radi se o problemima koje nije pokrivala niti garancija niti kasko.
Poslje se vrate autokući i oni ih dalje prodaju. Malo korišteni godišnjaci :D

U ovom slučaju niti autokuća/ovlašteni servis niti budući kupac nemogu na prvu znati što prodaju i kupuju.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što je izbacilo?
Ima kakav zapis o nekom incidentu ili kilometraži?
Ovih 6 funti mi zvuči malo, kao da nema ništa o njemu :)
 

djurok48

Member
ne možeš saznati dal je bilo incidenta pa kilometražu ak se ne uplati traženi iznos, čekamo emila da proba saznat više o vozilu kad uplati
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne, ne... uvijek izbaci ako ima nešto o autu, ovako:



Ako se želi saznati detalje, onda se plaća.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Djeluje mi kao odličan nalaz, tj. nemaju ništa bitno u bazi.

Mene najviše zanimaju incidenti, tj. tu su upisani svi događaji koji su išli preko osiguranja.
A i kilomretraža zna biti zapisana u nekim trenutcima.

Ps,
ček ček.... prvi put od kada koristim ovu stranicu vidim zapis o ukradenom vozilu. Zanimljivo. Znaš da je bio nekad ukraden/vraćan ili slično?
Èak bi i platio da vidim detalje da je moj :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Samo ono što je označeno... ako nema ništa pod incidentima, kilometraži ili krađi, onda nebi dalje niti plaćao
 

djurok48

Member
dosta nejasne podatke daje ovo što meni izbacilo:


######Baze ukradenih vozila
1 zapis 2016-12 - 2016-12####

to je ustvari godina i mjesec proizvodnje tako piše u papirima a u upotrebi je od 2017.(prva reg. 01/17)
 
Na vrh