Nakon Mehanicra ne mogu upaliti ECO mode

track

Active member
Znaci odradio zamjenu seta kvacila i vise ne mogu ukljuciti ECO mode (start & stop). Kad pritisnem na eranu za ukljucivanje pojavi mi se narancasti usklicnik i nestane nakon par sekundi. Nazovem mehanicar i on mi kaze da je to normalno jer je akumulator bio odspojen, da mu treba sad neko vrijeme da "prosjek uhvati".

Jel me mehanicar laze?
EDIT: Usklicnik nije na kontrolnoj ploci nego na touch screenu tocno na tipki za ECO mode on/off.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Više uvjeta mora biti ispunjeno da bi SS radio, moguće da je do toga.
Jbga na novim autima bi trebalo cijelu inicijalizaciju odraditi kod spajanja akua... kad se ne odradi, sigurno treba autu duže da odradi sve postavke...
 

Mirage

Well-known member
Meni ne radi već drugu godinu jer mu akumulator nije u dovoljno dobrom stanju.

Drugo problema nemam a s&s je za mene glupost živim u malom gradu gdje on nema svrhu.
 

track

Active member
Meni ne radi već drugu godinu jer mu akumulator nije u dovoljno dobrom stanju.

Drugo problema nemam a s&s je za mene glupost živim u malom gradu gdje on nema svrhu.
Iskreno ni mene ne bi bila briga ali kaktus ide na prodaju ili pod racun pa se bojim da nisu zeznili nesto... :D
 

track

Active member
Kamo sreće da i meni prestane raditi. Di ti je taj mehaničar? 😎
Cekaj, prvo moramo ustanovit jel stvarno prestalo rradit. Ali da, ja se isto ne bi zalio da je ranije prestalo radit. :D
Jel mogu ja ikako sam tu inicijalizaciju ili reset akumulatora napraviti ili samo mogu cekati?
ako netko zna i koliko se ceka?
 
Posljednje uređivanje:

djuan

Active member
Meni se to dogodilo na Picassu kad sam mijenjao akumulator.
Ima neka sabirnica (žica, kabel, jelte) koja ide u akumulator i daje info o stanju istoga prema upravljačkom modulu.
Provjeri da ti to slučajno nije ištekano iz akumulatora. Ja sam naravno zaboravio uštekati pa mi je bacalo grešku. Nakon uštekavanja je nestala greška. Nije trebalo nikakav "prosjek hvatat" 😁
 

track

Active member
Meni se to dogodilo na Picassu kad sam mijenjao akumulator.
Ima neka sabirnica (žica, kabel, jelte) koja ide u akumulator i daje info o stanju istoga prema upravljačkom modulu.
Provjeri da ti to slučajno nije ištekano iz akumulatora. Ja sam naravno zaboravio uštekati pa mi je bacalo grešku. Nakon uštekavanja je nestala greška. Nije trebalo nikakav "prosjek hvatat" 😁
Jel taj kabel o kojem pricas ide bas direktno u akumulator ili u onu sivo srebrnu metalnu komponentu koja je na akmulatoru?
 

djuan

Active member
Dobro pitanje, ne sjećam se točno.
Mislim da ide u tu komponentu, ne direkt u akumulator.
Provjeravao sam sad na svom Picassu, ali ne mogu skužiti točno, jer bi trebao izvaditi aku, a ovak se ne vidi, jer je skoro cijeli uvučen u kućište.
Preporuka - nemoj sam kopati po tome ako nisi siguran. Start/stop je sve samo ne banalna tehnologija. Kad sam ja to radio, mijenjao sam aku na svom dvorištu i kad mi je izbacilo grešku onda sam se odvezao do frenda HDi master mehaničara da provjeri zašto mi se to događa, pa mi je ukazao na taj kabel. Pojma nisam imao da to postoji. Zato i mislim da ide na tu komponentu, jer da ide direkt u aku, onda bi se sjećao da sam ga odspojio kad sam vadio stari aku.
 

track

Active member
Bio kod mekanika, kaze da neki konektor unutra negdje nije dobro ustekao. Ia toga start stop nije radio jedan dan dok nije "pohvatao" senzore mislim i onda je prordio ali nikakvu gresku nije javljalo kao prvi put. Bitno je napomenuti da prije popravka niti tempomat nije radio a sad radi ok isto.
 
Na vrh