Nadogradnja navigacije

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ako sw file nije skinut kroz Citroen update app (koja kreira i licence file), onda za upgrade sw NAC mora biti spojen na Internet (ako nemaš ugrađeni BTA modul i S.O.S tipku na stropu, onda preko mobitela).
Možda je do toga?

Software se downloada na desktop, raspakira s updejtanom 7-Zip aplikacijom i onda se sav sadržaj prebaci na root USBa.
Nadalje, USB treba biti formatiran u FAT32 mod (default allocation size), poželjno ne veći od 32GB. Može biti 2.0 ili onaj brži 3.0 standard.
Koristi onaj USB koji je provjereno već radio u NACu, kad si updejtao kartografiju.

Ako unatoč tome i dalje odbija upgrade, moguće je onda da taj 44.07.05.22_NAC-r0 sw ide samo na W4 hardware, a da to MyCitroen mobile app ne zna? Naime, tvoj NAC je hardverski W3, samo je softwerski upgrejdan na 42.03.33.42_NAC-r0 (W4).
To je detalj/mogućnost o kojem nemam informacije. Trebalo bi kopati baš taj slučaj po stranim forumima…
:unsure:
 

dadoli77

Member
Ako sw file nije skinut kroz Citroen update app (koja kreira i licence file), onda za upgrade sw NAC mora biti spojen na Internet (ako nemaš ugrađeni BTA modul i S.O.S tipku na stropu, onda preko mobitela).
Možda je do toga?

Software se downloada na desktop, raspakira s updejtanom 7-Zip aplikacijom i onda se sav sadržaj prebaci na root USBa.
Nadalje, USB treba biti formatiran u FAT32 mod (default allocation size), poželjno ne veći od 32GB. Može biti 2.0 ili onaj brži 3.0 standard.
Koristi onaj USB koji je provjereno već radio u NACu, kad si updejtao kartografiju.

Ako unatoč tome i dalje odbija upgrade, moguće je onda da taj 44.07.05.22_NAC-r0 sw ide samo na W4 hardware, a da to MyCitroen mobile app ne zna? Naime, tvoj NAC je hardverski W3, samo je softwerski upgrejdan na 42.03.33.42_NAC-r0 (W4).
To je detalj/mogućnost o kojem nemam informacije. Trebalo bi kopati baš taj slučaj po stranim forumima…
:unsure:
Imam sos tipku i spojim auto na svoj kucni wifi ispred zgrade. Jel mogu kad tako spojim uraditi update sofwera ili skinem opet na usb sve pa spojim se na wifi u autu i radim update. Nisam bas razumio sve. Uradim sve onako kad skinem softwer raspakujem sve na fat usb i sve to.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Imam sos tipku i spojim auto na svoj kucni wifi ispred zgrade. Jel mogu kad tako spojim uraditi update sofwera ili skinem opet na usb sve pa spojim se na wifi u autu i radim update. Nisam bas razumio sve. Uradim sve onako kad skinem softwer raspakujem sve na fat usb i sve to.
Update treba biti "raspakiran" (WinRAR, najbolje s 7zip) u "root" na USB koji je formatiran kao FAT32 . Konektiraš se na svoj kućni Wifi te ukopčaš
Usb stick. Dobiješ obavjest da usb ne sadržava multimediju i odmah nakon toga krene update proces (pita da li želiš update te prikaže verziju nađenu na usb-u koju trebaš odabrati)
 

dadoli77

Member
Update treba biti "raspakiran" (WinRAR, najbolje s 7zip) u "root" na USB koji je formatiran kao FAT32 . Konektiraš se na svoj kućni Wifi te ukopčaš
Usb stick. Dobiješ obavjest da usb ne sadržava multimediju i odmah nakon toga krene update proces (pita da li želiš update te prikaže verziju nađenu na usb-u koju trebaš odabrati)
Pokusat cu sutra tako a jos jedno pitanje kad krene nadam se update jel moram ostati spojen na kucni wifi ili nastavlja sa usb-a i ja mogu nastaviti voziti dalje od kucne mreze?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Samo na početku vozilo treba mirovati, a NAC treba biti spojen na Internet (radi provjere verzije sw sa serverom). Nakon što počne instalacija ne treba mu dalje Internet i možeš se voziti, ali za vrijeme instalacije softwera funkcionalnost uređaja je ograničena (npr. ne vidiš i ne čuješ pomoć pri parkiranju, ne možeš mijenjati radio-stanicu ili podešavati klimatizaciju ako je preko touchscreenu itd.).
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Moje je mišljenje da u svoj uređaj ne možeš instalirati softwer za Wave4 iz jednostavnog razloga što je tvoj zapravo hardverski Wave3.To što si napravio upgrade na Wave 4 po meni znači jedino da sad možeš updejtati kartama namijenjenim za Wave 4 .Zapravo više od toga ti i ne treba dok prihvata te karte.Ja imam na Wave 2 updejtan softver na najnoviji ,no vizuelno je stvar ista ko i sa onim iz 2017-te a neka druga ,skrivena ,poboljšanja ne vidim .
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da, lako moguće da je tako!

Ako dadoli77 dadoli77 učini sve kako treba, a sw 44.07.05.22_NAC-r0 se ne želi instalirati onda je jedini zaključak koji se nameće upravo taj da su upgrejdani W3 uređaji “stali” na 42.03.33.42_NAC-r0 sw i (za razliku od hardwerskog W4) jednostavno -za sad- ne mogu dalje.

Dakako, taj W3 (koji je samo softwerski postao W4) će raditi sasvim normalno i bez aktualnog 44.07.05.22_NAC-r0 updejta - koji vjerojatno i nije namijenjen za njega, nego za “pravi” W4.

Ono što su pak u Stellantisu i Continentalu trebali doraditi jest da to “zna” i MyCitroen mobile app, jer ovako je zbunjujuće za korisnike (nudi sw update koji se ne želi instalirati)…

Uglavnom; ako ti ne prolazi ovaj sw update - zanemari ga. Ubuduće samo prati kad izađe nova kartografija i to instaliraj, a sw (ako sve radi normalno) niti ne moraš updejtati. Možda je jednostavno postao “obsolete” tj. da ga više niti ne razvijaju (kao što je to slučaj s W1 i W2)…
 

dadoli77

Member
Evo ekipa kako je bilo. Ja sam skinuo verziju 44.07.05.22_NAC-r0 na racunar. Formatirao usb od 64gb u fat32, otpakovao updajte 7zip na desktop pa kopirao na usb. Usao u auto ispod prozora spojio na kucni wifi citroen i ubacio usb. Evo poruke koju sam dobio. Ne znam jel grijesim gdje i jesam li trebao kako mozda direktno update uraditi kad je spojen na wifi ili sta eto pomozite.
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nema se tu što pomoći - sve si točno uradio. Jednostavno NAC ne prihvaća taj sw update i to je to.
Zaboravi!
Bitno ti je da imaš ažurirane mape i da sve radi kako treba…
😎
 

min31

New member
Stavio sam nave radare kod brata na RNEG-u, i rade bez greške, malo ćemo se igrat sa kartama da vidimo koje najbolje rade, jer su official iz 2018g, ali radari za sada rade bez greške (9mj 2023, najnoviji).
Pozdrav druze imas li link za download :D LP
 

ExOduS442xb

Racing
Prošli mjesec je stigao RNEG sa popravka. Uređaj se pregrijavao i resetirao ali pored toga su bili oštećeni pinovi pa nije bilo kontakta sa GPS antenom. Kolega MacSlavko MacSlavko hvala na savjetu, uređaj je bio na servisu u Beogradu i čini se da su napravili dobar posao!

Jučer sam starom namjestio unofficial 2024 karte i radare i čini se da i karte i radari rade dobro a za resetiranje je tesko reći, mora se ipak voziti malo duže.

Pitanje za ekipu koja koristi RNEG, vidim po yt ali i uputama da RNEG može raditi u 2.5 modu tj takozvanom "perspective view" ali nisam to uspio namjestiti, meni samo pokazuje 2D kartu, nisam uopce pronasao tu opciju. Nije vrag da se mora samo zumirati maksimalno pa da automatski prebaci?

Primjer:

Kako :D
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Huh, davno je to bilo - probat ću se sjetiti, a netko tko i dalje koristi RNEG će znati bolje;
Kad ti je RNEG u Navi modu, stisni središnji gumb i tu bi trebale biti razne opcije - među njima i ona za 2,5D prikaz.

No, računaj da taj prikaz troši dosta memorije, a RNEG na raspolaganju ima sveg 256MB RAMa pa je moguće da u tom modu (osobito s modificiranim 2024 3D mapama) bude povremenih smrzavanja slike, plavog zaslona i sl.
S originalnim kartama se to ne događa (stalno sam koristio 2,5D mode), ali ove 3D karte su "preteške" za skromne RAM resurse ovog RNEGa.

Anyway, probaj pa javi kako radi!

Čini mi se da se ovdje (na 2,45) vidi 2,5D izbornik...
Navi/Settings/Map settings/2,5D
 
Posljednje uređivanje:

ExOduS442xb

Racing
Huh, davno je to bilo - probat ću se sjetiti, a netko tko i dalje koristi RNEG će znati bolje;
Kad ti je RNEG u Navi modu, stisni središnji gumb i tu bi trebale biti razne opcije - među njima i ona za 2,5D prikaz.

No, računaj da taj prikaz troši dosta memorije, a RNEG na raspolaganju ima sveg 256MB RAMa pa je moguće da u tom modu (osobito s modificiranim 2024 3D mapama) bude povremenih smrzavanja slike, plavog zaslona i sl.
S originalnim kartama se to ne događa (stalno sam koristio 2,5D mode), ali ove 3D karte su "preteške" za skromne RAM resurse ovog RNEGa.

Anyway, probaj pa javi kako radi!

Čini mi se da se ovdje (na 2,45) vidi 2,5D izbornik...
Navi/Settings/Map settings/2,5D
Da, to je to, to sam tražio!
Hvala MacSlavko, danas ću probati.
Radi, malo cu pratiti dali ce biti nekih problema, hvala MacSlavko :)
Radi, uspio sam prebaciti u 2.5D, MacSlavko hvala na pomoći :)
____________________
Iz nekog razloga nije povukao prvi post, pa sam mislio da sam ja nesto zeznio, sad su se oba pojavila i spojila...
Ove crtice gore su da se treći post razlikuje :D
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Što se dogodilo s vrlo korisnom nam web-stranicom s repozitorijima za update NAC i RCC navigacija (koje su "free for life" by TomTom)?
Nema više ovoga na prvoj slici (dohvatio iz ranijih postova), nego je sad samo ova strelica, povećalo i sive linije?
Šmrc...
EDIT: sve je opet u redu sa stranicom!
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

sasa79

New member
Pozdrav. Molim pomoć u svezi navigacije. Imam novi Citroen C3 kupljen prije 2 mjeseca. Nema instalirane navigacije. Imam mobitel Xiaomi Redmi Note 12 i samo mi radi bluetooth za pozive i mogu vidjeti sms poruke. Mirror screen ne radi. Imam instaliranu My Citroen app ali nisam siguran kako je iskoristiti za navigaciju(ako se uopće može). Ako je već bilo postova molim usmjerite me. Kopam već danima po YT, forumima ali uglavnom čitam o ažuriranjima karata pa ne znam što mi je činiti.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Huh...
Daj neku sliku tog zaslona (ne znam ih napamet sve).

Ako je par godina "stari" model C3 (ne ovaj najnoviji, "kockasti") i nema ugrađene navigacije (znači nije NAC), onda bi trebao bit RCC uređaj unutra.
Ako je pak RCC i imaš tipku NAVI pored displaya, morao bi ti raditi MirrorScreen kad spojiš kablom mobitel. Tj. znam da radi s iPhonom i Samsungom (Androidom). Koji je operativni sustav na tom Xiaomiu?

Vidi i ovaj članak pa možda pomogne...
 

szahtila

Well-known member
Huh...
Daj neku sliku tog zaslona (ne znam ih napamet sve).

Ako je par godina "stari" model C3 (ne ovaj najnoviji, "kockasti") i nema ugrađene navigacije (znači nije NAC), onda bi trebao bit RCC uređaj unutra.
Ako je pak RCC i imaš tipku NAVI pored displaya, morao bi ti raditi MirrorScreen kad spojiš kablom mobitel. Tj. znam da radi s iPhonom i Samsungom (Androidom). Koji je operativni sustav na tom Xiaomiu?

Vidi i ovaj članak pa možda pomogne...
Moraš telefon spojiti kabelom na multimediju, tada bi se trebao uključiti Android auto, a onda biraš aplikacije sa telefona(navigacija, muzika, tel. pozivi i drugo)
 
Na vrh