Nadogradnja navigacije

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Cemu sluzi wifi u picassu? Za live navigaciju ili se moze recimo sam apdejtat dok je spojen?
Hmm…
To sam istraživao cca. 2 godine… 😎

Ne može se koristiti kao mobile hot-spot (čak ni da imaš BTA2 i ugrađeni eSIM).
Ne možeš izravno preuzimati ažuriranja (OTA).

Ali pomoću te WiFi kartice možeš se bežično spojiti na neku WiFi mrežu i pokrenuti ažuriranje sw-a (potrebna je provjera na serveru) ili dijeliti Internet s telefona i u vožnji koristiti Povezane usluge (informacije o prometu u stvarnom vremenu) ako imaš 3-godišnji gratis period ili pretplatu nakon toga.

Također, možeš otići u garažu ili ispred kuće, sjesti u auto, spojiti se na Internet i igrati igrice!
😎
 

Prilozi

nero81

Active member
Donator foruma
Napravio update. Karte instaliravalo posebno dugo. Nisam primjetio nikakvu razliku.
Ako mi navigacija tj auto kpristi net od moba, share wifi. . Jel ona na ppstojece mape povuce stanje na cestama u zivo ili ne radi nista? Zbunjujuca je ta multimedija
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Imam dojam da ne stižeš popratiti sve ove teme u kojima se javljaš? Novi je auto, pa ćemo razumjeti... :)

Update navigacije na NAC W2 traje oko 45-55 min. To je dugo jer ne možeš (kao na W3 i W4) selektirati zemlje koje želiš ažurirati, nego on ažurira kompletnu kartografiju; od UK pa do Rusije, od Skandinavije pa do Turske. A to traje...

Razlike u kartografiji nećeš primjetiti ako na tvom području nema novih cesta, križanja, kružnih tokova i sl. unazad pola godine ili više (ovisno na kojoj verziji kartografije si do sad bio). Ja sam sa v. 26 dobio jedan novi kružni tok, 15-ak km od moje kuće! :cool:

Možeš uvijek imati spojen NAC na mobitel (uzima jako malo Internet prometa), ali za imati prikaz stanja na cestama u stvarnom vremenu treba ti pretplata na Connected services. Možeš je uzeti na mjesec dana (10€) pa vidi ako ti je to OK. Godišnja pretplata je 110€. Ima tema o tome...
Meni je to super za upozorenja na nadzorne kamere kao i na radove na cesti (i zaobilazne opcije)...

PS: treba neko vrijeme da se čovjek upozna s multimedijom. Ja svoj NAC W2 aktivno koristim i intenzivno istražujem, a neke sitnice sam slučajno otkrio tek nakon godinu dana! :D
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pokušavam da pronađem link za preuzimanje ali ništa ne pronalazim.
Zapravo, samo polovica europskih regija je dobila nove v.120 karte (F, DE, UK, BNL, I, E, P). Ostale će valjda uskoro (najavljeno je do kraja 2023).
Zato onda i cijeli paket za Europu nosi oznaku 2022-2023 (v.119) jer su neke regije još u fazi testiranja pa je u trenutno dostupnom paketu izmiješana stara i nova kartografija.
Valjda bude uskoro sve gotovo...
 

Brevilacqua

New member
Pozdrav, vlasnik C3 Aircross (god. 2021.) ovdje.
Ja imam sljedeći program:
Na My Citroen mobilnoj aplikaciji pokazuje mi da postoje nadogradnje. Jedna za mape i jedna za Firmware.
Poslao sam si link s poveznicama na mail koji je došao BEZ poveznica.

Ok, ajde, taj problem sam riješio, skinuo sam Citroen Update aplikaciju na PC, instalirao, pokrenuo i dešava se sljedeće:
- mape uredno skine Cartography (15.0.0-r0)
- Firmware Software of the touch screen (44.07.05.22_NAC-r0) dobijam sljedeću grešku:

An error occurred while retrieving update data.
Please check your connection settings.


Probao s jedne mreže, druge mreže, samo karte, samo firmware, oboje skupa. U bilo kojem slučaju mape skine, firmware momentalno javlja ovu grešku.
Prilažem nekoliko Screenshotova.
Zna netko kako da apdejtam Firmware ili moram u salon da oni to narihtaju (i vjerojatno platim...).
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na kojem sw si sada?
Ako nije neka prastara verzija (usporedi ovdje) i dobro radi, ne moraš do daljnjega ni upgrejdati. Šibni samo nove mape i vozi!
A sw probaj opet za tjedan ili mjesec dana…
 

Cimon

New member
Pozdrav svim članovima,
Imam sledeći model: Citroen C4 Cactus 2019 godište.
Zanima me, koji updajte za sistem da skinem i koje mape, ali da budu što novije?

Trenutni sistem:
Package: ovip-int-firmware-version
Version: 31.09.46.62_NAC-r0
Status: install user installed
Architecture: armv7a
Installed-Time: 505

Probao sam preko Citroen Update, međutim neće da skine, savetuje me da skinem ovu verziju:

1704113897546.png

Međutim, skinuo sam ovako na netu tu verziju, prebacio na fleš (FAT32) i kad sam ga probao u autu, izbacilo mi je grešku da kao ta verzija ne podržava taj hardver koji imam. Da li može neka pomoć?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Kako misliš “skinuo sam na netu”?
Ti imaš NAC W3. S ovim softverom će ti se navi-uređaj upgrejdati na W4, a u paketu su i najnovije mape.
Zato moraš to sve skinuti preko Citroen update aplikacije (sa Screenshota) koja će izraditi i novu licencu prema tvom VINu, pa onda probaj stick u autu…
 

Cimon

New member
Kako misliš “skinuo sam na netu”?
Ti imaš NAC W3. S ovim softverom će ti se navi-uređaj upgrejdati na W4, a u paketu su i najnovije mape.
Zato moraš to sve skinuti preko Citroen update aplikacije (sa Screenshota) koja će izraditi i novu licencu prema tvom VINu, pa onda probaj stick u autu…
Hvala puno na odgovoru, skinuo bih ja tako. Međutim izbacuje mi ovu grešku :(

1704122051726.png
1704122104266.png
1704122130266.png
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Krene Download pa ti u nekom trenutku prekine, ili odmah izbacuje grešku?
Silly question, ali možda ti komp ode u Rest mode nakon nekog vremena?
 

Cimon

New member
Krene Download pa ti u nekom trenutku prekine, ili odmah izbacuje grešku?
Silly question, ali možda ti komp ode u Rest mode nakon nekog vremena?
Nažalost odmah izbaci grešku, znači skidanje ni ne počne. Probao sam razne stvari, run as adminstrator, ali ista priča :/
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Probat ću ja kod sebe kasnije…
Hmm... Evo, unio sam tvoj VIN u Citroen Update aplikaciju i uredno mi je krenuo download. Trebabalo bi nekih 2 i pol sata pri mojoj brzini Interneta, ali dok ovo pišem već se preuzeo 1GB od paketa veličine 23,17GB!
Probaj uobičajene stvari; restart routera i kompjutora, pogasi sve što na kompu ne treba pa probaj ispočetka.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Cimon

New member
Probat ću ja kod sebe kasnije…
Hmm... Evo, unio sam tvoj VIN u Citroen Update aplikaciju i uredno mi je krenuo download. Trebabalo bi nekih 2 i pol sata pri mojoj brzini Interneta, ali dok ovo pišem već se preuzeo 1GB od paketa veličine 23,17GB!
Probaj uobičajene stvari; restart routera i kompjutora, pogasi sve što na kompu ne treba pa probaj ispočetka.
Uspeo sam i ja sada da pokrenem, ali sam morao korisiti VPN. Izgleda da u Srbiji nije dozvoljeno da se to skida :D hvala puno
 

dadoli77

Member
Slavko znas li mozda vise info ono kod mene sistem i dalje stoji da ima novi update koji mi je vec instaliran 42.03.33.42_NAC-r0 ovaj sa slike a na zvanicnoj stranici ono sto si mi poslao pise da ima verzija 44.07.05.22_NAC-r0.
Skinem na racunar sve verzije naredne od moje da krenem redom ono format usb fat32 raspakujem download na usb ubacim u autu medjutim svaki put kaze greska usb, nedostaje nesto i sl. Sta moze biti problem sad uh. Mape sam ono kako si mi rekao uradio zadnji update prije par mjeseci.
Hvala
 

Prilozi

Na vrh