Na nižim okretajima ne radi grijanje

Pero1

New member
Pozdrav Doocks eto drago mi je da si riješio problem ja sam još uvijek u borbi uglavnom katastrofa žalosno novi auto. Auto stoji doma kaže bolja polovica da se nebu ona smrzavala bolji je stari:weeabooface:

Pa neznam nismo samo mi uzeli elyzee da nitko drugi nema problema ne kuzim ili su svi moji stari auti bolji od njega he....he
Najžalosnije je to da serviseri znaju kaj se dešava, ali očito nemočni.....
 

Doocks

New member
ozdrav Doocks eto drago mi je da si riješio problem ja sam još uvijek u borbi uglavnom katastrofa žalosno novi auto. Auto stoji doma kaže bolja polovica da se nebu ona smrzavala bolji je stari

Pa neznam nismo samo mi uzeli elyzee da nitko drugi nema problema ne kuzim ili su svi moji stari auti bolji od njega he....he
Najžalosnije je to da serviseri znaju kaj se dešava, ali očito nemočni.....
Želim ti sreće prijatelju da to riješiš čim prije, na barem neki način.. :)
 

Pero1

New member
Ponosno javljam da je problem sa grijanjem kabine riješen. nemreš vjerovat auto grije.:whistling:
u servisi izvršili ažuriranje softvera BSI koji su dobili početkom ovog tjedana i stvar radi uglavnom svi koji imaju C-Elysee 2017 godinu sa motorom 1,9 blueHDi 100 u servis na nadogradnju istog.:):)
 

Pero1

New member
Ledice rade bez problema i sve ostalo koliko sam uspio istestirati, jedino sam primjetio da je kada natocim gorivo prije pisalo cca 820 km sa punim tankom, sada cca 760 km, ali grije naspram prije Amerika.:rolleyes:
 

Zoksi05

Novi èlan
Pero, da li su vas zvali iz servisa da dođete ili ste sami otišli, ja sam auto uzeo u CIB Commercu u Buzinu, nadam se da budu zvali skoro.
Kako sada grije, nakon koliko vremena?
 

Pero1

New member
Ja sam to grijanje ganjao cca 2 mjeseca praktički kada je zahladilo zvali su me jer sam dao prigovor prema Citroen Hrvatska.(nisu me oni samostalno zvali ) možda sad i budu kad su skužili da je vjerojatno zaj... na cijeloj seriji sa tim motorima.
U CIB Comercu znaju sigurno za to jer su i oni imali iste probleme i njih sam zvao samo nazovite, ja vjerujem da su svi dobili upute za nadogradnju softwarea.

Kada se krene sa autom nakon cca 2-3 km počinje puhati topli zrak sukladno zagrijavanju motora. Prema onom prije to je super jer prije nije grijao ništa.
 

Milosh

Test
Drago mi je što se to ljudima napokon rješava, ali teško mi je shvatiti (i zamisliti razlog) kakve veze softver ima s tim, kad bi to trebala biti čisto mehanička stvar??
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
kakve veze softver ima s tim, kad bi to trebala biti čisto mehanička stvar??
Oči gledaju, mozak vidi. :) Tako i na današnjim autima. Od izrade smjese u cilidru, preko hlađenja i grijanja do žmigavaca - upravlja softver. Kao i sa svim ostalim hardverom.
 

Zoksi05

Novi èlan
Meni su u CIB Commercu rekli da su sve podatke poslali u centralu Citroena i da očekuju do kraja ove godine ili na samom početku iduće da dobiju rješenje iz Citroena. Inače sa ventilom koji otvara rashladnu vodu za grijanje kabine upravlja kompjuter koji očito vrlo kasno otvara grijanje.
Mojem treba 10 do 15 kilometara vožnje da počne grijati, a onda grije kao da sam se vozio 100 km, trebaš smanjivati temperaturu.

Pero, da li vaš Elysse ima elektronsku klimu?
 

Milosh

Test
Oči gledaju, mozak vidi. :) Tako i na današnjim autima. Od izrade smjese u cilidru, preko hlađenja i grijanja do žmigavaca - upravlja softver. Kao i sa svim ostalim hardverom.
Znam koliko ima elektronike i softvera u modernim autima, ali hocu reci da je kontrola temperature do sada bila čisto mehanička stvar pod kontrolom klasičnog termostata, bez ikakvog softvera i elektronike.

Inače sa ventilom koji otvara rashladnu vodu za grijanje kabine upravlja kompjuter koji očito vrlo kasno otvara grijanje.
To je to što kažem, očigledno su stvar koja odlično funkcionise decenijama pokušali unaprijediti tako što će je kontrolisati ECU, i pri tome nisu dovoljno pazili šta rade.
 

Stana

New member
Pozdrav
Može mala pomoč
Ja sam odlučio da kupim ovoga citroena 1,6 hdi pa me sad zanima konkretno dal radi grijanje sad normalno i kad auto stoji..na leru
 
Na vrh