Xantia Muke po hidraulici

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

darkoooo

Limunofil :-)
Sve štima ako je čist lhm ali krš je i dalje ostao u posudi, preporučujem ti da se temeljito očisti posuda LHM-a i fileri.
sve ide odatle (za sada :D )

imaš pravo za tzv. krš jer na CX-u mi je vlaga (voda) pojela rezervoar LHM-a i na dnu napravila rupicu pa je tuda propuštao ulje :hm:

budu ovakvi setovi pa ako imaš sreće nađeš odgovarajuću
http://mostneededtools.com/images/300-10901-640x480.jpg

u ovoj
firmi imaju takve setove
Uh, mogu komotno otvoriti veleprodaju gumica/brtvica :D
 

fullcool

New member
sve ide odatle (za sada :D )

imaš pravo za tzv. krš jer na CX-u mi je vlaga (voda) pojela rezervoar LHM-a i na dnu napravila rupicu pa je tuda propuštao ulje :hm:



Uh, mogu komotno otvoriti veleprodaju gumica/brtvica :D

oni imaju cijeli set u trgovini a tebi prodaju samo jednu koja ti paše, i to za nekih 3kn/kom.:whistling:
 

fullcool

New member
kad stavljaš brtvicu za koju nisi siguran da je odgovarajuće debljine onda radiš ovako.
1. malo nauljiš brtvicu da zavrneš maticu do kraja tako da brtvica dođe na svoje mjesto, ako je pretanka nećeš osjetiti otpor prilikom zavrtanja, ako je prave debljine onda ćeš osjetiti otpor ali ćeš moći zavrnuti rukom do kraja.

2. odvrneš maticu, pogledaš imali oštećenja na brtvici jer ako je predebela onda će biti, ako nema oštećenja onda ponovo zavrni i stegni.
 

jurapz

New member
Njemu trebaju brtvice za LHM, ove obične pojede LMH, probaj samo jel je ključ 17, na hidraulici imaš 8,9,12 i 17 ključ i po tome znaš koja brtva treba, brtvica koja tebi treba je izdužena i mora imati zeleni obrub to znači da je za LHM, budem ti slikao šta tebi treba:grin:
 

jura

New member
Darko, jesi li ti onaj Darko što je vozio magic carpet? Bordo bijeli CX koji je stajao u Stenjevcu? Budem vidio jel imam koju gumicu doma pa ti ju dostavim ako si još uvijek u stenjevcu.
 

Lakii

Well-known member
Darkoooo!!!
Nemoj si skidati, cak je i za dotezanje pitanje dal ti je pametno!
Tih o-ringova ti imaju sve bolje opremljene citro-garaze! Pri tom ne mislim na citroenove zastipnike jer bis kod njih mogao platiti 100-njak kuna za taj ring. Nadi si dobrog mehanicara koji radi s hidraulicarima!

A sto sam ono htio reci?
Da, ne skidaj o-ringove na hidraulici ako nemas novi za staviti! koliko god ti pazio, pustati ce ti stari ako ga stavljas nazad! to visoki tlakovi, to sejtan unutra cuci!
 

darkoooo

Limunofil :-)
kad stavljaš brtvicu za koju nisi siguran da je odgovarajuće debljine onda radiš ovako.
1. malo nauljiš brtvicu da zavrneš maticu do kraja tako da brtvica dođe na svoje mjesto, ako je pretanka nećeš osjetiti otpor prilikom zavrtanja, ako je prave debljine onda ćeš osjetiti otpor ali ćeš moći zavrnuti rukom do kraja.

2. odvrneš maticu, pogledaš imali oštećenja na brtvici jer ako je predebela onda će biti, ako nema oštećenja onda ponovo zavrni i stegni.
Odlična uputa! Hvala puno!

Njemu trebaju brtvice za LHM, ove obične pojede LMH, probaj samo jel je ključ 17, na hidraulici imaš 8,9,12 i 17 ključ i po tome znaš koja brtva treba, brtvica koja tebi treba je izdužena i mora imati zeleni obrub to znači da je za LHM, budem ti slikao šta tebi treba:grin:
Ako se nisam zeznuo, matica je 19mm.



Darko, jesi li ti onaj Darko što je vozio magic carpet? Bordo bijeli CX koji je stajao u Stenjevcu? Budem vidio jel imam koju gumicu doma pa ti ju dostavim ako si još uvijek u stenjevcu.
taj sam ;)
magic carpet (aka Nadaly) je ovih dana u Kutini kod mog brata.
Ja sam (nadam se) sutra u ZG, a gotovo sigurno ću biti u kvartu tako da... može, ako imaš baš tu/takvu gumicu, rado je zaprimam i plaćam suhim kunama. Ako neš tako, onda sladoledom il pivom u obližnjem kafiću :)
 

zoran37

New member
Odlična uputa! Hvala puno!



Ako se nisam zeznuo, matica je 19mm.

http://img4.imageshack.us/img4/5346/pumpae.jpg



taj sam ;)
magic carpet (aka Nadaly) je ovih dana u Kutini kod mog brata.
Ja sam (nadam se) sutra u ZG, a gotovo sigurno ću biti u kvartu tako da... može, ako imaš baš tu/takvu gumicu, rado je zaprimam i plaćam suhim kunama. Ako neš tako, onda sladoledom il pivom u obližnjem kafiću :)
Èudna kombinacija, slajac i piva al o ukusima i okusima se ne raspravlja puno.
Pa kaj jel se ta gumica neda nova nać?
 

jura

New member
Zorane, prvo da pohvalim avatar, i moj hidrauličar se diže na takav stimulans. Drugo, radi se o novom gumicama, ne rabljenim, makar, neću sutra stić nikako, mali mi je u bolnici, sve planirano se odgađa do daljnjega.
 

jurapz

New member
budu ovakvi setovi pa ako imaš sreće nađeš odgovarajuću
http://mostneededtools.com/images/300-10901-640x480.jpg

u ovoj
firmi imaju takve setove
Fullcool gdje bi ti stavio ovakve brtvice, te brtvice ne možeš nigdje upotrebiti na hidraulici. Nečeš ništa dobiti dotezanjem, mora polovna brtvica isto držati ako nije propala, gledaš da nije ispucala i deforimirala se.
Nisam dobro gledao sliku koju je darkooo postavio, jel se meni to čini da je lajtung koji ide u taj sklop skroz pojedena matica, netko je to dotezao kao majmun i skroz se pojelo, STRAŠNO, kao da je netko uzeo rolcange pa dotezao:eek:
 

fullcool

New member
Fullcool gdje bi ti stavio ovakve brtvice, te brtvice ne možeš nigdje upotrebiti na hidraulici. Nečeš ništa dobiti dotezanjem, mora polovna brtvica isto držati ako nije propala, gledaš da nije ispucala i deforimirala se.
Nisam dobro gledao sliku koju je darkooo postavio, jel se meni to čini da je lajtung koji ide u taj sklop skroz pojedena matica, netko je to dotezao kao majmun i skroz se pojelo, STRAŠNO, kao da je netko uzeo rolcange pa dotezao:eek:
slika je od pumpe sa dva izlaza, ono što se vidi na slici je izlaz servo volana i tu je lajtung uvrnut u maticu koja je zapravo nekakav ventil, kad se on odvrne na njemu je "O" ring. vidi se sve lijepo na slici.
 

darkoooo

Limunofil :-)
...Nisam dobro gledao sliku koju je darkooo postavio, jel se meni to čini da je lajtung koji ide u taj sklop skroz pojedena matica, netko je to dotezao kao majmun i skroz se pojelo, STRAŠNO, kao da je netko uzeo rolcange pa dotezao:eek:
Da, to je evidentno. Pogrešno je reći da je taj netko majmun, jer majmun to nikad ne bi učinio, ali čovjek bi i JEST. Netko nije imao pošteni ključ i dotezao je svojim "zubima" tj. rolcangama. Sreća je što na tom spoju ne curi, a najsretniji bi ja bio kada bih imao rezervni komad za ugradnju (nemam ga za sada).

Da jasno je i meni da da se lajtung uvrne u maticu, ali pogledaj u kakvom je stanju lajtung:shock:
Trebaš vidit u kakvom je stanju volan!
Kolo je kao da ga je netko onako... iz nervoze pogrickao...
Auto je generalno u dobrom stanju, motor u izvanrednom, ali ima tako nekih detalja koji oduzimaju dah.

Što se tiče one gumice brtvice, preporučam se Juri čim mu dijete ozdravi :)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh