Motorić klapne klime

kileVTS

New member
jel imao netko slicnih problema? kad se upali auto, u ventilaciji se cuje pucanje, kao da nesto zapinje, traje 3-4 sekunde i stane i to je to...sve uredno radi.

koje je riješenje, koliko je to posla i koliko financija?:grin:
 

ENHAM

rally ...
Re: motorić klapne klime

Kad upalim auto cujem zujanje (CITAJ BRUJANJE) tamo negdje ispod CDplayera ... ponekad traje minutu a ponekad i 20 minuta... jako je.Nemam pojma o pojmu.
 

Citru

New member
Re: motorić klapne klime

jel imao netko slicnih problema? kad se upali auto, u ventilaciji se cuje pucanje, kao da nesto zapinje, traje 3-4 sekunde i stane i to je to...sve uredno radi.

koje je riješenje, koliko je to posla i koliko financija?:grin:
jesi uspio otkriti sta puca?
 

Monk

Different Spirit
Re: motorić klapne klime

@ kileVTS
Problem je u motoricu za otvaranje klapne unutarnjeg/vanjskog zraka. Popravka motorica nema jer je kvar u tome sto u njemu popucaju zupcanici tako da ga treba zamijeniti. Novi motoric kosta oko 100 eura.

@ENHAM
Za ovakvo nesto prvi put cujem :confused:
 

kileVTS

New member
Re: motorić klapne klime

bit ce da je tako, svi vele da je taj motoric klapne klime. kad upalim recirkulaciju zraka, onda se ne čuje ništa.

to je investicija od oko 1000 kn pa necu rijesavat nego tak ostavit, majstor mi rekao da nis nemoze bit tako da ne diram , jedino ako mi bas smeta. a ne daje mi se sad 1000kn, taman sam tolko ulozio u njega na redovnom.
 

Citru

New member
Re: motorić klapne klime

Znam i ja sad. Ako imas oznaku potrazi po netu, mozda naletis na jeftinog. Sad ti vuce vanjski ili unutadnji zrak?
 

kileVTS

New member
a može obadva. ali kad stavim da vuče unutarnji, nema klapkanja, kad upalim da vuče iz vana, počne klapkat jedno 3,4 sec dok ne preokrene i onda je mir. zna tu i tamo ali ne smeta.
 
Na vrh