Motor za servo Saxo 1,5 D

Pèelyca

New member
Dečki, evo mene opet!

Da li netko zna tko prodaje ili di se povoljno može nabaviti elektro motor za servo za Saxo 1,5 d, 2001.g?

I koliko to cca košta ak je s tak starog auta, rabljeno a ispravno...

IIIIII - postoji li šansa da se to popravi ili baš treba mijenjati?
 

Pèelyca

New member
Elektromotor je u banani. I neki reparirani koji kao uredno radi mi je preskup (1.800kn). Kod Tokića košta oko 4.800 kn.

Ma skoro sam se ubila jedan dan kak teško vrti.-..

Moram bar malo novaca (ali fakat malo) prikupiti, pa ću ga otpeljati idući mjesec kod mog mehaničara da vidi kaj se može složiti. Ali bit ću nekoliko dana bez auta, naravno... A, kaj ćeš, i tak ću biti kad ovaj da svoje! Bolje se navikavati po malo!
 

Pèelyca

New member
E, hvala Mirda! Mogu pitati, ništ me ne košta,ali čisto sumnjam da bu bilo za parsto kuna koliko sam si ja zamislila... (ja, pametna, to gledam kao po vrijednosti auta! - TUPSI ja!!!)

EEEE, ovaj iz Ivanića je bez tog dijela. Preporučio mi je jednog drugog u Dubravi, pa čekam...
U grob će me taj auto stjerati!!! U GROB!
 

platon

manijak
U slavoniji je to sve jeftinije.. ;) Prijatelj što radi citroene ima servo pumpu i traži 100eur za nju. E sad treba vidjet dal će ti štimat.. ako može slika pa ti vidim i javim.
 

Pèelyca

New member
U slavoniji je to sve jeftinije.. ;) Prijatelj što radi citroene ima servo pumpu i traži 100eur za nju. E sad treba vidjet dal će ti štimat.. ako može slika pa ti vidim i javim.
E, al nije servo pumpa, eć elektromotor za servo. Jedan iz Osijeka mi je rekao cijenu 1.800 kn!!!! HALO?? Ovi koje sam tu zvala rekli su 600-750 kn, ali trenutno nemaju.
Ma, ne znam sama, dok skupim 400 kn ide k mehaničaru pa možda će moći popraviti...
Najgore je kaj mi auto treba isključivo za vožnju djece, jer do konca godine ne šljakam,a nije siguran...
budem i to riješila već...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Mora da je na motoriću otišla koja piksa, ležaj, četkice..
malo truda, pravi maher to riješi za 100tinjak krznenih.

dva šarafa i sve se vidi..
 

Pèelyca

New member
Al mora izvaditi i sve rastaviti i sastaviti? Za stoooo kuna???? Ajd ak netko zna tko bi to umio za toliko novaca i to sve za nekoliko sati - kada dobim plaću, dolazim!

Nego - danas je sam od sebe servo neko vrijeme radio!!! Bez da sam ga lupila!!!! A više ga ne lupam uopće - vježbam mišiće i molim Boga da bum skrenula u zavoju i imala dosta snage za izvrtiti volan!
 

Krky

Lakerski profesionalac
Al mora izvaditi i sve rastaviti i sastaviti? Za stoooo kuna???? Ajd ak netko zna tko bi to umio za toliko novaca i to sve za nekoliko sati - kada dobim plaću, dolazim!

Nego - danas je sam od sebe servo neko vrijeme radio!!! Bez da sam ga lupila!!!! A više ga ne lupam uopće - vježbam mišiće i molim Boga da bum skrenula u zavoju i imala dosta snage za izvrtiti volan!

Mislil sam 100tinjak kuna tokarenje piksica, a i ležajčić nije novi, više od 50kn, ili lemljenje četkica,
po tvojoj priči siguran sam da nije veliki kvar čim on malo radi malo ne..
..neznam kak je pristupačnost na saxu, ali mislim da bi se trebalo do motorića dojti bez da se skida letva dole, treba videt na grabi ili dizalici kad se skine ona obloga ispod motora, bez koje se ja trenutno vozim:D:D:D
 

Pèelyca

New member
Skinula sam ja zaštitu motora jer je strašno rondala, kad sam auspuh dala popraviti...
Mislim da bi se moglo odozdola bez frke doći jer kad gledam odozgora, taj dio je full zadnji!
:angel:
Još bum to na kraja sama išla drkariti!

Pa ček jel nije ovo elektro servo pumpa na saxu koja stoji kod prednjeg branika? :confused:
Kriki je dobru sliku stavio. Al ima i ovaj dio (kolko sam vidla - ili sličan - tu sam išla provjeriti da li ima ulja u servu...). Možda je to pumpa, ali meni je elektromotor od serva otišao - to kaj je na krikijevoj sličici...

eee, kad bi ovak prek foruma mogli i aute teleportirati....il kak bi se već to zvalo....:whistling:

SORRY - KRKY, ne kriki....:):)

Inače, da je pumpa bilo bi više nego duplo jeftiniji dio (kod Tokića ak se uspoređuje omjer cijena)
 

Konrad

New member
Krky je fulao...to je letva volana za C2 i C3...ti imas servo izveden kao na slici od Platona...

el. pumpa umjesto klasicne mehanicke koju vrti remen...

znaci tebi je u problem na Platonovoj slici ne Krky-evoj...

Pa ček jel nije ovo elektro servo pumpa na saxu koja stoji kod prednjeg branika? :confused:
ona ima letvu volana i ovaj elektrohidraulicni sklop (spremnik servo ulja i el. pumpa)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pa ček jel nije ovo elektro servo pumpa na saxu koja stoji kod prednjeg branika? :confused:
To bi trebala biti elektro servo pumpa.
Ali ona ima mi se vidi progresivnu elektro letvu (Servotronic)
Pčelyca, kaj si vidla da imaš, ovo na mojoj fotki ili na Platonovoj?
 

Konrad

New member
Krky tvoja slika je C2 i C3...znaci imas iza akumulatora racunalo serva i elektromotor na letvi volana...

ona ima ovu drugu opciju...

nek da broj sasije pa se uvjeri u Citroen Serviceu...
 

Pèelyca

New member
A kaj velite da ja to sutra slikam i tu objavim sliku? ;)

(joj, moram prije očistiti motor - da se ljepše vidi!) - šalim se; čist je!

A, kao što rekoh i ranije - meni se čini da imam i jedno i drugo! Al, halo, žensko sam i nisam te struke!
 

Krky

Lakerski profesionalac
Krky tvoja slika je C2 i C3...znaci imas iza akumulatora racunalo serva i elektromotor na letvi volana...

ona ima ovu drugu opciju...

nek da broj sasije pa se uvjeri u Citroen Serviceu...

Je, tak je, sve sam zmešal,:D sam mislil da Saxić već ima kak i c2 i c3
 

platon

manijak
mijenjao sam tu elektro pumpu prije par godina, zato znam...ima dvije vrste

ima ljudi koji to i repariraju, ali neznam za koju cijenu i dali se isplati
evo jednog: link
 

Pèelyca

New member
Al, ne znam više ko je u pravu, al vjerujem svome mehaničaru. U Tokiću su mi po broju šasije rekli da servo pumpa košta oko 1800 kn. Kad sam zvala majstora da to kupim, rekao ne NEEEE, nije tebi servo pumpa, ti imaš elektromotor za servo -to ti šteka. Pa mi je lik u drugom Tokiću našao dio za 4750 kn. Ovaj prvi je petljao po kompu oko 10 min i čisto sumnjam da je ispravan dio uopće vidio.
Sva sreća da ovaj forum postoji, inače bi izludila više - da se bar nekome imam izjadati glede tog tzv.auta.

(a nemrem naći nikoga ko bi ga htio zamijeniti za berlinga 2007!ROFL)







 

platon

manijak
Da, to je električna pumpa koja tjera ulje u servo...e sada nju ili mijenjat ili reparirat. Znači netko da ju skine i popravi elektro motor.
 
Na vrh