Motor u C4

Pitam za sestru

New member
Pozdrav svima. Novi sam član pa nisam još upoznat sa nekim detaljima foruma stoga mi oprostite ako nešto falim. Zanima me slijedeće. Sestra bi kupovala auto ali ne zna točno šta bi odabrala. Sviđa joj se C4 a i C3. S obzirom da imamo priliku kupiti jedan dosta dobar C4 1.6 hdi sa motorom od 80kw, zanima me do kojeg godišta se je ovaj motor ugrađivao u C4? Čitao sam nešto na netu ali nisam došao do korisne informacije. I drugo pitanje, Na koliko kilometara je potrebno raditi izmjenu distribucije na takvom autu?

Hvala.
 

gambler072

C5 enthusiast
Rekao bih do 2009/2010, jer je to Euro 4 motor, a 2010 je na snagu stupila odluka o obaveznoj ugradnji Euro 5 motora. Da li je postojeci modifikovan, ili dizajniran novi, to ne znam, ali koliko sam upratio Euro 5 motori imaju 81-85kW. Mozda neko zna nesto vise 🤔
 

Pitam za sestru

New member
Ma tako sam i ja nešto našao na internetu. Ovaj što bi ga mozda kupili je 2015.god. i vlasnik kaže da je u njemu motor od 80Kw a to je 109Ks a ne 112. Tako da sam poprilično zbunjen, mislio sam da nije dobro napisao u oglasu.
 

Kele

PSA Fan
Ako je 2015 god. ,to je euro5 motor. Možda je čak iz one serije sa e-HDI motorima od 82 kW ili 112 konja.
Neka ti vlasnik pročita VIN broj, tamo stoji oznaka motora.
9HR bi trebao biti motor.
 
Na vrh