MojDS5 bono

bono

Active member
uzeo malo vremena da ga ukratko predstavim..

DS5 1.6 hdi DV6C 84kw "automatik" ETG6 tip motora 9H05 (2014).

prva registracija 07.08.2014.
kupljen 20.11.2017. (SLOVENIA)
sa157882 kilometara sa ljetnim gumama 215/60/16 fulda, + novim zimskim gumama i godišnjom vinjetom (SLO - 110€).
sve ukupno 14000€ (keš)
trenutno stanje prijeđenih kilometara 206000.

više o održavanju želim kasnije🙂

dvije slike današnje😁

pozz..
 

Prilozi

bono

Active member
evo nešto malo više od 2 mjeseca odrađeno na DS-u


➡ detaljno čišćenje interijera ,impregnacija kože i plastika
➡ detaljno pranje vozila
➡ gliniranje laka
➡ strojno dvoslojno poliranje vozila
➡ aplikacija GTECHNIQ Crystal Serum Light keramičkog premaza na karoseriju vozila trajnost 3 do 5 godina
➡ aplikacija GTECHNIQ EXO v4 hidrofobnog premaza na karoseriju vozila(daje hidrofobnost i olakšava čišćenje vašeg vozila sa trajnošću do 24 mjeseca) .
➡ aplicirana keramička zaštita vjetrobranskog stakala Gtechniq G1 trajnosti do 1 godine ili 20.000 km ostala stakla Gtechniq G5
➡ zaštita vanjskih plastika sa GTECHNIQ C4

malo slika

https://postimg.cc/gallery/CVPzZGv
 

bono

Active member
je redovno. nema kod mene trte-mrte.
svake godine početkom lipnja godišnji servis. čak na početku kupnje auta (studeni),prije godišnjeg kraj srpnja (odlazak na malo duži put) zamjenio preventivno ulje motora, filter ulja i filter goriva. zbog auta i sebe da sam miran ☝
prema servisnoj knjižici servis rađen 25tkm (skoro 2X godišnje). jer za 3,5god. starosti kad smo ga kupili imao malo manje od 158tkm.
 

bono

Active member
mali look 😀

lijevo - LED, DESNO - halogen

žmigavci


rikvec


stop


rikvec-OsramLEDriving 12V 1,2W P21W(BA15S)
stop-Osram LEDriving 12V 2W P21W(BA15S)
žmigavci-Mline žarulja 12V PY21W (BAU15S) 13XSMD 5050
 

bono

Active member
kako smo se uopće odlučili za kupovinu DS-a

obitelj se prvi put povećala za jedan član (rođenje sina 2017.). i trebalo veći auto (imali i još ga imamo P206). uzeli smo sa sobom dječja kolica (košara i sklopljivo "podvozje"). u P2008 i 3008 nisi mogao zatvoriti gepek (ona ukrasna polica u vodoravni položaj ili "ruleta") kad si najbolje što se dalo nagurati kolica od dva dijela. gazda koji se bavi prodajom/uvozom već lagano nervozan. znali smo da idemo ubiti gledat DS-a bio na webu. ovo sve prije je bilo okolišanje s isprobavanjem kolica.

opa gepek se normalno zatvorio kod DS-a. pala je odmah probna vožnja. prvi put sjeo za "automatik" (vozio tuđe malo). malo da se ugrije (11.mjesec) tokom vožnje, nakon laganog skretanja na obilaznicu u 2. brzini gas do poda (osjetio onaj klik prekidača za limitator brzine) i prebaci u 1.brzinu. malo me bilo sram. vratili se natrag digao poklopac motora
fino uredno. tokom vožlje data garancija godinu dana motor, mjenjač i elektro motorići i slično osim potrošnog materijala. imao je čovjek već ponudu za DS (staro za staro možda finta trgovačka). dao neki popust (1000€) a ja htio 10% i plus ostalo navedeno gore na početku teme. sljedeći dan zakaparili i to je to.
dječja kolica su valjda presudila.
 

bono

Active member
mjesec-dva nakon kupnje problem s prednjim parking senzorima. senzori podivljali, zvuk, ne radi kamera, naprijed nazad pišti, pravi cirkus. u vožnji ništa. 2-3 dana ništa pa opet isto. zovem, otišao reklamirat (dao čovjek pismenu garanciju godinu dana), nisam ni "okrenuo glavom" problem riješen. kaj? ma čovjek skinuo tablicu i malo bolje zašarafio nosač iste i gotovo.
prvi put imati prednje senzore 😁

vidi se sa slika stvarno su blizu tablice


 
Na vrh