Moj VTS :)

ironmladen

Member
Donator foruma
Prošli smo tehnički, ali eko test na jedvite jade.
Na leru je ok, na povišenom gasu je ok prvih 10-15 sekundi i onda CO skoči i lambda pada.
HC ostaje ok, tako da katalizator ne bi trebao biti. Ili iz nekog razloga krene zalijevati benzin (a nebi trebao jer ne smrdi na auspuh) ili lamba ne valja.
Čisto pitanje iz znatiželje: dakle nisi osjetio ništa manje snage u vožnji, nego je indikacija loše sonde bio samo slab eko test?
(stari mi ima benzinca starog 12 godina, pa zato pitam).

P.S. I ako može bonus pitanje: što je HC 🤓

Hvala! Poz
 

Cutac

Prèkaroš
dakle nisi osjetio ništa manje snage u vožnji, nego je indikacija loše sonde bio samo slab eko test?
Apsolutno ništa, jedino potencijalno što nekad spusti okretaje na cca. 500 kad ga upalim, pa digne na 800.
Ali to može biti do papučice gasa, klapne, MAP-a, svačega nečega, a dešava se jako rijetko tako da mi se ne da to loviti.

Jedino što se nekada zna osjetiti je miris benzina kod zaustavljanja na semaforu nakon vožnje na istom gasu neko vrijeme, ali to sam pripisao EVAP-u.

što je HC
Ugljikovodici, pokazuju količinu nesagorenog goriva.

Sad, možda za vikend, će dobiti novu lambdu i svjećice, pa ćemo vidjeti jel ima razlike. MAP sam htio promijeniti isto, ali na ugašenom motoru dobro pokazuje, tako da pretpostavljam da je ispravan.

Najbitnije je da navoj za lambdu ostane u cijevi auspuha, inače sve mora dolje...
 

Cutac

Prèkaroš
Lambda zamijenjena, u ovih 10ak km nisam primjetio neku razliku u vožnji, ali ljepše/mirnije pali.
Boja lambde je uredna, ne upućuje da je smjesa kronično bila previsoka.

Nisam ništa primjetio ispod auta, osim da je trul... Ono što je bilo hrđavo još 2017 ipak je prošlo u rupu, tako da je dole dobro, a gore se trusi.
To će limaru nek izreže i ostavi izrezano, ta komora u podnici služi za dizalicu u tvornici na sastavljanju. Zato i trune jer taj dio radi dizalice nije zaštićen.

Mimo toga je sve okej.
 

Cutac

Prèkaroš
Promijenio svjećice, 10 tisuća kilometara.
Da ih operem, mogao bih ih kao nove prodati, odlično izgara :D
Očito da problem prebogate smjese na ekotestu nije "stvaran".

1687876025434.png


A počeo sam razmišljati o prodaji. Ne želim ga prodati, ali mi ga je žao, jedva da ga vozim. Napravio sam 2000 kilometara u 6 mjeseci...
I to je 500 jer sam išao u Rijeku i 400 jer je c4 bio na servisu klime, znači 1000 kilometara u pol godine...
Tih 3-4-5 tisuća eura koje bih mooožda mogao dobiti za njega mi ništa ne znače, ali glupo mi je ulagati u auto koji stoji u garaži stalno. Bar da ga gledam ili nešto...
 

Cutac

Prèkaroš
Penzić izašao iz garaže nakon dva tjedna, da ode limaru na dogovor o sređivanju hrđe. Kaže da će probati bez rezanja to očistiti, pa ćemo da vidimo.

A budući da selim iz Siska, ovo paljenje svaka dva tjedna će još i dobro biti, moguće da će po tri-četiri tjedna biti ne vožen. Možda sad kad dođe loše vrijeme motor padne u drugi plan pa malo donese spasa VTS-u.
Danas ću ga oprati i navoskati da propada čist.
 

Cutac

Prèkaroš
Budući da se penzaču počeo ljuštit krov (na par mjesta ima da se dignuo bezbojni, srećom se za sad vidi samo kad se zagleda), na proljeće ga planiram špricati.
Ali, budući da ga diram i da imam pola krova stakleno praktički, razmišljam da ga špricam ili da ga presvučem u crnu foliju. Cijena je tu negdje, tako da to nije bitno. Izgleda fora crn, ali nekako mi je seljačija i fora je ovaj kontrast zadnjeg stakla.
Zanimaju me i tuđa mišljenja.

1692967641726.png

1692967651164.png
 

Cutac

Prèkaroš
Naravno, gloss bi išao. Idealno bi išlo metalik, ali ne znam jel toga ima, a najidealnije boja kao na spojleru.

Hvala na komentarima! Budem smislio do proljeća :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da su sjajni crni krovovi seksi.

Al imaš teorijsku podlogu i za bijeli krov, meni nije toliko seksi, al manje grije i Loeb ga je furao

 

Cutac

Prèkaroš
ja cu ispast parti brejker, meni izgleda odvratno
radi razloga kojeg si spomenuo
A da, meni je isto ljepši crveni krov.

al manje grije
E, to je stvarno veliki plus :D

Bijeli izgleda ko da je netko radio nešto i stao u pola posla. Ili je furgon :D

Vidit ću, mislim da ću farbati u crveno. Daleko je proljeće, treba ga dočekat prvo.
 
Na vrh