Moj VTS :)

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E za to služi forum :D
U krivu sam da, sad sam se ja zaletio jedan korak predaleko. Pretpostavljam po dosadašnjem iskustvu... na Kiji radi baš tako. Kad pereš stakla, peru se farovi. Nema zasebne tipke.
Na Alfama (bar ova prethodna generacija) je jedna pumpa, pa onda sa jednim ili dva pipka.

Al Citroen, dvije odvojene pumpe... neznam jel to bolja ili lošija opcija :D
 

Cutac

Prèkaroš
Na A3 se povlačenjem ručice peru i šajba i farovi, nema druge opcije. Što mi ima smisla, jer ako želiš prati šajbu, velika je vjerojatnost da su i farovi zmazani.
 

diegos

Well-known member
Hah eto svaki ima svoje :D Mazda svaki 4. ili 5. put pere farove (samo ako su upaljena svjetla) ili ako dvaput povuces rucicu... Lexus isto tako slicno, mislim i Toyota. Renault mislim da ima posebno tipku
 

Milosh

Test
Kod većine Fordova, pranje farova se aktivira pri prvom pranju sajbe a nakon toga pri svakom četvrtom pranju sajbe. Kod nekih primjeraka se aktivira pri svakom drugom pranju sajbe, zavisi od softvera.

[size=8pt] Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk[/size]
 

Ruske

Active member
citajuci prvi post, mislim da si prevaren...pogotovo ako je cifra ona koju si pisao na bug forumu...zelim ti srecu, sto manje antipollutiona, sto manje problema sa strujom, ako trebas majstora, dam ti broj iz rijeke braca koja rade sve zivo, meni su sredili auto kako spada...
 

Cutac

Prèkaroš
Mislis, zasto?

Je, da sam znao da su farovi preradjeni, ne bih dao te novce, ali sto je tu je.
Ti u Rijeci su strucni sa VTS ili?

Jos kad odem svom mehanicaru, bas razmisljam da mu ostavim auto da mi pregleda sve i sredi.

Kvačilo manje trese, ali opet se čuje, za mjenjač ćemo vidjeti kod izmjene ulja i gas je malo sticky(što bi to moglo biti?).
Ali mislim da nije baš grob. Interijer je očuvan, vanjština(izuzev novog prednjeg kraja :D), ali vidjet ćemo s vremenom.

Sad sam vozio c4 na pranje i ne moram ni govoriti razlike u odnosu na VTS-a. Puno tiši, puno mekši, mekše kvačilo, mekši mjenjač, jedino fali motor i ispuh. :)

Malo sam oprao motor i sredio ono curenje vode za prvu ruku.



 

Ruske

Active member
strucnjaci su za struju. tocka. to je sve sta trebas

ugl, kad vidim malo, taj VTS nije nimalo bolji og mog...mozda jedino km i godiste (neznam, nisam stigao citati sve, osim prvog posta letimice) + nema kozu...cak ima i vise problema od mog

kako mislis farovi preradeni?

ako stignem kasnije/iducih dana cu procitati cijeli topic, ali sorry, mislim da si pretplatio auto...ja svog nemogu prodati za 20tkn tako rec, svih strah potrosnje, popravka buducih, struje iako ih uvjeravam da je sredena i od tad nikakvih problema...i tako dalje da ne nabrajam
 

Cutac

Prèkaroš
Ima kožu+alkantaru. Farovi su tvornički xenon bili, ali su stavljeni halogeni iz nekog razloga.

A za cijenu, ne znam, šta je tu je.
 

tekken

Summum ius, summa iniuria
ajde mozda se vidimo i negdje na cesti(mog nemos fulat) :whistling: makar sam vecinom u VG u zadnje vrijeme, cini mi se da je prva slika negdje sa zelenjaka, a druga tamo kod konzuma u naselju :D
 

Ruske

Active member
alkantaru da...nije full koza...sumnjivo mi ako ima 80tkm ako sam dobro procitao na bug-u...al ok. a farovi...zabijen 100%, kao i moj, ali barem su stavljeni original farovi bixenon. neznam kako nisi vidio odmah prije kupnje da nisu ti farovi...ili nisi znao da su lece + bi?

o boze moj, sad procitao. iskreno cu ti rec...ne zato jer nisi uzeo mog, nego jer mislim da si zesce prevaren. mozda radi km (sto ce se vidjeti na dgn), vise radi popisa poslova kojih moras obaviti...tu imas barem 10tkn popravka...a da ne ubrajamo bixenone...neznam...sretno!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Reko ja... zovi Rusketa, al ne :D Valjda su km barem na tehnickom pregledani?

No sta je tu je, napravit ce se i iz ovog vrhunski auto, ne sumnjam i Cutaca ;)
 

Cutac

Prèkaroš
@tekken, blicam sivim kupeima od sad :)
Obje su iz naselja slike :D

sumnjivo mi ako ima 80tkm ako sam dobro procitao na bug-u
85 sada ima.
nisi znao da su lece + bi?
Dap, mislio sam da su tvornički. Prednja tablica je bila lagano oštećena, ali pretpostavio sam da se naslonio na neki zidić. Znači da udarac nije bio dovoljno jak da mora novu tablicu stavljati :D

vise radi popisa poslova kojih moras obaviti...tu imas barem 10tkn popravka...a da ne ubrajamo bixenone...neznam...sretno!
U čemu može biti toliko novca?
Pa ima kvačilo, možda mjenjač i plafonjeru, sve drugo je u redu.
Treba malo sve očistiti i osvježiti, ali to ne bi trebalo biti skupo. A farove ne diram, nisam lud da dam 10 tisuća kuna za farove.
Da, vidio sam kod grla žarulje za dugo svjetlo, ima nekih spojenih žica, definitivno je nešto kemijano.

Nego, tko kupuje rabljeni iz SB ili okolice, prvo nek se meni javi :D

Valjda su km barem na tehnickom pregledani?
Jesu i po tome se čine u redu.

No sta je tu je, napravit ce se i iz ovog vrhunski auto, ne sumnjam i Cutaca
Ja se nadam da samo ove tri stvari treba napraviti, da ne bi bilo nešto više skriveno.
Jedino ti farovi, pa mater im :cenzura::cenzura::cenzura:em, kad nisu već mogli staviti kako je bilo, mogli su reći meni, đubrad.

Ali kažem, prije kupovine rabljenog, javite se meni :whistling:
 

Milosh

Test
Ne znam jesi li provjeravao opremu na service.citroen.com prije kupovine, tamo jel stoji da ima xenone?

Èak i ako jesi provjeravao (service zna grijesiti), prva indikacija da nešto nije u redu je trebala biti činjenica da unutra nema podešavanja visine snopa a on ima halogene farove.

Btw, što se tiče xenona, malo je apsurd što ti sad imaš svu ostalu opremu u autu koja je potrebna i koju je inače najteže ugraditi. Nabavka samih farova ne mora uopste biti skupa, uz malo sreće.

Znaš koliko sam ja platio oem xenon farove za Fokusa? Dao svoje halogene i doplatio 40 eura! A ostatak prednje instalacije (pumpa, crijeva i prskalice sa poklopcima) platio još 40 eura.

No sta je tu je, napravit ce se i iz ovog vrhunski auto, ne sumnjam i Cutaca ;)
Takodje! Dobro rečeno.

[size=8pt] Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk[/size]
 

Cutac

Prèkaroš
Stoji da ima xenon. I jesam, provjerio sam service, napravio popis opreme i sve pregledao, ali ovo sam previdio.
A znam neke aute koji imaju automatsko podešavanje halogenih. Ne znam sad točno, ali znam da sam to vidio u jednom autu i iznenadilo me.

Btw, što se tiče xenona, malo je apsurd što ti sad imaš svu ostalu opremu u autu koja je potrebna i koju je inače najteže ugraditi. Nabavka samih farova ne mora uopste biti skupa, uz malo sreće.
Da ih mogu nabaviti za parsto kuna, onda da, ali ovako mi nije neki prioritet.
To se stigne, ovi svjetle i dobro :D


Hvala i tebi i Ivanu na podršci :grin:

A i vidjet ćemo što sutra majstor kaže.
On je imao i radio na autima kakve ja ne bih znao upaliti, a i iz izvoženih, neodržavanih auta je radio tvorničke primjerke. Za ruke se ne sekiram, samo treba love :D
 

toma

Active member
Ti si kupio mačka u vreči kao što sam i ja tu od jednog s foruma. Samo što sam ga ja sredio do kraja tip top i onda sam ga morao nažalost prodati za bijednih 2000 eura..da nisam rađe bi s njim drva vuko..bem ti što omaložavaju taj auto(c5)
 

Cutac

Prèkaroš
4300€

Možda nije baš mačak u vreći. Da ne kopam, tj. da sam tipični vozač, a ne car guy, ne bih pojma imao da farovi nisu originalni. Jedino što bih znao je da kvačilo proizvodi zvukove kad ga se stišće i otpušta i da ne radi plafonjera.
Slažem se da nisam kupio ono što mi je rečeno, ali opet mislim da nema problema većih.
Ali o tome sutra nakon posjete čarobnjaku :D
 

Mirage

Well-known member
Sve ok ali stvarno previše pederski od onoga tko je tebi prodao auto, a da to nije spomenuo možda si i sam malo previše požurio.

Nadam se da ćeš svejedno imati puno wow trenutaka u tom autu.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma i da sam se ne znam kako požurio, pa red je reći da je takvo nešto prerađeno.
Ili si :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a i ne želiš reći, ili si blentav pa ne kužiš da ti auto iz servisa nije došao kakav je ušao. Ili si :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a i šutiš o udarcu, a opet blentav pa nisi skužio da nije ostao xenon.

Možda prodavač čita temu pa da ne ispadnem neki prostak, ali tako je kako je. Takve stvari ne prešutiš ako ne želiš da te netko popljuje.


Hvala, javim se sutra poslije pregleda sa updateom :)
 
Na vrh