Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Koliko?
2/3 od 2000 hehe
Jedino ne znam jel to 1333 ili 1334 kune.

Ako su neke bolje 16ice, onda vjerovatno oko 2500
Ma kako? T005 sam platio oko 1900, 205/55/16. A i VTS ne ide na 16 :D
Budu išle Asy 6, ali nekad tamo, baš baš nemam vremena za to sada.


Nego, kolega gudelj gudelj je negdje iz zaborava izvukao onu remenicu koja se ne proizvodi. Kako, pojma nemam :D. Na kutiji je oznaka da je iz 2017. Preporuka je da se lageri stariji od 3 godine ne koriste, tj. nakon cca. 3 godine se očekuje razdvajanje sapuna i ulja, ali budući da se radi o zatvorenom lageru, ništa što malo fena za kosu i vrtnje rukom neće srediti.
Kutija je SNR, unutra je Gates remenica i FAG lager, znači isto kao tvorničko. Ovo ću montirati, ako bude sreće, sutra, a ako ne, onda nekad sljedeći tjedan, ako stignem. Iz stare remenice ću pokušati izbiti lager i uprešat ću novi 2Z SKF, pa ako mi baš bude dosadno, vratim ju nazad gore.

Kolegi stvarno veliko hvala i svaka čast što je to uspio naći!!

I izgleda da ću dobiti novu priliku za zamjenu španera. Ovaj put će biti lakše doći do nedostupnog vijka kad skinem ovu remenicu, bar mislim, vidjet ćemo.
 

Cutac

Prèkaroš
1654725024522.png

Dok sam ih tovario u auto, čujem subwoofer prdi. Skinem rešetku i skužim da je surround potpuno strunuo. Jel ima tko kakav savjet za zamjenu? Dvije zavojnice po 2.5 Ohma, 16.5 centimetara, 10-13 cm dubine.
Nemam najblaže veze o snazi pojačala. Na nekom forumu sam našao 25WRMS@4Ω or 40WRMS@2Ω, ali to mi zvuči malo, nemam pojma jel točno.

1654725397749.png
 

Ruske

Active member
ja sam na radio spojio vanjski 400w rms 30cm od pioneera i bilo je taman, kutija neznam jedno 150 litara, ne sjecam se, pravo velika...
 

Cutac

Prèkaroš
Ma jok, nisam ja bass head, pogotovo ne u autu. Naručio sam sa amazona dva ovjesa od spužve, pa će valjda kroz dva tjedna stići da ga zamijenim i vidim jel ok.
Jebem ti zvučnik, s ovim mi se baš ne da zajebavat.
 

Cutac

Prèkaroš
Mrki5 Mrki5 problem je što nigdje ne mogu naći novi ovjes. Pitaj boga što će mi stići u pošti i hoće li valjati.

Milosh Milosh ne piše, piše samo kataloški broj. Ako je vjerovati nekom francuskom forumu, pojačalo daje 140W RMS za sub. I našao sam thread u kojem je tipu isto tako pukao ovjes, pa je stavio dual coil 4 Ohm 150W RMS zvučnik i zadovoljan je.

Ne znam, ako ovaj zamjenski ovjes ne bude dobar, uzet ću ovaj Musway zvučnik i probati sa njim. Ako bude preslabo pojačalo, dodat ću zasebno pojačalo za sub, a ostaviti Musway u original kutiji.
https://musway.de/english/mw622-subwoofer.html
 

Cutac

Prèkaroš
Zvučnik će u ponedjeljak u poštu i ide na reparaciju.

Od novosti, nove gume, Goodyear Asymmetric 6, odlične su. U odnosu na Dunlop (koji je sad i star), auto je direktniji, udobniji i puuuno bolje drži cestu u zavojima. Trebat će mi neko vrijeme da se priviknem, ulazim u zavoje puno sporije nego što gume mogu izdurati :D
I tihe su baš.
1654961227545.png

Nova remenica montirana. Sad se napokon više ne čuje ono šuštanje kad klima radi. Mislio sam oduvijek da je to ekspanzioni, kadli - ova remenica. Još uvijek se malo čuje, pretpostavljam da radi španera. Španera kojeg opet nisam mogao zamijeniti, nema šanse da dođem do vijka, ne znam kako se to mijenja. To ću nekad na jesen odvesti na servis. Za sad je tih i ne vrti se "vječno", jedino je na stetoskopu malo glasniji.
1654961324563.png

Izvadio sam stari ležaj i budem uzeo novi. Pa ću vidjeti, možda stavim staru remenicu sa novim ležajem jer je ovaj "novi" iz 2014. ili 2017., nisam siguran. A to je više od shelf life-a za ležaj, pa šta ja znam.
 

Ruske

Active member
Mrki5 Mrki5 problem je što nigdje ne mogu naći novi ovjes. Pitaj boga što će mi stići u pošti i hoće li valjati.

Milosh Milosh ne piše, piše samo kataloški broj. Ako je vjerovati nekom francuskom forumu, pojačalo daje 140W RMS za sub. I našao sam thread u kojem je tipu isto tako pukao ovjes, pa je stavio dual coil 4 Ohm 150W RMS zvučnik i zadovoljan je.

Ne znam, ako ovaj zamjenski ovjes ne bude dobar, uzet ću ovaj Musway zvučnik i probati sa njim. Ako bude preslabo pojačalo, dodat ću zasebno pojačalo za sub, a ostaviti Musway u original kutiji.
https://musway.de/english/mw622-subwoofer.html
ako se ne varam tj akose dobro sjecam, oem sub je puno plici nego ovaj, a sama kutija je isto plitka...mislim da ti ovaj musway ne bi stao...
 

Cutac

Prèkaroš
Zar to postoji?
Da, jer se mast sastoji od ulja i sapuna koji se tokom godina razdvoje. Imam negdje kantu INA masti iz bivše države, mogu ti slikati.
Jer se radi o zatvorenom ležaju, to bi se trebalo ponovno pomiješati korištenjem, ali šta ja znam, razmislit ću o zamijeni.

ako se ne varam tj akose dobro sjecam, oem sub je puno plici nego ovaj, a sama kutija je isto plitka...mislim da ti ovaj musway ne bi stao...
Jednako su visoki, stao bi Musway. Ali sutra ga šaljem na reparaciju, pa ostaje original.
 

Milosh

Test
Da, jer se mast sastoji od ulja i sapuna koji se tokom godina razdvoje. Imam negdje kantu INA masti iz bivše države, mogu ti slikati.
Jer se radi o zatvorenom ležaju, to bi se trebalo ponovno pomiješati korištenjem, ali šta ja znam, razmislit ću o zamijeni.
Ok, to razumijem, ali imaš li negdje podatak o tome od proizvođača ležajeva, ili je to samo tvoja pretpostavka (da se neće pomiješati) i tvoja predostrožnost?
 

Cutac

Prèkaroš
Zvučnik još nije gotov i muzika je dosta šugava sada, no bez nje mogu.
Veći je problem što gume nisu dobro izbalansirane. Trese i volan i auto.

Neću reklamirati, nego ću u Autolab na balansiranje sa pritiskom. Ne da mi se nikako, ali bolje i to nego ratovati opet sa balansom godinu dana.
A osim toga, stvarno ****čki drže. Jučer sam za probu traku za desno sa Novog mosta prošao sa 72 na sat :ROFLMAO: Vidio sam se u ivičnjaku, ali je kao po šinama prošao.
1655722271208.png
 

Cutac

Prèkaroš
Otkad sam očistio dizne, smanjila se prosječna potrošnja zadnjih par tankanja, znači definitivno je pišala jedna.
Zato razmišljam prije vremena zamijeniti ulje, jer vjerojatno ima benzina u njemu. Kalendarski bi trebalo 20.08., kilometražom (8000 interval) za 1500 kilometara...
Motul je skup, ali šta ja znam, prije ljeta i mora ne bi bilo loše promijeniti, pogotovo ako je upitno stanje radi dizne (ili dizni). Po mirisu ne mogu odrediti. Ima vonj benzina, ali i sumpor smrdi iz aditiva, a i bez analize džaba šnjofam.
 

Cutac

Prèkaroš
Koliko je 8100 xcess gen2 kod tebe? Trebam 6 litara.

Sad sam skidao poklopce ventila da vidim bregaste, izvrsno stanje. Nema ni naslaga, ništa. Samo je sve tamno od MoS2 :ROFLMAO:
 
Na vrh