Moj VTS :)

Dalibor

Dado Tornado
znači na ovaj forum dolaze i umjetničke duše... do sada sam to pretpostavljao, ali sada je tu i dokaz (y)

na umjetničkoj akademiji klasa bio si u klasi viktora popovića?!
 

Milosh

Test
znači na ovaj forum dolaze i umjetničke duše... do sada sam to pretpostavljao, ali sada je tu i dokaz (y)

na umjetničkoj akademiji klasa bio si u klasi viktora popovića?!
Ne znam ko je pomenuti pa ne znam je li to sarkazam ili šta? Inače sam svašta, ali umjetnička duša nisam.
 

Cutac

Prèkaroš
Bio kod limara sad, kaže nema greške, ne treba ništa raditi.

Ta rupa na pragu je tu po dizajnu. Ne znam zašto, ali je.

Ali bila je i Mazda kod limara hahaha
Sanacija hrđe, 14 tisuća kuna lolol
Post je automatski spojen:

1602075087348.png
Koju boju?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hebale te čelične. Ako moraju bit one, nek budu naturel, hrđave :)

Koja generacija Mazde 3 ?
 

Cutac

Prèkaroš
Danas idem vidjeti jel ima hrdje na mudli odozdo. Bilo je sa vozacke strane, vjerojatno ima i sa suvozacke.
Dizao i dizat cu ga ovdje, gdje mi je limar rekao da dizem.
I da, niti se klima, niti skripi, jebeno! Jedino mi skine gornji sloj konvertera, ali ostane onaj "konvertirani" ispod, tako da samo mahnem kistom dvaput preko i ko bog.
Nikad vise necu na prag dizati, a buduci da je karoserija kruta i ova tocka je ojacana, dizem zadnji kotac s prednjim, za zamjenu guma.
Jedino nemam kud gurnut podupirac jer je previsok za pod most...
Slike zaboravio
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
4 puta stisnuo i dignuo cijelu stranu :D
Jako je lijep osjecaj ostaviti ga na dizalici i ne bojati se da ce svakog trena savinuti prag.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Podsjetio si me... Idem naručiti. :) Pa, da uđem u Winntec klub na forumu. :)
Je li taj "pak" stigao s njom? Izgleda mi nestandardno mesnat.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Danas idem vidjeti jel ima hrdje na mudli odozdo. Bilo je sa vozacke strane, vjerojatno ima i sa suvozacke.
Dizao i dizat cu ga ovdje, gdje mi je limar rekao da dizem.
I da, niti se klima, niti skripi, jebeno! Jedino mi skine gornji sloj konvertera, ali ostane onaj "konvertirani" ispod, tako da samo mahnem kistom dvaput preko i ko bog.
Nikad vise necu na prag dizati, a buduci da je karoserija kruta i ova tocka je ojacana, dizem zadnji kotac s prednjim, za zamjenu guma.
Jedino nemam kud gurnut podupirac jer je previsok za pod most...
Slike zaboravio
To sam ja baš htel pitati kam ja najbolje staviti tak da se cela jedna strana digne z oba kotača. To štedi dost vremena.
 

Cutac

Prèkaroš
Je li taj "pak" stigao s njom? Izgleda mi nestandardno mesnat.
Nije, hokejaški pak iz Dechatlona :D

To mjesto se koristi i u tvornici za dizanje i držanje, plus je gumirano i neće se oštetiti.

Uglavnom, dizalica i mjesto za dizanje je super, hrđe je bilo neš malo, to je riješeno, jedino sam otkrio dvije stvari.
Kotač ima malo lufta u 9-3 pozicijama, to ću promijeniti i sponu i krajnik jer moram ići majstoru jer nemam stroj za optiku. Je skuplje, ali onda sam miran opet sto godina, a i jeftinije je odmah oboje, nego dvaput optiku plaćati.

Druga stvar, kočioni disk s unutarnje strane ima 5-6mm hrđe do vanjskog ruba, neš nije kak treba. To ću isto onda dati srediti, TRW TRW kombinacija, najvjerojatnije. Možda i sam riješim ak se ne pogorša vrijeme.


A druga stvar, vidim nisam postao na ovaj forum...
Farovi rondaju kad se da kontakt, kad rade inicijalizaciju. Mislio sam da je to normalno jer se oduvijek čuje, izgleda da nije. Danas sam silikonskom mašću podmazao sajle koje pomiču projektor i nakon vožnje više niš ne ronda!
E, ali su farovi pun vlage, valjda jer sam disao u njih pol sata. Vozio sam sa dugima, ali niš. Odmaglilo se ispred projektora i H1 žarulja, ali vanjska strana kod žmigavca je skroz mutna.
Sutra ću ga na sunce, nadam se da će se odmagliti i da neće ništa korodirati...




Dobio je i novi filter usisa, malo se bolje sad čuje, reži malo. Ili je stari filter bio poštopan ili se kvar na varijatoru faze poklopio sa novim filterom :D
1603233135725.png

I čistio sam volan. Uvijek sam mislio da se sjaji jer je takva koža, ali izgleda da je ipak bio prljav :D
1603233209815.png
P.S. guma koja dolazi sa dizalicom je pretanka i šalica dizalice sjedne na auto i ošteti ga, plus ne naliježe na cijelu površinu "jacking pointa".
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim da bi mi falio udoban auto. Jutros sam vozio njega, a sad VTS da se farovi griju i bome ne znam kako bih samo ovoga imao.
Moram uzeti nekome motor da me pusti, prosli put kad sam se zagrijao sam provozao bratovog i odlucio da aute vise volim :D

Jedino njegov ne izgleda ovako
 
Na vrh