Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Mali update:
Nekada moram provjeriti drugu stranu i ovu još u par navrata premazati. Radi se o prostoru ispred zadnjeg kotača koji je prekriven plastikom.
Provjerio tlak u gumama, propisani 2.4/2.5, meni bio 2.0/2.1 i to na tople gume...



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ali koliko vidim površinska. Ima on već dovoljno godina za skinuti sve odozdola i sređivanje. Neki stavljaju epoksi premaz za brodove :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ali koliko vidim površinska
Da.
Razmišljao sam danas da ga cijelog dam na tretman, ali ne znam, nema dovoljno toga da uništavam tvorničku zaštitu.
To bi zahtjevalo i da se most radi, da mijenjam sve selene, da odradim vilice, sredim iskrivljeni prag... Skupilo bi se bar 7-8 tisuća kuna, malo mi je previše za auto koji je u vrlo dobrom stanju. Ajde da stvarno treba, ali 3 puta godišnje što ga pregledam i premažem što ima mi ne vrijedi te love.
 

Cutac

Prèkaroš
E da, u zadnjih možda 300 km razina antifriza se ne miče nikamo!!
Triput pljunem, kucnem u drvo, bacim ciglu soli preko ramena...

A i sad kad sam tlak guma dignuo sa 2.1(toplo) na 2.6(toplo) i volan manje treska na autocesti :D
 

Cutac

Prèkaroš
Na toplim gumama :)
Propisano je 2.4 naprijed, 2.5 iza, za 205/50/17 kada su gume hladne, a računicom sam za 225/45/17 došao na 2.429 naprijed i 2.531 iza. Problem je što kada idem na benzinsku moram otprilike pumpati, budem si nabavio manometar da mogu očitati tlak na hladno.
 

visaluteju

Well-known member
Aha vidis ja to toplo hladno nikad nisam pazio. Nekidan vidim cudno mi se ponasa kad sve 4 na 1.9. Sreca imam sa alija onaj digitalni a inace u gradicu ni na jednoj pumpi ne radi ispravno
 

Cutac

Prèkaroš
Ja nisam primjetio razliku nego sam ga ganjao i na cca. 110 mi je zatresao kod jačeg kočenja. Nakon što sam napumpao gume se više ne događa. Sutra ću ići negdje vidjeti da kupim manometar za po doma. Na Pandi valda nisam prekontrolirao tlak od 4. mjeseca.
 

Cutac

Prèkaroš
Auto je lagano vožen 5 km prije benzinske, vani je bilo cca. 21°C, dan.
Izmjereno je 2.1/2.2.
Napumpao sam na 2.55/2.65 jer su kao tople.
Kupio sam Vigor digitalni manometar i izmjerio sam 2.25/2.3, 10% niže nego što je propisano.

Eto koliko vožnja ne igra ulogu i koliko možda odstupa manometar na pumpi.
 

Cutac

Prèkaroš
Nakon dva mjeseca sam fino oprao felge, pa sam snimio video, slike ih ne mogu prikazati kako se sjaje. Krki je stvarno doktor.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=c5MsSd-9z5M[/ame]
 

Ax boy

Well-known member
Bravo Cutac, felge se sjaje odlično. Ja svog nisam u Omišu oprao od (mušica naprijed sa autoputa) . Došao u petak, sutra nazad za zagreb, pa nema smisla hahahahh.
 

Ax boy

Well-known member
Eee da te pitam cutac? Poslije voska u samoposlužnoj autopraonici jel treba isprati sa deminiraliziranom vodom ili nakon što šampon isperem, stavim vosak i to je to? ;) Hvala puno.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja ne koristim taj, koristim Soft99 Fusso Coat Dark.

Nego, danas auto opran iznutra nakon što je naš dragi i ljubljeni Toma kenjao da je prljav kad ga je vidio pred tjedan dana. :D









 
Na vrh