Moj C4-II 1.6 Hdi 92KS. Babilon-crvena.

markan1000

Well-known member
a tako već može Zlatko :grin: i mene jako neugodno iznenadi.
da se razumijemo, Passat je stvarno dobar auto, ja se ne bi bunio da ga imam, pod uvjetom da je istog godišta i kilometraže kao i C4. Iako jučer na parkingu gledam Passata karavana predzadnje generacije i C5 Exclusive karavan nedaeko od njega. Passat izgleda ko kantica. Ali ti Zlatko da ćeš otići u Passata, to mi je bilo nepojmljivo. Sad je svemir opet u ravnoteži
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zaboravih prije napisati osim što je auto dosadan ništa se ne dešava redovan servis gorivo papučica gasa i tjeraj.

Da stavio sam nedavno auto kuku na auto automatsku. sad još trebam nabaviti thule za bajc jer za njega i jeste kuka. bicikli na krovu mi nikako ne ide vrlo brzo bih morao tražiti bajc negdje u krošnjama:D ovako nešto planiram





Povremeno se javlja zveckanje kopita u gornjoj kana-lici gdje puše ispod šoferšajbe dodirom na kana-licu zvuk nestane. mislim da znam kako ću to riješiti ali o tome kad budem riješio:D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Prvo svima pozdrav nisam dugo ništa tipkao ali se redovno telefonom i uživo sastanem sa nekim ljudima sa ovog našeg foruma. puno obaveza od vk-vg-pu.

uglavnom auto je i dalje za 10:cool: toći vozi mjenjam ulje i filtere i dalje na cca 12tkm nedavno baš napravljen servis u cib commerce vg. sve odrađeno kako treba.

auto je stvarno super i ne žalim niti trena što sam ga kupio. 4god. a još je ka curica.

uskoro ću morati promjeniti na vozaćevim vratima onaj stoper vrata počeo je da škljoca. vjerojatno jer se vrata znaju nekada otvarati tako da se katapultiraju do krajnje točke :D

sve u svemu diskovi pakne svjetla sve na njemu je još uvijek tvorničko. 86tkm.

pozdrav svim mojim forumašima a posebno onima koji su me upoznali. živjeli:palac-gore:
 

ZlatkoC4

Well-known member
neki dan je auto izbacio greške kočenja u nastavku navedene. auto je upalio lampicu ručne kočnice i esp. te izbacio greške.1. parking brake faul, have the vehicle repaired. 2. breking system fault,stop the vehicle. 3. anti rool back system fault.

stavili ga danas na dijagnostiku ovjde u VK i došli do toga da smo digli haubu i ustanovili ne ja već dečko koji je radio dijagnostiku pred mojim očima posuda sa kočionim uljem potpuno prazna :shock:

sad se postavlja pitanje dali je lani kad je ovlašteni servis mjenjao kočiono ulje uopće i usuo drugo unutra? sva crjeva svi cilindri sve čisto i suho. auto koći na testu savršeno sa razlikom od 1% ljevo desno.

evo nadam se da će ovo pomoći i nekom drugom ako bude imao isti ili sličan problem. inaće auto je i dalje u top formi i svakih 11-12tkm novo ulje i filteri toći i vozi.:cool:
 

Dalibor

Dado Tornado
sad se postavlja pitanje dali je lani kad je ovlašteni servis mjenjao kočiono ulje uopće i usuo drugo unutra?
morali su usuti drugačije ne bi mogli zamijeniti, barem ne uobičajenim tehnikama.
niti ti nebi mogao kočiti jer bi papučica odmah propadala, ako radi ničeg drugog onda zbog zagrijavanja čiju toplinu preuzima ulje.
prije da je nešto prnjavo
 

ZlatkoC4

Well-known member
ne gubi ulje nigdje bar ne vidljivo. ali taj auto odnosno sistem ima još jednu posudu dolje pa vjerojatno, zato sam imao kočnice.

inaće koliko mi je poznato da on ulje djeli sa spojkom.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Jesu se problemi riješili kada si nasuo i odzračio kočioni sistem?
Jer meni izgleda kao da ti curi na posudi, tipa da je napukla, a taman se potrefilo da ti je krepala ABS pumpa ili tako nešto.
 

ZlatkoC4

Well-known member
problem je rješen bar za sada, dalje ostaje pratiti dali će kočiono ulje nestajati. sve radi na autu kako treba. gornja posuda je potpuno suha i crijevo iza nje kao i sva crijeva kod kočionih cilindra i prema spojci. to su pregledali majstori u servisu jednom od boljih ovdje u VK . a ja sam cijelo vrijeme bio sa njima. tako da ćemo kroz naredne dane biti pametniji.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Problem sa uk4 riješen. Otišao je drugi ili pomoćni cilindar na kvačilu tu je pomalo gubio uk4. Stavili mi novi cilindar sasch, uk4 ulje, prozračili sistem i ruke 543kn. I tjeraj dalje.

U Petak je sin kupio c4-ll 1.6hd 92ks sa143tkm.reg. do 3mj. 2020g. Auto poznam od novoga do danas kao i održavanje u odličnom stanju. Kćer vozi C4 catus-ll novi. I naravno moj medo.
Sin je našao jednog C4 2015god sa 153tkm i 120 KS. Ali samo provjerom ustanovili da je prošle god u Fr imao 186tkm. Dalje ne moram ništa reći sve jasno.
A bio je također u igri i jedan C4 ds ali je imao pilotirani mjenjač pa odustali
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh