Model volana

lovorem

New member
To ti je model 2013 Xantia :D, ja isto dajem glas za ABS, ovo su ti sve vrste i jedine vrste volana za xantiu:



 

Lakii

Well-known member


Da, ali nazalost ovaj je skinut, ceka retapeciranje...

Bilo je jos modela volana, treba potraziti...
 

xud

Member
Ovakav sam imao u Xantiji 1.6 1994. kao i ovaj "zatvarač" za radio što u kasnijim modelima nije bilo
 

Matija

New member
Bilo je i u kasnijim, ali je ovisilo o paketu opreme. Ako nisi uzimao onaj bašbaš originalni radio, onda je. Tak moj tetak na 2.0 HDi iz 2000. ima. :D

Već dugo vremena internet kuloarima kruži priča da ne postoje dvije identične Xantie na svijetu. Mislim, to je malo pretjerivanje, ali od sveukupng broja napravljenih Xantia, stvarno ih ima mali milijun kombinacija. :)
 

jura

New member
volan na jedinici, ovaj sa dva kraka je bio bez airbaga, a u opciji su bila dva modela, sa i bez radio kontrola. To mi je ujedno i najnajnaj ružniji volan u xantiji. Ovaj široki, lijepi sa abom je ok, ali opet, sa i bez komandi za radio. Ona slika gore, iz njuškala, valjda je volan kojem se otvorio airbag pa ga je vlasnik "svestručno" pokrpao. Što se tiće kuloara citro svijeta, jedna priča se proteže još od GS vremena a odnosi se na kvalitetu materijal volana. Naime, od GSa na ovamo svi volani u srednjoj klasi su za qrac, znoj i malo sunca i ruke su vam uvijek crne. Od tud i pravilo da se citroen vozi u rukavicama, pa tko bi normalan svaki put kad dotakne volan ruke prao u razredjivacu. Postojala je negdje na netu shema kako se home made tapecira volan u kožu, vrlo jednostavan prikaz na nekom dacia volanu, eh da mi je to sad nać.
 

xud

Member
volan na jedinici, ovaj sa dva kraka je bio bez airbaga, a u opciji su bila dva modela, sa i bez radio kontrola. To mi je ujedno i najnajnaj ružniji volan u xantiji.
Točno imao sam takav na 2.0 8V 1995 sa radio komandama.
Inače taj mi je imao praktičnije radio komande (pritšćeš palcima) nego ovaj sa air-bagom na dvojci.
No stvar navike;)
 

Lakii

Well-known member
Postojala je negdje na netu shema kako se home made tapecira volan u kožu, vrlo jednostavan prikaz na nekom dacia volanu, eh da mi je to sad nać.
Imam ja to doma. Lik je radio sa skajom.
Imam i par dobrih filmica kako krojiti pravu kozu i kako presvuci volan.
Bas cu staviti te linkove kad budem doma.
 

Lakii

Well-known member
još nisi bio doma?
:D:D:D
Zaboravih!

Sad sam isao gledati da stavim, nazalost lik je maknuo svoj kanal i tutorijale sa youtube-a...:(

Ali, da se iskupim, dignuo sam onaj tutorijal koji je jedno vrijeme kruzio hrvatskom volan-scenom:














 

darkoooo

Limunofil :-)
:)

ovaj tutorial je genijalan :) dođe mi upisati tečaj krojenja i šivanja ;) jer u mojoj Xan bivši vlasnik/ci su očito bili kožožderi pa su je pogrickali (čit. ogulili...)

Nego... je li itko šašio robicu za svoj volančić?
 
Na vrh