Mobiteli - iskustva i preporuke

Brruno

Well-known member
Nazalost,Apple je kralj sto se zvuka glazbe tice. Samsung je 2 stepenice ispod,ostali ukljucujuci kineze 10 stepenica ispod. Posto se bavim tim biznisom, imam priliku isprobavati svakakve telefone, od top modela do srednje klase pa do najnize. Ako zelite zvuk,Apple. Ako zelite ciste selfije ,opet je Apple po meni broj 1. Sto se glavne kamere tice,tu je malo zaostao za ostalim modelima u tom cjenovnom rangu. Po meni od top modela najvise daje Samsung srednja klasa Huaweii (iako bih recimo radije uzeo LG G7, ima istu cijenu kao P20 ,ali G7 je "visa klasa" pa ga ne ubrajam u srednju),niza klasa Xiaomi Redmi serije.
 

Cutac

Prèkaroš
Èekam mobitel da se updatea da mogu ići i napustiti Wi-Fi :D i sjetim se ove teme.
Za Apple ne znam ništa, znam da su preskupi, ali ovo što si napisao(Brruno) za Huawei i Xiaomi.
Xiaomijev MIUI je najgori UI ikada. Sve nešto nabacano, šareno, neorganizirano, meni je baš loše. Baš na tom jeftinom Redmi 4X. Općenito je mobitel super, ali UI je ogroman minus.
A Huawei, šta je ono bilo, da brickaju mobitele ljudima koji su ih rootali i modirali? A na takvima je Huawei izgradio ime, i samo jer su šupci ne bih uzeo njihov mobitel. Isto kao što ću uzeti Anker ako nudi ono što mi treba, samo zato jer imaju super podršku.

Da imam toliko love - Pixel, a pošto nemam, AndroidOne uređaj.
Što zbog podrške i security patcheva, što zbog jednostavnosti sučelja. Nema boja, grafika, ničega. Ako hoćeš nešto imaš doslovno crno na bijelo napisano.
 

Brruno

Well-known member
Istina ali Xiaomi ima dodatke kao sto su double desktop, double tap to wake, long home button screen off i jos mnogo sitnica koje cak i mnogo skuplji telefoni nemaju a uveseljavaju ljude za 1500kn . Zato kazem najbolji u svojoj klasi.
A goli android naspram dobrog uija je kao dobar c5 bez opreme. Stojka [emoji16]
 

Milosh

Test
A Huawei, šta je ono bilo, da brickaju mobitele ljudima koji su ih rootali i modirali?
Nisam čuo za to, ali znam da je Huawei skoro pa najlakše otključati, tražiš od njih kod i otključaš telefon samo jednom naredbom iz command prompt-a. Ne treba ti nikakav dodatni softver. I potpuno su transparentni što se toga tiče, lijepo ti daju da prihvatiš da radiš nešto što nije pokriveno garancijom, a čak u mnogim zemljama priznaju garanciju i ako je telefon otključan, a to niko ne radi. Nema nikakvih takvih gluposti, otključan mi je telefon već godinu i po.

A Xiaomi sam isto koristio i pratim taj telefon i dalje (kod druge osobe) i nema nikakvih gluposti. Bile su gluposti kad sam ga kupio, jer se ispostavilo da na njemu nije oficijelni rom već neki kineski klon pun reklama, ali kad sam stavio oficijelni sve je ko doxa.

A Apple blago rečeno prezirem. :D Ako pričamo o telefonima, Apple pravi odlične uređaje koje zovu telefonom, i on u osnovi i jeste telefon, ima funkciju poziva i poruka, kamere i ostale osnovne stvari, ali u poređenju sa mogućnostima koje nudi Android a koje koristi bilo koji napredniji korisnik, iPhone je samo kostur. Toliko je zaključan i limiritan da je nemoguće na njemu išta ozbiljnije uraditi po svojoj želji. Da, to je super za ljude kojima samo to i treba, telefon sa osnovnim funkcijama koji odlično radi. Ali zbog te limitiranosti i dobre usklađenosti sa hardverom, sistem im je bolesno dobro ispeglan, to priznajem.
 

toma

Active member
Koji god da mobitel imam svaki je bio root i custom rom. Promijenio sam podosta tih mobitela ali nekako mi samo note serija od samsunga valja. Od 1 pa do sada. Nisam imao 5 i 7 jer kod nas nisu ni došli :D
 

Memphis

Active member
Istina ali Xiaomi ima dodatke kao sto su double desktop, double tap to wake, long home button screen off i jos mnogo sitnica koje cak i mnogo skuplji telefoni nemaju a uveseljavaju ljude za 1500kn . Zato kazem najbolji u svojoj klasi.
A goli android naspram dobrog uija je kao dobar c5 bez opreme. Stojka
pocophone će napravit nered na tržištu
 

Brruno

Well-known member
pocophone će napravit nered na tržištu
Nisam bas uvjeren. Cijena mu nije mala, 349 dolara znaci u praksi 3000 kn za mob koji nema dobru kameru. Kao sto se zna,xiaomi nema dobre kamere na nijednom modelu,cak ni na mi8. Brend je isplativ do 1500kn. Sve ostalo je bacanje novaca,nije sve u nabrijanim specsima. Da bi postao konkurentan,mora jaaako ppboljsati kameru i zvuk inace nece napraviti 'boom"
Danas top mob mora biti zasticen,tu su google pay, beskontaktno placanje, kamera , zvuk glazbe, dobar power managment, bezicno punjenje etc tako da na najjacim modelima custom ne dolazi u obzir
 

gambler072

C5 enthusiast
Ja sam 2 mobitela rootao, stari htc da bih sdkarticu koristio kao internu memoriju,i sam s3. Na oba sam isprobao dosta custom romova, i nijedan po meni ne valja. Imaju oni dosta pluseva, fluidniji rad, bolja baterija, i sl, ali ni jedan nije bez mana, ili gubi gps, ili se ruse neke apk, na svakom je bilo nesto, i uvijek sam zavrsavao na originalnom romu. A sto se tice Xiaomi mobitela, same pohvale, koristio sam note 5 pro cca mjesec dana, za 200e to je zvijer od mobitela, ali kamera je mazalost prosjecna, ocekivaocsam od nje dosta vise. UI bi isto tako mogao biti proci koje poboljsanje.
 

Memphis

Active member
Nisam bas uvjeren. Cijena mu nije mala, 349 dolara znaci u praksi 3000 kn za mob koji nema dobru kameru. Kao sto se zna,xiaomi nema dobre kamere na nijednom modelu,cak ni na mi8. Brend je isplativ do 1500kn. Sve ostalo je bacanje novaca,nije sve u nabrijanim specsima. Da bi postao konkurentan,mora jaaako ppboljsati kameru i zvuk inace nece napraviti 'boom"
Danas top mob mora biti zasticen,tu su google pay, beskontaktno placanje, kamera , zvuk glazbe, dobar power managment, bezicno punjenje etc tako da na najjacim modelima custom ne dolazi u obzir
Ne znam od kud ti da cijena (3000 kn) ali mobitel košta 300 eura znači oko 2200 kn. Telefon je konkurentan cijenom u tome je cijela bit.

Očito je tebi bitna samo kamera nekome nije kao recimo meni. Meni telefon ne treba ako je spor i pun lagova i sl.

Za te pare nećeš naći bolji telefon u pogleda performansa. E sad sve ovisi di ćeš radit kompromis na cijeni, brandu ili nekim sitnim razlikama koje ovaj telefon nema za razliku od nekog flagshipa.

Ja ga nebi kupio jer imam averziju prema takvim brandovima više biram brandiranu (renomirane brandove) robu ali pošto je cijena vrlo primamljiva možda se čak i predomislim.
 

Brruno

Well-known member
Ne znam od kud ti da cijena (3000 kn) ali mobitel košta 300 eura znači oko 2200 kn. Telefon je konkurentan cijenom u tome je cijela bit.

Očito je tebi bitna samo kamera nekome nije kao recimo meni. Meni telefon ne treba ako je spor i pun lagova i sl.

Gdje ga ima za 300 eura? Ako zelis uspoređivati cijene onda uspoređuješ ili vani ili kod nas.
https://mob.hr/xiaomi-pocophone-f1-recenzija/

To je 3000kn. Onda gledas neki 3000kn mob kod nas
Ako gledas 300 eura onda gledaj drugi mob od 300 eura tamo gdje si gledao poco za 300 eura

A pola teksta si preskocio o tome sto taj mob ne radi dobro za tu cijenu a ne samo kamera. A najjaci snapdragon i 6gb sigurno nisu pokazatelj kvalitete uređaja.

Da se razumijemo, vec 6 mjeseci imam Xiaomi note 4 global,prije tog s8,prije toga g6 itd itd. Uspoređujem cijenu i što dobiješ za to. Ne kritiziram nijedan brend nego kazem da nije prvi put da cujemo " market killer" ," iphone killer" etc etc a na kraju sve isto kao prije,štoviše telefoni su sve skuplji.



Jel se moze kod nas gdje koristiti Google Pay?
Može. Radi kod nas samo na stock official romu. Chinese, custom itd ne radi na nijednom mobu. Plaćanje u dućanu također radi preko NFC-a ako ga imas.
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
A goli android naspram dobrog uija je kao dobar c5 bez opreme. Stojka
oduviiek je android bio bezveze, kada je izašao nije bio na razini symbiana ili meego, a kasnije mi je bio draži i windows, iako je i on imao svojih nedostataka (npr. telefonski imenik). na androidu je sve razbacano, i kada moram nešto podesiti najradije bi u startu odustao. njegova najveća snaga je veliki izbor telefona i app store. ali sada više i nema nekog izbora sa OSevima, ios ili android. sailfish kao duhovni nasljednik meego, sumnjam da će se omasoviti
 

Cutac

Prèkaroš
Brruno, pitam gdje se moze koristiti kod nas. Jel u vecini trgovina? Ako da, onda mogu prestati nositi novcanik.
 

Brruno

Well-known member
Cutac, u nasoj poslovnici imam 3 pos-a , PBZ,Erste i zaba. Placas preko NFCa i Gpay bez problema. Samo ti treba NFC na mobu koji nije rootan i da nema custom rom ili chinese rom. Xiaomi telefoni malo rade malo ne.

EDIT: Zaboravio napomenuti da za plaćanje preko Gpay-a u ducanu treba imati PBZ Visa inspire karticu a prodajna mjesta primaju sve beskontaktne ukljucujuci navedenu. A za placanje preko googla naravno rade sve.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Samo ti treba NFC na mobu
To imam, jedino što dobivam error kad dodajem PBZ karticu, piše da su podaci neispravni.

Zaboravio napomenuti da za plaćanje preko Gpay-a u ducanu treba imati PBZ Visa inspire
Aha, znači ja ne mogu dodati RBA Maestro, Amex i PBZ Visu i birati sa kojom želim platiti?
 

Brruno

Well-known member
Mozes ali ne beskontaktno na prodajnim mjestima nego samo online placanja. Gpay na prodajnim mjestima samo visa ispire
 
Na vrh