Mjerač razine goriva

misa

Active member
Nije radio od kad sam,prosle godine kupio auto.
Prosle nedelje sam menjao pumpu za gorivo i cim sam izvadio kuciste pumpe iz rezervoara video sam u cemu je problem.Mala,tanka zicica se otkacila sa plovka.
Zalemio san drugu zicu,spojio konektor na kuciste,pomerio plovak gore-dole i pokazivac na instrument tabli je proradio.
Zamenio sam pumpu,ubacio kuciste u rezervoar,dao kontakt kad ono merac goriva na nuli a u rezervoaru 20l goriva.
One strelice na kucistu i na ringu koji drzi kuciste su izjednacene.
U cemu je sad problem?Nije nozica plovka dobro upala u onu "solju"u rezervoaru ili sta?

Ima li neko instrukcije kako se postavlja kuciste pumpe nazad u rezervoar tako da plovak ponovo radi?
 

Lakii

Well-known member
Moras ga izmanevrirati, prvo ubacis plovak a onda sve ostalo.

E sada, zasto ti pokazuje da nema goriva, pogledaj u kakvom je stanju klizac jer on zna biti pojeden ili iskrivljen pa nema kontakta.
 

misa

Active member
Ma znam to...drugacije se i ne moze ubaciti u rezervoar.

Nego...mislio sam da li mozda postoji neki prorez u onoj casici gde upada kuciste pumpe gde treba da upadne ona nozica od plovka.

Kad budem ponovo izvadio kuciste,provericu da li plovak radi dok je kuciste napolju.Ako radi,onda ga nesto u rezervoaru sprecava da se pomera i da pokazuje nivo goriva.
 

Lakii

Well-known member
Malo glupo, ali dali postoji mogucnost da ti je zica plovka iskrivljena?
Jer, malo je zeznuto lijepo ga staviti unutra ali i ne nemoguce!
 

misa

Active member
Nista me ne bi cudilo,posto si vec upucen kakav je bio kad sam ga kupio. :D

Provericu i to pa se javljam. ;)
 

misa

Active member
Reseno! :euforija:

Klizac na plovku je bio dosta prljav i zica na konektoru sto ide na kuciste pumpe nije imala dobar kontakt.

Klizac ociscen stapicem za usi i alkoholom,rastavljen konektor i zica lepo ubacena i osigurana i to je to. ;)

Pozdrav!
 
Na vrh